Mazda 626 GF (1997-02) 190.000 Bakımı İçin Tavsiyeleriniz

alptug

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
190 000 bin bakımına gireceğim.
castrol magnatec 10/40 kullanıyorum.lpg li ve km si yuksek olan araçlar için mobilin 15000 de bir değiştirilen bi yağı var dediler..tavsiye edermisiniz ya da tavsiyeniz ne olur..
ayrıca filtreler vb. parçaları orjinal almalı mıyım.uygun fiyatlı (orjinal-yan sanayi) sipariş verebileceğim telefon adre vs. varsa sevinirim.
bir de bu periyodik bakımla ilgili tcrübelerinizi de paylaşabilrisiniz
şimdiden tesekkurler.

Yağ filtren orjinal uzun tip olmalı (Adem Usta'nın görüşüdür)
Benim yan sanayi patlamıştı, uğultu yapıyormuş, Adem usta tespit etti ve sorunu çözdü kendisi..
Tecrübeyle sabittir.

alptug

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
oğuzhan bey mesajı yeni farkettim.kusura bakmayın..gereğini yaptım :)
yağ filtresinin yan sanayii uzunu yok değil mi?yoksa mecbur orjinal alıyım o zaman..orjinal parçaları sadece servisten mi temin edebiliyoruz..eğer öyleyse servisler arasında fiyat farkları oluyor mu

ahmoztrk

Katılımcı
oğuzhan bey mesajı yeni farkettim.kusura bakmayın..gereğini yaptım :)
yağ filtresinin yan sanayii uzunu yok değil mi?yoksa mecbur orjinal alıyım o zaman..orjinal parçaları sadece servisten mi temin edebiliyoruz..eğer öyleyse servisler arasında fiyat farkları oluyor mu

Evet orijinalleri sadece serviste, ve filtre gibi şeyler için yan sanayi uğraşmayın çok fiyat farkı yok.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Forum referansı ile kolayca periyodik bakım malzemesi sipariş edebileceğiniz yeitkili servis var

Mazda Muğla Bayi Gören Otomativ

Özel serviste değişim yapmak isterseniz Düzce'de [member=92]Mazda_Ruzgar_Ahmet[/member] usta var, elinde bizim araçların parçası bolca mevcuttur.

Kolay gelsin.

alptug

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
hakan bey ahmet ustayı duymuştum ama benim ustam var parça temini konusunda muğlayla mutlaka görüşeceğim uygun fiyat verebilirse siparişi ordan veririm forumda da bu bilgileri paylşırım.çok teşekkür ederim

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
hakan bey ahmet ustayı duymuştum ama benim ustam var parça temini konusunda muğlayla mutlaka görüşeceğim uygun fiyat verebilirse siparişi ordan veririm forumda da bu bilgileri paylşırım.çok teşekkür ederim

Kasım başında servislerde yüzde 30 kampanya vardı foruma daha önce üye olmuş olsaydınız indirimli alırdınız, neyse hayırlısı olsun

Mazda'da yaz kampanyası diye Mayıs ayındada bir kampanya oluyor bilginize....

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Haberi bekliyordum ama dediğin gibi devamsızlığıma denk geldi:)Ben de geçen resmi siteye baktım kampanya falan yok mu diye:)

Hocam Yeni yılı ve bahar kampanyasını beklemekten başka çare yok, ya da sağlam bir özel servis/usta bulmak gerek...

alptug

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
üstatlar ilk mesajımda sorduğum bir soru sanırım unutulmuş :)
onu da bir yanıtlarsak sevinirim..:)
"castrol magnatec 10/40 kullanıyorum.lpg li ve km si yuksek olan araçlar için mobilin 15000 de bir değiştirilen bi yağı var dediler..tavsiye edermisiniz ya da tavsiyeniz ne olur.."

Kasım başında servislerde yüzde 30 kampanya vardı foruma daha önce üye olmuş olsaydınız indirimli alırdınız, neyse hayırlısı olsun

Mazda'da yaz kampanyası diye Mayıs ayındada bir kampanya oluyor bilginize....

Hakan servisten indirim döneminde malzeme aldık ama orada yaptırmayınca indirim uygulamadılar. 2-3 yere danıştım. Giriş kaydı yapılması gerekiyormuş..
Ek bilgi mahiyetinde yazayım.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
"castrol magnatec 10/40 kullanıyorum.lpg li ve km si yuksek olan araçlar için mobilin 15000 de bir değiştirilen bi yağı var dediler..tavsiye edermisiniz ya da tavsiyeniz ne olur.."
Hocam Castrol kötü bir marka olmamasının yanında, Adem Usta nın motor içinde karartma yapıyor demesinden sonra artık ilk tercihlerim arasında değil. Mobil için çok olumlu yorumlar sürekli duyuyoruz ama hangi yağ koyarsan koy 15 bine kadar beklemenden yana asla değilim.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
7-8 binde değişmeniz daha sağlıklı olur. Yaşlı araçlar için 5 binde bir değişim öneriliyor

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Mobil1 5*30 nonstop :) Baskı balata değiştirirken şanzıman yağını değişmeyi de unutmayın. 75*80 şanzıman yağı kullanın. 6-7 bin km de 1 yağını ve filtresini değiştirin bence. Adem ustanın sözünü hatırlatalım en iyi motor katkısı erken yağ değişimidir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Evet bu soru arada kaynamış... Memnunsan devam et, eksiltme yoksa işini görür, uzun kilometre aralıklı bakımlar bana mantıklı gelmiyor...

Üst Alt