Mazda 626 GF (1997-02) Guzuya Sanayide Yapılan İşlemler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
arabamı bugün aldım
ustamın yaptığı işlemler:

yağ değişimi (castrol 10w40): 65 tl
yağ filtresi: 15 tl
bir tekerin aks kafası: 125 tl
amortisörlerde sıkıntı varmış, biri basınca bırakmıyor, yağ kaçıran yerler ve ses yapmasından dolayı tamir ettirmiş, 1 yıl garantili: 250 tl
4 adet amortisör körüğü: 100 tl
arka balata: 50 tl
elektrikçi bagaj kilitini motorunu tamir etmiş, yanmayan park lambasını yapmış, farları ve elektriksel aksamı kontrolden geçirmiş, silecekleri değişmiş: 100 tl
lpg ve rölanti ayarı: 20 tl
işçilik: 200 tl

toplam: 920 tl verdim

amorsitörlerden bir tanesinin içindeki bilya gibi bir şeyden bahsetti, onu bulamamış, hurdacılardan da bulamamış, ancak servisten bulursun dedi, sıkıntı çıkaracak bir şey değili dedi, sadece ani kalkış yaparsan tık tık tık sesi yapar, normal sürüşte ve hızlandıktan sonra ses gelmez dedi

baskı balata iyi durumdaymış
şimdilik yaptırılacak bir şey görünmüyor; yağ eksiltmesini takip edecem
far ampüllerini değiştirmedim, muayeneye kadar xenonlar kalsın

takılan parçalar kaliteli yan sanayi, kendisi 75 tl lik parça yerine 125 tl lik parçayı aldım taktım dedi mesela,
ben de bizim mazda kullanan arkadaşlar var, parça bulmada yardımcı oluyorlar; bir dahaki sefere parça bulmak icap ederse, orijinalini ben temin edip sana veririm, dedim
tamam dedi

salı veya çarşamba günü de detailing garage a bırakacam, ayrıntılı içi temizlik yaptırıp mis gibi binerim inşallah :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Tekrar Hayırlı olsun, Mayıs gibi bahar kampanyası olur, tahimini yüzde 30 indirimle istediğiniz parçayı orjinal olarak da alabilirsiniz

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Tekrar Hayırlı olsun, Mayıs gibi bahar kampanyası olur, tahimini yüzde 30 indirimle istediğiniz parçayı orjinal olarak da alabilirsiniz
evet [member=5]Hakan_Emre[/member] hocam, ücretsiz check up ile birlikte, bazı parçalar servisten karşılanabilir, yazdım aklımın bir köşesine :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mis gibi olmuş, iç temizlik sonrası binmeye kıyılmaz artık guzuya... :)

Allah kaza bela vermesin, kazasız günlerde kullanmak nasip olsun.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
[member=57]hagakure[/member] [member=9]domestos[/member] [member=2]Oğuzhan[/member] [member=440]serhat[/member]
hepinize çok teşekkür ederim, Allah cümlemize kazasız ve sıkıntısız binmeyi nasip etsin;
araca gün geçtikçe daha çok ısınıyorum ve binmek için can atıyorum :)

Cem Baydar

Katılımcı
Merhabalar,
Salı günü aracımı servise bırakmıştım. Dün gittim aldım. Arabanın her şeyi değişmiş. gidişi sesi, çekişi... Eksiksiz bir şekilde binilecek hale geldi. Koy gazı, bas gaza. 1550 TL ye mal oldu ama hem araba rahatladı hem de içim rahatladı. Resimde ustanın fiyat yazdığı kalemler var. yazılı olmayan polen filtresi değişimi ve ufak bir kaç şey daha var.
Eski tamircimin yaptığı bir hata yüzünden geçen hafta da 120 TL bayılmıştım.

Ekli dosyalar

• 20150403_165708_900x1200.jpg
    20150403_165708_900x1200.jpg
    183.5 KB · Görüntüleme: 40

CeNDeL

Katılımcı
Merhabalar,
Salı günü aracımı servise bırakmıştım. Dün gittim aldım. Arabanın her şeyi değişmiş. gidişi sesi, çekişi... Eksiksiz bir şekilde binilecek hale geldi. Koy gazı, bas gaza. 1550 TL ye mal oldu ama hem araba rahatladı hem de içim rahatladı. Resimde ustanın fiyat yazdığı kalemler var. yazılı olmayan polen filtresi değişimi ve ufak bir kaç şey daha var.
Eski tamircimin yaptığı bir hata yüzünden geçen hafta da 120 TL bayılmıştım.
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Yalnız en üstte yazan aks kafası tamiri için fiyat yanlışmı yazılmış acaba yoksa benmi yanlış okuyorum?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hayırlı olsun, guzu rahatlamıştır. Güle güle eskimesi dileğiyle...

Cem Baydar

Katılımcı
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Yalnız en üstte yazan aks kafası tamiri için fiyat yanlışmı yazılmış acaba yoksa benmi yanlış okuyorum?
Doğru okudun. Bir taraf iç-dış kafa ve kolla beraber çıkma yedek parçayla değişti. diğer taraf tamir gördü. 50 Tl fark da ön düzenden geliyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kazasız günlerde binmek nasip olsun... Bilgilendirme için teşekkürler... Guzu tıs tıs olmuştur artık... :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt