Mazda 626 GF (1997-02) Cam Kriko Ayarı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmoztrk

Katılımcı
Arkadaşlar selamlar,

Sizlere bir sorum daha olacak müsadenizle.

Arabamı aldığımda ön yolcu tarafı camının arka taraf, yani kilit tarafındaki fitili tamamen kopuktu ve cam dışarıya çıkıyordu. O cam fitilini gidip çıkmacıdan aldım taktım; fakat onun özel bir ayarımı var anlayamadım hala düzgün inip çıkmıyor cam. Acaba diyorum komple krikosunu da söküp iyice bir yağlama filan mı yapmak gerek, motorunu vs. CAm fitiline yağ filan döküyorum aradan fayda etmiyor. Cam inikken ilk kalkışta arka taraftan çok açılıyor. Yani öne doğru çok yatıyor. Bazende yine fitilin dışına çıkıp fitili eziyor korkuyorum fitili yine kopartacak diye. Tam ayar mı tutturamıyorum acaba? Başka ne yapılabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İçinde gidip geldiği rayların ayarı kaçmıştır, işinin ehli usta yapar veya elinden iş geliyorsa yapabilirsin...

ahmoztrk

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İçinde gidip geldiği rayların ayarı kaçmıştır, işinin ehli usta yapar veya elinden iş geliyorsa yapabilirsin...

Elimden iyi iş gelir ama ne yapacağımı birilerin anlatması lazım. O rayların yükseklik ayarı filan mı var? Sağ - sol yükseklik farkı filan böyle bir sorun oluşturabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kapı söküldüğünde belli olur, taban yalıtımı yapmış adam onumu yapamayacak... Senden umutluyum ben.

ahmoztrk

Katılımcı
Kapı söküldüğünde belli olur, taban yalıtımı yapmış adam onumu yapamayacak... Senden umutluyum ben.

Bi sökeyim ben onu :) Yapabilirsem de sizlerle paylaşacağım ama o sırada buradan bir arkadaşımın önerisi olursa onları da uygularım tabi. Yakın bir zamanda yine kalorifer ayarlarını yaptığımız konsolu sökeceğim, bir miktar zorlanmalar çevirirken var onları gidermeye çalışacağım. Söküp halatların geçtiği boruları yağlamayı düşünüyorum. Bunu da yapabilirsem buradan paylaşacağım inş.

ahmoztrk

Katılımcı
Cam krikosundan kaynaklanmıyormuş sorun. Camın içerisinde hareket ettiği fitile wd40 sıkarak sorun çözüldü. Cam krikosu yağlandı. Halatlar yağlandı. Konu kilitlenebilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun diyerek asma kilidi takıyorum...

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    4.4 KB · Görüntüleme: 30
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt