Mazda 626 GF (1997-02) İlk Çalıştırmada Motoru Isıtma Hakkında

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
arkadaşlar merhabalar herkese iyi haftalar dilerim

ilk kez otomatik ve lpg li aracım oldu yaz ve kış motor çalıştıktan bir kaç saniye sonramı hareket etmelimiyim yoksa benzinden lpg ye geçtikten sonramı hareket edeyim
biligilerinizden deneyimlerinizden faydalanabilirmiyim

Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Lpg tecrübem yok abi, ama hangi motor olursa olsun acil bir durum söz konusu olmadıktan sonra motorun ısınmasından sonra hareket etmek her daim faydalıdır, zaten benzinli motor bu konuda dizel gibi nazlı değildir ve 1 dakika bile yeter

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Lpg tecrübem yok abi, ama hangi motor olursa olsun acil bir durum söz konusu olmadıktan sonra motorun ısınmasından sonra hareket etmek her daim faydalıdır, zaten benzinli motor bu konuda dizel gibi nazlı değildir ve 1 dakika bile yeter

teşekkür ederim bizim buralar çok çok soğuk olmuyor benzinden lpg ye geçmek üzereyken rölantide gibi yavaş yavaş gidiyorum fakat Trakya gibi soğuk yerlere gidince lpg ye geçince hareket edeyim

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Günümüz motorlarında beklemeye gerek yok. Bülent abinin desiği gibi 30 sn yeter de artar bile. Lpg ye geçmesini beklemek yakıt sarfiyatını artırır

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk çalıştırmadan sonra 20-30 saniye beklemek yeterli olur... Isınana kadar da yani rölanti yerine oturana dek 2 bin deviri geçmemekte fayda var...

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
İlk çalıştırmadan sonra 20-30 saniye beklemek yeterli olur... Isınana kadar da yani rölanti yerine oturana dek 2 bin deviri geçmemekte fayda var...

teşekkürler arkadaşlar her ne olursa olsun çok acil durumlar hariç motor ısınana kadar gaza yüklenmiyorum

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Günümüz motorlarında beklemeye gerek yok. Bülent abinin desiği gibi 30 sn yeter de artar bile. Lpg ye geçmesini beklemek yakıt sarfiyatını artırır

teşekkür ederim saolun
aracımı çok özledim tamirden çıksın ona sarılacağım

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Aynen ölçü bu olmalı hareket dahi etseniz düşük devirde ilerlemekte fayda var....Zaten soğuk motorun sesi
insanı huzursuz ediyor ısınana kadar yüksek devir ceviresi gelmiyor insanın

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Rolanti dusene kadar bekliyorum ben kitapdada sanirim boyle bisey vardi

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Rolanti dusene kadar bekliyorum ben kitapdada sanirim boyle bisey vardi

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

avrupada böyle değilmiş özellikle almanyada çalıştırıp gitmen gerekmiş başka bir forumda okumuştum

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
avrupada böyle değilmiş özellikle almanyada çalıştırıp gitmen gerekmiş başka bir forumda okumuştum

Bunun bir çok farklı nedeni var abi;

Oralarda araçlar bizdeki gibi evladiyelik kullanılmıyor, bu gözle bakılmıyor, 3-4 yaşında hurdaya bırakılmış bir çok araç var sapasağlam mesela... Ayrıca; orada boş yere hava kirliliği oluşmasın diye çalıştır ve sür denilmekte, motora verilen zarar veya uzun vadeli düşünme işi olmuyor.

:confused:

Son düzenleme:

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Burası kayseri öyle çalıştır sür olmuyor. Çalıştırıp 4.kademe fanı sadece cama veriyorum. Akabinde karşısına geçip bi şey içiyorum. :) işim bitince atlayıp cama bi su, sil geç devam et. Şaka bi tarafa hararet yerinden oynamadan gaza dokunmam bile. Tam ısıya ulaşana kadar da 1500 deviri geçmem kesinlikle. Isınınca da soğutmam :p

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Burası kayseri öyle çalıştır sür olmuyor. Çalıştırıp 4.kademe fanı sadece cama veriyorum. Akabinde karşısına geçip bi şey içiyorum. :) işim bitince atlayıp cama bi su, sil geç devam et. Şaka bi tarafa hararet yerinden oynamadan gaza dokunmam bile. Tam ısıya ulaşana kadar da 1500 deviri geçmem kesinlikle. Isınınca da soğutmam
Hararet yerinden oynamadan gaza basmıyorsan iyi ki dizelin yok, akşama kadar beklersin

Üst Alt