Mazda 626 GF (1997-02) Küçük Elektrik Arızaları!

Araç Markası
98 Mazda 626
Arkadaşlar Merhaba!
Aracımızın kapı switcleri çalışmıyor. Ön iki tanesini söktüm ancak kablosu çok kısa olduğundan yerinden bile çıkarmaya cesaret edemedim. Wd40 sıkıp taktım. 4'ü birden çalışmadığına göre sorun ne olabilir. İlk aklıma paslanma ve bağlantı problemi geliyor. İç aydınlatma lambası düğmesine basınca yanıyor. Ordaki diğer modlar ne işe yarar? On of ve door. Door modu muhtemel switchlerle aktive oluyor
İkinci sorun arka cam rezistantı da çalışmıyor. Düğmesine basınca ışığı yanıyor ancak ısıtmıyor. Siğortadan olsa ışığı yanmaz sanırım?

Fikri ve çözüm öneri olanlar varsa rica ediyorum

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Olcu aletiniz olmali mutlaka sigortalarda ve rezistans uzerinde voltaj olcmen gerek

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Forumda rezistans ve switch bakımları hakkında bilgiler var...

Door konumunda switchlere elektrik gider. Sokdukten sonra kablosundan da çıkart gerekirse zımpara ile zımparla iletkenliği eski halini alacaktır.

Kolay gelsin.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
99 Mazda 323 1.5 BJ
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
WD40 paslı yüzeylerdeki pası sökmez. Sadece yağlar ve paslamayı önler. Switclerin içine kontak spreyleri var onlardan sıkarak oksit ve paslardan arındırmış olursun. Soketleri sökmekten de korkmana hiç gerek yok. Uzun süre sökülmediği için biraz zorlana bilir. Yapman gereken cırnağa basıp kuvetli bir şekilde geri çekmek. Hiç bir sıkıntı olmaz merak etme..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Sigortaları kontrol etmekle başlayın. Anahtarlar zamanla paslanıyor hafif zımpara iş görür daha sonra wd40 sıkarsınız. Soketleri sökmek kolay ancak kablo içeri kaçmasın çıkarmak sıkıntı olabilir. Rezistans için ölçüm yapmak lazım elektrik gelip gelmediğine dair.