Mazda 626 GF (1997-02) Lastik Seçimi

Cem Baydar

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu gün marka, fiyat ve ödeme seçeneklerini araştırdım. Bulduğum en düşük fiyatları yazıyorum. yazılanların hemen hepsi 91 H için geçerlidir.
- Lassa İmpetus Revo 2+ 140 TL taksit
- Lassa Greenways 145 TL 6 taksit
- Bridgestone 165 TL 6 taksit
- Dunlop 150 TL 6 Taksit (satıcı son derece ilgisizdi. Sanki bu lastiği satmak istemiyor gibi bir hali vardı ya da benim tipimi beğenmedi. fiyat ne olursa olsun klasman dışı)
- Continental 170 TL 6 Taksit. (Dunlopun satıcısının aksine müşteri memnuniyetimi en fazla etkilene satıcı buydu. sadece fiyat biraz yüksek kaldı.
- Michelin Energy Saver 160 TL 8 Taksit. (Yarın gün içinde gidip taktıracağım. kararım kesin gibi. Kararımı değiştirecek tek şey eski üretim tarihli lastik takılması.)
- Petlas 150 TL 6 Taksit. (Klasman dışı kaldı)

Mt53

Katılımcı
Bugün ben de düşündüğüm markalar arasında olan BF Goodrich'in resimde görülen lastiğini Michelin bayisine sordum..Benim ebat için 340 TL dediler.. Ebatlarım 225/45/18. Bu lastik hakkında olumsuz bir yoruma rastlamadım. Yüksek ihtimal ya bu ya falken olacak..
b8e3158d443b22989d3c04e9d01702c3.jpg

Cem Baydar

Katılımcı
Michelin almayın derim ben, fazla yumusak hızlı eskiyor.
Özellikle yumuşak alıyorum. fazla kilometre yapmadığım için lastiğin sertleşmesi de geç olacak. Arabayı alalı neredeyse 3 ay olacak daha anca 2000 kilometre yaptım. Tahminen yılda da 10.000-12.000 kilometre yaparım.

Cem Baydar

Katılımcı
Bugün ben de düşündüğüm markalar arasında olan BF Goodrich'in resimde görülen lastiğini Michelin bayisine sordum..Benim ebat için 340 TL dediler.. Ebatlarım 225/45/18. Bu lastik hakkında olumsuz bir yoruma rastlamadım. Yüksek ihtimal ya bu ya falken olacak..
Verdiğin ölçülerle ilgili olarak fiyatlar ne almede bilmiyorum ama sana şunu söyleyebilirim; ödeme imkanlarını planladıktan sonra çık bayi bayi gez. gördüğün her lastikçiye gir. fiyat ve ödeme bilgisi al. aynı marka dahi olsa bayi bayi satış şartları değişebiliyor.

Mt53

Katılımcı
Verdiğin ölçülerle ilgili olarak fiyatlar ne almede bilmiyorum ama sana şunu söyleyebilirim; ödeme imkanlarını planladıktan sonra çık bayi bayi gez. gördüğün her lastikçiye gir. fiyat ve ödeme bilgisi al. aynı marka dahi olsa bayi bayi satış şartları değişebiliyor.
Onda haklısın onu da yapacam yüksek ihtimal bu haftasonu ;) ben sadece bu lastik için sordum bugün sadece michelinde vardı ondan

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu gün marka, fiyat ve ödeme seçeneklerini araştırdım. Bulduğum en düşük fiyatları yazıyorum. yazılanların hemen hepsi 91 H için geçerlidir.
- Lassa İmpetus Revo 2+ 140 TL taksit
- Lassa Greenways 145 TL 6 taksit
- Bridgestone 165 TL 6 taksit
- Dunlop 150 TL 6 Taksit (satıcı son derece ilgisizdi. Sanki bu lastiği satmak istemiyor gibi bir hali vardı ya da benim tipimi beğenmedi. fiyat ne olursa olsun klasman dışı)
- Continental 170 TL 6 Taksit. (Dunlopun satıcısının aksine müşteri memnuniyetimi en fazla etkilene satıcı buydu. sadece fiyat biraz yüksek kaldı.
- Michelin Energy Saver 160 TL 8 Taksit. (Yarın gün içinde gidip taktıracağım. kararım kesin gibi. Kararımı değiştirecek tek şey eski üretim tarihli lastik takılması.)
- Petlas 150 TL 6 Taksit. (Klasman dışı kaldı)
Yumuşak hamurlu lastiği hep sevmişimdir. Nokian Michelin Continental dan birini tercih edin.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Telefonda da konuştuğumuz gibi dostum senin ebatlar her markada bulunmadığı için tercih sayın az. Bu bakımdan bahsettiğin lastik Tr de çok fazla bilinmeyenlerden ama kullanıcı yorumları hep olumlu. Belki de Nokian gibi kıymeti bilinmeyenlerdendir.

Mt53

Katılımcı
Evet moruk lastik iyiye benziyor ama yarın dolaşıp bakacağım bir de.. Nokian Line almak isterdim ama konuştuğumuz gibi benim ebat yok

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
falken ve kumho dışında 300 lira altına alınabilecek lastik yok o ölçüde. goodyear eagle f1 diyecektim ama fiyatları yukardaymış epey. Bu arada aracın orjinali 205/55/16 mı yoksa 215/50/17 mi

Mt53

Katılımcı
Evet aynen benim aracın orjinal ebatları 225/45/18.. Şöyle bir durum var ortada. Benim amacım ucuza kaçmak değil ya da ucuz diye kötü mal almak değil. Bahsettiğim lastikler ile ülkemizde çok bilinen premium marka diye adledilen lastikler arasında o fiyat farkına değecek fark olsa onlardan alırım. Ama hepsi nerdeyse 2 katı fiyat o bahsettiğim lastiklerden.. O yüzden Falken, Kumho, BF Goodrich, Toyo arasından seçecem yüksek ihtimal..

Cem Baydar

Katılımcı
Bu gün gittim lastikleri değiştirdim. 195/65/R15 91H Michelin Energy Saver+ taktırdım. Lastikler sökülünce cantlar ortaya çıktı. Cantlar ömmrünü tamamladığı için gittim 4 tane de çelik cant taktırdım.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu gün gittim lastikleri değiştirdim. 195/65/R15 91H Michelin Energy Saver+ taktırdım. Lastikler sökülünce cantlar ortaya çıktı. Cantlar ömmrünü tamamladığı için gittim 4 tane de çelik cant taktırdım.
Lastik seçimi güzel, jantları nereden aldınız epey harcama yaptınız ama buna değmiştir, güzel günlerde kullan.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yeni pabuçlarını görmek güzel olurdu... Foto isterük... :D

Hayırlı olsun, kazasız günlerde eskisinler.

Üst Alt