Mazda 626 GF (1997-02) Korna Çalışmıyor

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
geçenlerde kornayı biraz hunharca kullanmak zorunda kaldığım için korna çalmamaya başladı, sıkıntı nereden kaynaklanıyor olabilir, kendim yapabilir miyim yoksa bir elektrikçiye mi gitmek gerek?
malum korna önemli :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Elinden iş geliyorsa kurcalamanı tavsiye ederim ama ömrünü tamamlamışsa, diyafram vs. zarar görmüşse elden bir şey gelmez... Üzerinde frekans ayarları olan vidalar var ufaktan kurcala zaten veda etmiş gibi bir şey... ::)

Ayrıca; kornayı hunharca kullanmanı kınıyorum... :p :D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Hunharca derken uzun süremi bastın yoksa sert bastığın için direksiyondaki kısıma mı zarar verdin?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Abdülkadir kornada mı ... :D :D

Bir anı aklıma geldi yazayım bari. Aracımı alırken kardeşimle gittim. Kardeşim aracın her yerine bakıyo. Aracı aldığım yerlerin yetkililerine sorular soruyo. Adamlar artık; yeter kardeşim alacaksan al der gibi baktı. Kardeşimde tavırlarını anlayınca ortamı yumuşatmak için; dur bir de kornaya bakayım, çalışıyorsa alalım aracı dedi ;D

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Havalı otobüs kornası taktır
milleti yerinden zıplatalım sonra :D

Abdülkadir kornada mı ... :D :D

Bir anı aklıma geldi yazayım bari. Aracımı alırken kardeşimle gittim. Kardeşim aracın her yerine bakıyo. Aracı aldığım yerlerin yetkililerine sorular soruyo. Adamlar artık; yeter kardeşim alacaksan al der gibi baktı. Kardeşimde tavırlarını anlayınca ortamı yumuşatmak için; dur bir de kornaya bakayım, çalışıyorsa alalım aracı dedi ;D
evet hakan kornayı da hallettik, başka bir yerinden sıkıntı vermeden sataydım iyiydi :D
dayak yemeden arabayı alabildiyseniz iyi >:D

Üst Alt