Mazda 626 Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Debriyaj ile fren hidroligi ayni :-D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Debriyaj sistemi fren hidroliğini kullanıyor... Alaka buradan geliyor. :)

Tepetaklak !!

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Bence hiç elletmeyin fren arada bir yanmayla bişey olmaz abs yanmasın yeter :) fren hidrolik seviyesi min seviyesinden yüksek olsa dahil ani durmada çalkalanmadan kaynaklı anlık olarak muşuru boşa çıkabilir bu sebepten de lambayı yakar.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bide fren hidroligi degisimi sirasinda debriyajdaki hidrolikde bosaltilirsa harika olur

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Herkese selamlar üstadlarım. garip şeyler aklıma geliyor ama merak etmeden de duramıyorum:)

Merak ettiğim şey, bu gf'lerin analog klimalar dijitale çevirilebilir mi? teknik olarak mümkünse çıkmacılardan alınıp yapılabilir mi diye aklıma geldi soyarım dedim ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Herkese selamlar üstadlarım. garip şeyler aklıma geliyor ama merak etmeden de duramıyorum:)

Merak ettiğim şey, bu gf'lerin analog klimalar dijitale çevirilebilir mi? teknik olarak mümkünse çıkmacılardan alınıp yapılabilir mi diye aklıma geldi soyarım dedim ;)

Yapılabilir bence ama yapılan masrafa ne kadar değer önemli olan bence bu... Yapacağın masraf ve harcanacak vakit yerine dijital klimalı bir guzu bulmak daha mantıklı gibi... :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Bencede yapılır.

Ankarada özelikle Bmw'lere bakan bir elektrik ustası var, nerdeyse her gün analog klimalı Bmw'leri dijitale çeviriyor. Bi görüşün derim. Dijital klima paneli bulmakta yardımcı oluruz

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Çok teşekkür ederim şimdiden Hakan_emre kardeşim. Ben dereyi görmeden paçayı sıvasam mı diye hesap yapıyorum kafadan :) henüz araba yok ortada, benim aklımda kırk dilki dolanıyor ;)

Ayrıca, bu forumun samimiyetine ve hızlı iletişimine bayılıyorum, bir kez daha dile getirmek istedim. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun, kazadan beladan esirgesin:)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bmw'lerin parçası bol olduğu ucuz oluyor. Usta montaj dahil 400 e yapıyormuş bu işi :)

53d5359c845ea83038566dab49d09ccc.jpg

Ceranimo

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626
Dğerli Üstatlar!

115 lik GF'lerde ABS standart var mı? Ben araçta beyini de göremedim. Abi fren ile devreye de sokamadım. Ancak arka frenler disk frenleme çok iyi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Dğerli Üstatlar!

115 lik GF'lerde ABS standart var mı? Ben araçta beyini de göremedim. Abi fren ile devreye de sokamadım. Ancak arka frenler disk frenleme çok iyi

ABS GE ve GF kasalarda opsiyonel olarak sunulmuş, olanda var olmayan da

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@hakan_emre Alt yapısı dijitale uygunmu acaba? Mesela focuslarda analog ve dijitalin alt yapısı bile farklıydı. Klimasını dijital isteyene yeni araç al diyorlar...

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
626 orta kasa kullanmış ve hali hazırda Mazda 3 BK makyajlı kasa kullanan birisi olarak bildiklerimi yazayım;

1-Ses yalıtımı kıyası yaparsak hocam; iyi ki 626 almışım dersin emin ol... Motor sesini duyman imkansız, camı açarsan belki... Haa yüksek devirlere çıkarsan normal olarak motor sesini duyarsın, fakat; cam fitilleri eksi olmasından dolayı yüksek hızlarda rüzgar sesi geliyor.

Ben motor sesinden bayağı bir muzdaribim abi. Özellikle uzun yolda çok kafa şişiriyor..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benimki 98 model 136'lık. ABS yok, tek hava yastığı.

Ben motor sesinden bayağı bir muzdaribim abi. Özellikle uzun yolda çok kafa şişiriyor..

136'lık olanları full olarak biliyordum, demek ki orada da bir standart yok. :) Motor sesi bende çok üst devirlerde geliyordu ama rahatsız edici değildi, şimdiki aracımda daha fazla özellikle 4 bin devirden sonra geliyor ama o sesi duymak bana çok büyük keyif veriyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Normalde ben de çok severim o sesi de, uzun yolculuklarda hiç çekilmiyor..
Uzun yolculuklarda müzik sistemi açık olduğu için ve gürültüye göre sesi otomatik açtığı için ne yol sesi ne de motor sesi rahatsız etmiyor, özellikle kulak verdiğimde motor sesinin hafif homurtusunu duyuyorum ve zevkli oluyor o kadar. :)

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Benimki 98 model 136'lık. ABS yok, tek hava yastığı.
Senin araba oynanmış sanırım. Hem 136 olup hemde tek hava yastığı olma ihtimalini sıfıra yakın görüyorum. Bu arada 2000 yılında motorlar son revizyondan geçti. Belki 136 hp bile değildir o. 4 hava yastığı , digital klima, deri vites ve direksiyon , tcs, alaşım jant ve sis farı var bu modelde. Sadece sunroof opsiyonel olması lazım

Üst Alt