Mazda 626 GF (1997-02) Lastik Seçimi

Mt53

Katılımcı
f26e8eb6796d17c59386a3ce78680d50.jpg
bu lastik hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar..Tanıdık bi lastikçi abi şiddetle tavsiye ediyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Petlas'ı ön plana çıkaran fiyatı oluyor hep... Etikete göre ortalama bir lastik denilebilir ama fiyatı muadillerinden çok çok uygundur diye tahmin ediyorum...

Yerli malı olması yüzünden tercih listemde bulunan bir marka.

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
f26e8eb6796d17c59386a3ce78680d50.jpg
bu lastik hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar..Tanıdık bi lastikçi abi şiddetle tavsiye ediyor

Etiket değerlerine bakarsak ben almazdım bu lastiği. ıslak yol tutuşu C , 71 db yüksek ses ayrıca. Zaten mazda her yerinden ses alıyor bari lastik sessiz olsun.
Goodyear ve kumholara bak derim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ses olayı göreceli, insan alışıyor İsmail... 626'yı sattıktan sonra tam 16 yaş daha genç Mazda 3'ümü ilk kullandığımda "Allah'ım ben ne yaptım" dedim...

Asfalt sesi ve motor sesi komple içeride sanki...

Ama şimdi bu sesler kulağına geliyor mu dersen... İstesem de duyamıyorum... O derece...

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Ses olayı göreceli, insan alışıyor İsmail... 626'yı sattıktan sonra tam 16 yaş daha genç Mazda 3'ümü ilk kullandığımda "Allah'ım ben ne yaptım" dedim...

Asfalt sesi ve motor sesi komple içeride sanki...

Ama şimdi bu sesler kulağına geliyor mu dersen... İstesem de duyamıyorum... O derece...
İşte dediğin gibi göreceli. Yanlış anlaşılma olmasın ama herkesin kulağı hassas değil seslere. Benimki ise çok hassas ve takıntı halinde. Sadece kendi arabam değil hangi arabaya binsem sesler acayip takılıyor kafama. İnsanlara söylediğimde ne sesi diyor aylardır kullandığı arabadan çıkan sesin farkında bile olmayan binlerce insan var. Rahatsız eden motor sesi yok bende ama pencere ve kapı fitillerinden giren rüzgar sesi deli ediyor kuvvetli rüzgarlarda. Tabi bu durumda arabanın içide ısınmıyor.

Konuya dönersek C sınıfı yol tutuş ve C sınıfı yakıt ile 71 db ses iyi bir değer değil. Ha bir çok yabancı marka lastiktede bu değerler var petlasa özgü değil.

Mt53

Katılımcı
Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar..Değerlere ben de takıldım açıkçası..Falken sormaya gitmişken abimiz bu lastiği çok methetti ısrarla tavsiye etti..bi önceki modelini tavsiye etmem ama bunu petlas prestij için çıkardı öyle çalıştı böyle uğraştı,yurtdışını falan da düşünüyor. Sana her türlü garantiyi veririm dedi..Falkenın dediğin modelden daha üstündür falan filan saydı..lastiğin hamuruna baktım gayet yumuşaktı..jant koruma da mevcut lastikte..aslında yerli üretim,yerli malı kullanmak tercihimdir her daim..Ama kararsız kaldım çünkü fiyatı da falken dan geri değil hatta pahalı biraz.BF Goodrichten ise 25 tl daha ucuz

HÜSNÜ GÜRSU

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı
Bu petlasın 711 leri vardı, yağmur ve yaz lastiği olarak çıkardılar.
Starmax larda aynı fabrikanın malı.Bi araştır bakalım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar..Değerlere ben de takıldım açıkçası..Falken sormaya gitmişken abimiz bu lastiği çok methetti ısrarla tavsiye etti..bi önceki modelini tavsiye etmem ama bunu petlas prestij için çıkardı öyle çalıştı böyle uğraştı,yurtdışını falan da düşünüyor. Sana her türlü garantiyi veririm dedi..Falkenın dediğin modelden daha üstündür falan filan saydı..lastiğin hamuruna baktım gayet yumuşaktı..jant koruma da mevcut lastikte..aslında yerli üretim,yerli malı kullanmak tercihimdir her daim..Ama kararsız kaldım çünkü fiyatı da falken dan geri değil hatta pahalı biraz.BF Goodrichten ise 25 tl daha ucuz

Hımm, fiyat avantajı yoksa eğer, artık Petlas bu kadar reklam ve bilinirlik avantajını kullanmak istiyor demektir...

Reklam ve tanıtım işini yaptım, sıra geldi parsayı toplamaya mantığı hakim. Sevmedim... :)

Mt53

Katılımcı
Bu petlasın 711 leri vardı, yağmur ve yaz lastiği olarak çıkardılar.
Starmax larda aynı fabrikanın malı.Bi araştır bakalım.
Starmaxı biliyom abi o da petlas zaten :) muhtemelen almayacam petlas grubundan
Hımm, fiyat avantajı yoksa eğer, artık Petlas bu kadar reklam ve bilinirlik avantajını kullanmak istiyor demektir...

Reklam ve tanıtım işini yaptım, sıra geldi parsayı toplamaya mantığı hakim. Sevmedim... :)
Aynen dediğin gibi abi..fiyat avantajı da yok pek..dediğim gibi lastiğin yapısı hamuru falan hoşuma gitti lakin fiyattan kaybediyor

Mt53

Katılımcı
Bu arada atladığım,belirtmeyi unuttuğum birşey oldu.Lastiklerin etiket değerleri ebatlarına göre değişiyor ve benim ebatta bu lastiklerin değeri yakıt C, yol tutuş B.. bunu atlamışım mesela

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
benim arabada 185 65 15 ebatlı lastik var, başka hangi ölçülerde lastik takılabilir acaba benim kasa için?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
benim arabada 185 65 15 ebatlı lastik var, başka hangi ölçülerde lastik takılabilir acaba benim kasa için?

Öyle bir soru sormuşsun ki; nasıl cevap vereyim bilemedim... Hangi amaçla bu soruyu sorduğunu anlayamadım...

Bir çok kombinasyonda takılabileceği için öncelikle sorma amacını öğrenelim... ;)

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Öyle bir soru sormuşsun ki; nasıl cevap vereyim bilemedim... Hangi amaçla bu soruyu sorduğunu anlayamadım...

Bir çok kombinasyonda takılabileceği için öncelikle sorma amacını öğrenelim... ;)
şu yüzden sordum, benim eski aracın kullanma kılavuzunda 2 farklı ölçü vardı, muadil vermişler yani
sorma amacım mesela 16 janta geçilebilir mi? ya da 15 jant üzerinde bu ölçüden başka ne takılabilir
ince yanak lastikleri sevmiyorum,bu lastik ince yanak olmasa da, daha kalın bir lastik takılabilir mi?
yine karışık oldu galiba :D

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Abdülkadir 195/60/15 bizim orijinal ve ideal olanımız. 16 jant masrafına gireceksen 205/55/16 takarsın

Üst Alt