Mazda 626 GF (1997-02) Alt Takımdan Gelen Gıcırtı Sesi

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Başlik pek hoşuma gitmesede baska bisey bulamadim,affiniza siginiyorum:) Arkadaslar araci aldiktan sonra daha oncede belirttigim gibi amortisorler ,zrotlar ve on salincagi komple degistirmistim. Bugun bisey dikkatimi cekti. Arac ilk calistirdigim zaman ozellikle sogukken cok belli oluyor bu. Hareket halindeyken biraz yuksek bir yerden inince, tumsek yada kaldirim gibi sag ve sol alttan gicirti benzeri ses geliyor. Ayni sesin benzeri belkide aynisi bilemiyorum, direksiyonu durdugum yetde sag ve sertce geri sola dondurdugumdede geliyor. Ama kaldirim gibi yuksek bir yerden alcak bir yere araci indirdigimdede manevra yapmaksizin bu gicirti geliyor. Bilmem derdimi anlatabildimmi.Fikirleri olan arkadaş varmi...

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Aslında bahsettiğiniz mekanizma ve parçalar Ön takım diye geçiyor ama oda pek matah bir isimlendirme değil :D

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
O gıcırtıdan bende müzdariptim. Sesin arkadan geldiğini sanıyordum meğerse öndeki denge çubuğunun takozundan geliyormuş. Karyola gibi gacır gucur ediyorsa sorun denge çubuklarının takozlarında % 90 ihtimalle. Şekercan otoda vardı o takozlardan. Direksiyon dönerken ses gelmesi olayıda amortisör takozuyla ilgili olabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu gıcırtı benim 626 da da vardı ama ilk tümsekten sonra kesiliyordu.

Hakan da yazdığı şekilde tazyikli su tutarak sesi kesmişti.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
O gıcırtıdan bende müzdariptim. Sesin arkadan geldiğini sanıyordum meğerse öndeki denge çubuğunun takozundan geliyormuş. Karyola gibi gacır gucur ediyorsa sorun denge çubuklarının takozlarında % 90 ihtimalle. Şekercan otoda vardı o takozlardan. Direksiyon dönerken ses gelmesi olayıda amortisör takozuyla ilgili olabilir.

Aynen karyola gicirtisi hocam. Sogukken cok belli. Duz giderken tumsek yada yukseltiden gectikten sonra on sag ve soldan geliyor. Durdugum yerde direksiyonu cevirince ses yok ama aniden sert sekilde geri ters yone cevirirsem benzer gicirti geliyor.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
su tutmak büyük ihtimal çözecektir, yoksa ismailin dediği parçalara bakmak lazım

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Başlıkta belirtilen gıcırtı aynı bende de vardı.Ön denge kolu lastiklerini servisten orijinalini (60 tl) alarak değiştirdim ve ses kesildi.Benim araçta eskiyen denge kolu lastiğinin altına iç lastik parçası takılmıştı.
Şu anda değişim yapıldıktan sonra o ses tamamen kesildi.Benzer durum başına gelenler için bilgi olsun.

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Bir önceki mesajda eklemeyi unutmuşum.Bunlarda fotoğrafları.

c665d58cbe322569467bece51274c6eb.jpg
d91344f6cb6f33c4e86b7c091c1fd0ab.jpg
785eb71098dc2c4735204f31f09dda03.jpg

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt