Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GF (1997-02) Küçük Elektrik Arızaları!

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında Ceranimo tarafından paylaşıldı.

1. Ceranimo

Ceranimo Sessiz

Araç Markası:
    98 Mazda 626
    Arkadaşlar Merhaba!
    Aracımızın kapı switcleri çalışmıyor. Ön iki tanesini söktüm ancak kablosu çok kısa olduğundan yerinden bile çıkarmaya cesaret edemedim. Wd40 sıkıp taktım. 4'ü birden çalışmadığına göre sorun ne olabilir. İlk aklıma paslanma ve bağlantı problemi geliyor. İç aydınlatma lambası düğmesine basınca yanıyor. Ordaki diğer modlar ne işe yarar? On of ve door. Door modu muhtemel switchlerle aktive oluyor
    İkinci sorun arka cam rezistantı da çalışmıyor. Düğmesine basınca ışığı yanıyor ancak ısıtmıyor. Siğortadan olsa ışığı yanmaz sanırım?

Fikri ve çözüm öneri olanlar varsa rica ediyorum

2. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Olcu aletiniz olmali mutlaka sigortalarda ve rezistans uzerinde voltaj olcmen gerek

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ceranimo bunu beğendi.
  3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Forumda rezistans ve switch bakımları hakkında bilgiler var...

Door konumunda switchlere elektrik gider. Sokdukten sonra kablosundan da çıkart gerekirse zımpara ile zımparla iletkenliği eski halini alacaktır.

Kolay gelsin.

Ceranimo bunu beğendi.
  4. HAKAN24

HAKAN24 Sessiz

Araç Markası:
    99 Mazda 323 1.5 BJ
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan
    WD40 paslı yüzeylerdeki pası sökmez. Sadece yağlar ve paslamayı önler. Switclerin içine kontak spreyleri var onlardan sıkarak oksit ve paslardan arındırmış olursun. Soketleri sökmekten de korkmana hiç gerek yok. Uzun süre sökülmediği için biraz zorlana bilir. Yapman gereken cırnağa basıp kuvetli bir şekilde geri çekmek. Hiç bir sıkıntı olmaz merak etme..

Ceranimo bunu beğendi.
  5. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Sigortaları kontrol etmekle başlayın. Anahtarlar zamanla paslanıyor hafif zımpara iş görür daha sonra wd40 sıkarsınız. Soketleri sökmek kolay ancak kablo içeri kaçmasın çıkarmak sıkıntı olabilir. Rezistans için ölçüm yapmak lazım elektrik gelip gelmediğine dair.

Ceranimo ve böcek bunu beğendi.
  6. Ceranimo

Ceranimo Sessiz

Araç Markası:
    98 Mazda 626
    Hepinize cevaplarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim. Kapı switcleri 24 saat sonra kendiliğinden çalıştı. Lambamız yandı. Wd40 24 saat içinde gösterdi etkisini

ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş