Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GF (1997-02) İlk Çalıştırmada Gelen Ses

Konu, 'Motor - Şanzıman' kısmında domestos tarafından paylaşıldı.

1. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Başka bir ortamda böyle bir soru gelmişti ve ben yanıt vermemiştim... Bu gecikme için özür dileyerek şimdi yanıtlıyorum.

O ses, tahminim direksiyon pompasından geliyor ve sorun yapmanıza gerek yok... Bende de oluyordu ve kesiliyordu, 2 yıl boyunca da hiç bir sıkıntısını görmedim.

2. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    benim yatak sesi olabilir dediğim mi bu abi? ki öleyse çok saçma cevapmış benimki :)

3. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Evet senin yazdığın konu ama saçma demek yakışık almaz, neticede herkes yazılana göre fikir beyan ediyor, kendine haksızlık etme istersen... ;)

3-5 saniye sesin gelmesi ve ilk çalıştırmada soğukken olması nedeniyle ben direksiyon pompası dedim, belki benim tahminim de doğru olmayabilir.

::)

4. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    sesi tarif etmiş zincir davlumbaza çarpar gibi demiş ben orayı hiç görmemişim.şimdi burada düzelteyim ozaman. ses şıkır şıkır olasaydı dediğim olabilirdi. ama zincirin bir yere çarpması gibiyse yatak sesiyle alakası yok. Veli abinin dediği gibi olabilir. yılların arabası hem bakım için hemde denemek için hidrolik yağının değişmesinde fayda var derim. belki ses gider. maliyeti en fazla 30tl tutar. ama ben hidrolik yağını hiç değişmedim. 1 kere ustaya değiştirdim ondada işim vardı göremedim nasıl yaptığını. nereden boşalır boşalınca hava yapma riski var mı olurda hava yaparsa biyerlere zarar verip yağ damlatmaya başlarmı fikrim yok.

5. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    http://www.mazdagaraj.com/index.php?topic=39.0

Burada yapılmışı var... ;)

6. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    herşey var garajda :)
    Oguzhan temiz iş yapmış. ben yapmaya kalksam direk kutuya dönüş hortumunu cıkartır marşa basar akıtır sonra da motoru yıkardım :) 6 ay kutusu delik gezmişliğim var. kutu delik die yağda koymuyordum ama kayışı çıkarttım:) gıyykkk sesi olmasın diye. ah eski mazdalarım benden cok çekti

7. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hakikaten çektirmişsin yahu... Pes...

Sayfayı Paylaş