Mazda 626 GF (1997-02) Frene Basınca Gelen Ses ve Çözümü

metece44

Katılımcı
Merhabalar. Baslikta da belirttiğim gibi son iki gündür frene basinca vites altindan sağ ön taraf gibi bir tak sesi gelmeye basladi. bugun ustami aradim pazartesi oldugu icin yogunum dedi gidemedim. 2 ay once alt salincak aski rotu, rot basi, fren hortumu değiştirdim. Acaba sorun yeni takilan parcalarla alakali midir? En yakin zamanda gosterecegim ama daha once ayni sorunla karsilastiniz mi? Sindiden teşekkür ederim.

Tapatalk

ali_semet

Katılımcı
bir çok aksamdan gelebilir o ses.o yüzden tecrübeli bi ustanın incelemesi gerekir diye düşünüyorum.frene basınca sallanıp bi yere çarpan bi parça mı var acaba? aracın altından sarkan bi şey gözüküyo mu bakmak lazım

metece44

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Nasil anlatsam sanki bir parca tam oturmamis da fren yapinca yerine oturuyormus gibi cok yuksek degil ama agir bir takk sesi geliyor. Dediginiz gibi aracin kaldirilip bakilmasi lazim galiba. En yakin zamanda gosterip sonucu paylasirim. Cevabiniz icin teşekkür ederim.

Tapatalk

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Anlatılan duruma göre aklıma 2 yer geliyor rotil ile amortisör kulesi. Ses alttan geldiği için kuleyi geçiyorum salıncak yeni olduğu için rotil olma ihtimalide az. Gevşek yada yalama olmuş bir vida buna sebep olabilir.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Aynı sorunu yaşayan bir 626 sahibi; sorunun balatalar olduğunu söyledi.

Tırnaklı balata olacakmış, nasıl birşeyse balatanın maşaları olacakmış...

metece44

Katılımcı
Merhabalar cevaplariniz icin tesekkür ederim. Yazmayi unutmusum bahsettigim parcalardan bi kac hafta once de balataları ve on amortisör takozlarıni değiştirmiştim. Ustayla yarin icin sozlestim. Bir aksilik olmazsa baktircam hemen. Sonuc hakkinda bilgi veririm.

Tapatalk

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Merhabalar cevaplariniz icin tesekkür ederim. Yazmayi unutmusum bahsettigim parcalardan bi kac hafta once de balataları ve on amortisör takozlarıni değiştirmiştim. Ustayla yarin icin sozlestim. Bir aksilik olmazsa baktircam hemen. Sonuc hakkinda bilgi veririm.

Tapatalk
Yukarda belirttiğim şekilde balata taktırırsanız bence sorun düzelecektir. Sizin durumda bir arkadaş birçok şeyi denemiş ve sorunun balatalardan kaynaklandığını tespit etmiş.

Geçmiş olsun, kolay gelsin

metece44

Katılımcı
Merhaba arkadaşlar sonunda ustaya goturebildim aracimi. Sukur ki onemli birsey degilmis. Salincak burclarini ve viraj lastigini tekrardan gozden gecirdi. muhtemelen parca degisimi esnasinda iyi sıkılmadığı icin bu ses geliyormuş. Sorun duzeldi. Yardimlariniz icin tekrardan teşekkür ederim. Herkese kazasiz belasiz sürüşler.

Tapatalk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tek o kadar ve geçmiş olsun diyerek konuyu çözüme kavuşan sorunların arasına ekleyelim...

http://www.mazdagaraj.com/forumda-cozume-kavusan-sorunlarimiz-t909.0.html

Üst Alt