Mazda 626 GF (1997-02) Hareket Halinde Akü Işığının Yanması

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Akü ışığını kafaya takma ama motordaki durumları ilgili konusa an an anlat. Bir durum varsa ve erken teşhis edemezsen 2-3 katına mal olur. Mazda konusunda her ustaya güvenme bir sorun varsa sorunu seninde bilmen bulman lazm. Yoksa yok yere paran cok gider.
herşeyi sorarak öğrenmeye çalışıyorum, sizlerin de desteğinizle
ankarada güvenilir bir ustada karar kılmam lazım

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
herşeyi sorarak öğrenmeye çalışıyorum, sizlerin de desteğinizle
ankarada güvenilir bir ustada karar kılmam lazım
Ustayı bulursun. Sen motorun yağını suyunu kontrol sürekli. Suda azalma olmasın olursa hemen konuya yaz. Yağ cubuğunun dibinde köpürme yağ kapağının arkasında köpük fln olmasın olursa kesinlikle bidaha calıstırma ve konuya yaz. Şu yağ eksiltmesini hesaplayana kadar bunları sık sık kontrol et. Bide araç ilk calıstığında duman cokmu? Isındıktan sonra kesiciye sokunca cok mu? Beyaz buhar cok? Bunlara bak.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Temel olmadan sorarak öğrenmek hem aracını deneme tahtasına çevirir hem ocağında incir ağacı filizlendirir... İyi usta iyi esnaf az bu devirde... Paranı pulunu ayarla ve iyi bir usta bul öyle bu işe başla, olmadı İstanbul u göze al Adem ustaya git yıllarca sorunsuzca bin...

Diğer türlü yazık olur...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Ustayı bulursun. Sen motorun yağını suyunu kontrol sürekli. Suda azalma olmasın olursa hemen konuya yaz. Yağ cubuğunun dibinde köpürme yağ kapağının arkasında köpük fln olmasın olursa kesinlikle bidaha calıstırma ve konuya yaz. Şu yağ eksiltmesini hesaplayana kadar bunları sık sık kontrol et. Bide araç ilk calıstığında duman cokmu? Isındıktan sonra kesiciye sokunca cok mu? Beyaz buhar cok? Bunlara bak.
tamam dostum bunları kontrol edeyim
"ısındıktan sonra kesiciye sokunca çok mu" ??
bunu açabilirsen sevinirim

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Temel olmadan sorarak öğrenmek hem aracını deneme tahtasına çevirir hem ocağında incir ağacı filizlendirir... İyi usta iyi esnaf az bu devirde... Paranı pulunu ayarla ve iyi bir usta bul öyle bu işe başla, olmadı İstanbul u göze al Adem ustaya git yıllarca sorunsuzca bin...

Diğer türlü yazık olur...
şu an görünürde büyük sıkıntı yok gibi duruyor
yağını suyunu kontrol etmekten başka yapacak bir şey yok gibi abi
ona göre gerekirse [member=66]Adem Usta[/member] ya gidilebilir
şimdi [member=66]Adem Usta[/member] lık bir durum yok gibi,ilerleyen zamanda bakacaz artık
tek sorun aracın ısınana kadar titreme yapması, arada rölantinin düşmesi, dün de 1-2 defa tekleme yaptı

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
tamam dostum bunları kontrol edeyim
"ısındıktan sonra kesiciye sokunca çok mu" ??
bunu açabilirsen sevinirim
Şimdi ilk calıstırmada yağ dumanı varsa ama sonradan tam gazda cok az ise subap lastiğidir. He ilk calıstırmada ve sonrasındada var ise piston kenarlarından da odaya sızma vardır. Bide söyle bir durum var hiçbir zaman gereksiz kapak actırmamak lazm. Kapak taşlanma haddini doldurduysa değişmesi gerekir. Her acmada tekrar taşlanıyor. O yüzden elimizden geldiğince sorunu açmadan teşhis etmeliyiz. Gerçi yakma coksa mecbur acılcak

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Şimdi ilk calıstırmada yağ dumanı varsa ama sonradan tam gazda cok az ise subap lastiğidir. He ilk calıstırmada ve sonrasındada var ise piston kenarlarından da odaya sızma vardır. Bide söyle bir durum var hiçbir zaman gereksiz kapak actırmamak lazm. Kapak taşlanma haddini doldurduysa değişmesi gerekir. Her acmada tekrar taşlanıyor. O yüzden elimizden geldiğince sorunu açmadan teşhis etmeliyiz. Gerçi yakma coksa mecbur acılcak
ilk çalıştırmada yok galiba
mavi dumandan bahsediyoruz değil mi?
4000-5000 devirde vardı mavi duman ben de gördüm gözümle
kapak açtırma gerekirse zaten doğru istanbul yolunu tutarım, biraz daha zaman istiyor, en azından 3000-5000 km de yağ durumu netleşir

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
ilk çalıştırmada yok galiba
mavi dumandan bahsediyoruz değil mi?
4000-5000 devirde vardı mavi duman ben de gördüm gözümle
kapak açtırma gerekirse zaten doğru istanbul yolunu tutarım, biraz daha zaman istiyor, en azından 3000-5000 km de yağ durumu netleşir
Tamam kontrolleri yap sürekli. Eksiltme miktarını ölçene kadar bekleyelim.

Üst Alt