Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GF (1997-02) Alt Takım

Konu, 'Yürüyen Aksam - Süspansiyon' kısmında romulus tarafından paylaşıldı.

1. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Başlik pek hoşuma gitmesede baska bisey bulamadim,affiniza siginiyorum:) Arkadaslar araci aldiktan sonra daha oncede belirttigim gibi amortisorler ,zrotlar ve on salincagi komple degistirmistim. Bugun bisey dikkatimi cekti. Arac ilk calistirdigim zaman ozellikle sogukken cok belli oluyor bu. Hareket halindeyken biraz yuksek bir yerden inince, tumsek yada kaldirim gibi sag ve sol alttan gicirti benzeri ses geliyor. Ayni sesin benzeri belkide aynisi bilemiyorum, direksiyonu durdugum yetde sag ve sertce geri sola dondurdugumdede geliyor. Ama kaldirim gibi yuksek bir yerden alcak bir yere araci indirdigimdede manevra yapmaksizin bu gicirti geliyor. Bilmem derdimi anlatabildimmi.Fikirleri olan arkadaş varmi...

2. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Alt takıma tanzikli bi su tutun, sorun gidebilir :)

romulus bunu beğendi.
  3. Teknisyen

Teknisyen Katılımcı

Araç Markası:
    Yok
    Araç Renk ve Tip:
    Yok
    Aslında bahsettiğiniz mekanizma ve parçalar Ön takım diye geçiyor ama oda pek matah bir isimlendirme değil :D

romulus bunu beğendi.
  4. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    O gıcırtıdan bende müzdariptim. Sesin arkadan geldiğini sanıyordum meğerse öndeki denge çubuğunun takozundan geliyormuş. Karyola gibi gacır gucur ediyorsa sorun denge çubuklarının takozlarında % 90 ihtimalle. Şekercan otoda vardı o takozlardan. Direksiyon dönerken ses gelmesi olayıda amortisör takozuyla ilgili olabilir.

romulus bunu beğendi.
  5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu gıcırtı benim 626 da da vardı ama ilk tümsekten sonra kesiliyordu.

Hakan da yazdığı şekilde tazyikli su tutarak sesi kesmişti.

hakan_emre ve romulus bunu beğendi.
  6. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Aynen karyola gicirtisi hocam. Sogukken cok belli. Duz giderken tumsek yada yukseltiden gectikten sonra on sag ve soldan geliyor. Durdugum yerde direksiyonu cevirince ses yok ama aniden sert sekilde geri ters yone cevirirsem benzer gicirti geliyor.

7. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    su tutmak büyük ihtimal çözecektir, yoksa ismailin dediği parçalara bakmak lazım

8. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Viraj demir orta lastikleri amortisör kulesi yada salıncak yeni olmasına rağmen rotil kaynaklı.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan, domestos ve romulus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş