Mazda 626 GF (1997-02) Hakkında

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Arkadaşlar herkese iyi forumlar dilerim, aranıza yeni katıldım. Kendi aracım Kia Sephia, daha önceden de tanıdıklarda kullanan olmuştu. Hem onlarda hem bende bu araçların sorunsuzluğu çok hoşuma gitti. Aracı aldıktan sonra yaptığım araştırmalarda bu aracın motorunun Mazda olduğunu gördüm. Artık C segmenti dar geldiği için D ye terfi edeyim diye düşünüyorum. Bu yüzden temiz Mazda 626 lara pusuya yattım. Ancak siz kullanıcıların bilgi ve tecrübesinden faydalanmak isterim. Şu an 626 alsanız nelere dikkat edersiniz, hangi model alırdınız. Piyasada bayağı bir çeşiti var, 115 ve 136 lıklar kafamı karıştırıyor mesela, hangisi 115 lik hangisi 136 lık dışardan yada kaput altından bakınca nasıl anlaşılır gibi pek çok soru kafamda var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Mesela benimkinde var

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
yani bendeki 2000 model 626 da tcs var o zaman 136 lık adem ustam
ruhsatta 100 kW yazıyor belkide ruhsata yanlış yazılmış olabilir diye düşünmüştüm

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Doğru yazılmıştır o zaman

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İlginiz için teşekkürler. Aklımdaki 136 lık modelleri. Lakin iki tane temizini buldum ama ikiside abartı fiyatlarda. Bakalım kısmet artık belki bir kaç sene daha bekleyip Mazda 6 ya yönelebilirim.

AEnic31

Sessiz
Araç Markası
1998 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bej - Sedan
Arkadaşlar çok basit bir soru kusura bakmayın. Ancak daha yeni ehliyetimi aldım, acemi sürücüyüm, araba mekaniği hakkında ufak tefek bilgiler edinmeyi seviyorum. Ayrıca arabamızı performans-yakıt dengesini kurarak en iyi şekilde nasıl kullanırım bunun yollarını araştırıyorum. Ancak bu soracağım soruyu pek bulamadım yüksek ihtimal herkes bunu tecrübeyle sabitlediği için başkasına sorma gereksinimi duymamış.

Geçen gün anayolda tam gaz kökledim arabayla. Ancak bir yerden sonra 5. viteste, 80 km/h'de tıkandı bende, bir türlü üstüne çıkamadım. Babam kullandığında ise rahatça 120'ye kadar basabildi. Gaz pedalını bir anda köklememek gerektiğini, devirle birlikte artırarak basmak gerektiğini söyledi. Bir anda gazı köklersek arabanın boğulabileceğini söyledi. Bu doğru mudur?

Şimdiden teşekkür ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar çok basit bir soru kusura bakmayın. Ancak daha yeni ehliyetimi aldım, acemi sürücüyüm, araba mekaniği hakkında ufak tefek bilgiler edinmeyi seviyorum. Ayrıca arabamızı performans-yakıt dengesini kurarak en iyi şekilde nasıl kullanırım bunun yollarını araştırıyorum. Ancak bu soracağım soruyu pek bulamadım yüksek ihtimal herkes bunu tecrübeyle sabitlediği için başkasına sorma gereksinimi duymamış.

Geçen gün anayolda tam gaz kökledim arabayla. Ancak bir yerden sonra 5. viteste, 80 km/h'de tıkandı bende, bir türlü üstüne çıkamadım. Babam kullandığında ise rahatça 120'ye kadar basabildi. Gaz pedalını bir anda köklememek gerektiğini, devirle birlikte artırarak basmak gerektiğini söyledi. Bir anda gazı köklersek arabanın boğulabileceğini söyledi. Bu doğru mudur?

Şimdiden teşekkür ederim.
Gaz pedalına; motorun stabil ve verimli olarak tüketemeyeceği şekilde yüklenmek doğru bir sürüş şekli değildir. Vereceği zararları teknik olarak ifade edemem belki ama tavsiye etmem.

Enjektörlü ve beyinli sistemlerde de oluyor mu emin değilim ama karbüratörlü sistemlerde motor boğulur.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
...arabamızı performans-yakıt dengesini kurarak en iyi şekilde nasıl kullanırım...

Gaz pedalını bir anda köklememek gerektiğini, devirle birlikte artırarak basmak gerektiği...
Kendi soruna kendin cevap vermişsin aslında.

Bir söz vardır.

"Gaz pedalına altında yumurta varmış gibi basmak"

Üst Alt