Mazda 626 GF (1997-02) Boyadaki Ton Farkını Nasıl Gideririm ?

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Ustadlarım, danışmak istediğim bir konu var küheylanla ilgili,

Motor kaputunu ve ön çamurlukları boyattım. Ufak bir temas sonucu kaputun ucu 1 parmak kadar yamuldu ve vernik atmaları vardı, zaten önceki sahibi pimpiriğinden dolayı macunsuz çizik boyası tabir edildiği şekilde boyatmış ben de boyayalım temiz olsun dedim. Fırın boya ve fabrikasyon boyası kullanılarak yapıldı. boyanan yerler çok güzel oldu amma ve lakin kapılarla ton farkı oldu. Beni rahatsız eden bir görüntü var. Güneşten biraz koyulaşır diye 2-3 aydır bekliyorum ama ufak bir değişim oldu. Şeytan diyor ki komple boyat jilet gibi olsun araba :)

Alırken yaptırdığım expertizi de koyuyorum. Sizce ne yapmalıyım?

20160901_145806.jpg

20160823_183942_HDR.jpg

20160823_184206_HDR.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Zaten aracın büyük çoğunluğu boyalı, ben olsam anadan doğma yapar jilet gibi boyardım, mis gibi binerdim. Boyamadan komple pasta cila belki ton farkını kurtarabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Pasta cila kurtarmazsa tekrar boyat, son çare komple boyayı düşünürsün...

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Boyayı yapan usta normalde kapı geçişlerini de boyanması gerektiğini fakat kapılar da boyalı olacak diye genelde istemiyorlar demişti. Kapılar mat ve daha koyu bir görüntü veriyor. Güneşte pek fark yok ama gölgede o fotograflardaki gibi bir görüntü var. Geçiş yerlerine ben pasta poliş yaptım hafiften ama pek fark olmadı. Peki vernik atılırsa renkte koyulaşma mı olur, açılır mı?

Üst Alt