Mazda 626 GF (1997-02) İlk Çalıştırmada Stop Etme

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
selamun aleykum aracım ilk çalıştırmada gaz yemiyor çoğu zaman stop ediyor stop etmezse düzeliyor stop edip çalıştırdığımda yine düzeliyor bu sorun uzun süre stop halde beklesede oluyor kısa süre beklesede(genelde uzun süre bekleyip çalıştırırsam pek yapmıyor ilk çalıştığında otomatik jikle çalışıyor) önceden tek tük yapıyordu şimdi daha sık yapmaya başladı düzeldikten sonra herhangi bir sıkıntı yok ne stop etme ne rölanti dalgalanması hızlanma tekleme gibi bir sorun yok 80-100le giderken boşa alıyorum stop edecekmi diye rölanti düşüp tekrar yerine geliyor ve sıkıntı olmuyor sizce neden yapabilir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Isı sensörü veya lpg regülatörü ilk bakılacak yerler diyorum hocam.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yok aynı değil sadece ilk çalışmada oluyor benzindeyken yapıyor gaza gecmeyle ilgisi yok onda bir sıkıntı yok ilk anda yapıyor sonrasında bi sorun yok

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Benzin enjektörlerinden olabilir belki.

Babamın daha önce Dacia Pick-Up'ı vardı ilk çalıştırmada hiç gaz yemiyordu rölantide bekliyordu. Stop edip çalışınca normale dönüyordu. Sorun mazot pompasındaymış. Senin sıkıntıda yakıt sistemi ile olabilir hocam

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Benim rölanti dusuyor enjektörler de sıkıntı olsa normal zamanda da yapmaz mi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Regülatör lpg sızdırıyor ve ilk çalışma benzinde olacağı için ikisi bir yanma odasında sıkıntı yapıyor.

İkinci ihtimal de ısı sensörü olabilir.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Regülatör lpg sızdırıyor ve ilk çalışma benzinde olacağı için ikisi bir yanma odasında sıkıntı yapıyor.

İkinci ihtimal de ısı sensörü olabilir.
Regülatör u arkadan vanayi kapatarak bi kaç gün deneyeyim sorun devam ederse isi sensorune yonelirim abi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Regülatör u arkadan vanayi kapatarak bi kaç gün deneyeyim sorun devam ederse isi sensorune yonelirim abi
Mümkünse lpg filtresine giren yerden hortumu çıkarttırın hortumda kalan gaz boşalsın ertesi sabah basın marşa belli olur. En garanti yöntem bu.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Mümkünse lpg filtresine giren yerden hortumu çıkarttırın hortumda kalan gaz boşalsın ertesi sabah basın marşa belli olur. En garanti yöntem bu.
Arkadan vanasini kapattim borularda gaz kalmasın diye aracı çalıştırıp borulardaki gaz bitene kadar calistirdim bitince kendi benzine geçti şimdi üzerinden zaman geçmesini bekliyorum

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Bu sorun genelde yakıt pompası ile alakalı bir durum. Lpg olayını denedikten sonra düzelmez ise çalıstırmadan önce 3-4 kez kontak ac kapa yap hocam. Kontak ac kapaların hepsinde ısıkların sönmesini bekleyin.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Bu sorun genelde yakıt pompası ile alakalı bir durum. Lpg olayını denedikten sonra düzelmez ise çalıstırmadan önce 3-4 kez kontak ac kapa yap hocam. Kontak ac kapaların hepsinde ısıkların sönmesini bekleyin.

Yok duzelmedi öğlen kapatmistim gazi şimdi yine denedim gaz yemedi yarın sabah da dediğini deneyeyim kontağı 3-4 kez kapatıp açınca duzelirse pompa zayıflamış mi oluyor

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Pompa yada benzin yolunda bir sıkıntı. Filtre de olabilir ama sen onu şimdiye 50 kere değişmişsindir die düşündüm:)

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Pompa yada benzin yolunda bir sıkıntı. Filtre de olabilir ama sen onu şimdiye 50 kere değişmişsindir die düşündüm:)

Yok valla değişmedim aslında aklimdaydi nerde bizim filtre depoda mi :)

Şimdi bi kez daha denedim lpg ile ilgili bi sıkıntı değil dediğin gibi ya filtre ya pompa ona bir yoneleyim

Moderatörün son düzenlenenleri:

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Denedinmi dediğimi normal calıstımı? Filtre motorda şanzımanın üzerinde biyerde

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Denedim sıkıntısız çalıştı stop etmedi gerçi çalışmada sıkıntı yok gaz yemiyor ve stop ediyordu dediğin gibi yaptim bi sorun oluşmadı bi kaç kez daha deneyeyim bakalım şimdi filtre mi degisecez pompa mi ve pompa kaç bar olması gerekir

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Şimdilik filtreyi değiştir. Bide benzini daha dolu kullan idare eder. Pompayı şimdilik alma

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Benzini çeyreğin altına dusurmem genelde yarıya yakın kullanıyorum bi degiselim bakalım

Üst Alt