Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GF (1997-02) 190.000 Bakımı İçin Tavsiyeleriniz

Konu, 'Bakım - Periyodik Bakım' kısmında alptug tarafından paylaşıldı.

1. alptug

alptug Sessiz

190 000 bin bakımına gireceğim.
    castrol magnatec 10/40 kullanıyorum.lpg li ve km si yuksek olan araçlar için mobilin 15000 de bir değiştirilen bi yağı var dediler..tavsiye edermisiniz ya da tavsiyeniz ne olur..
    ayrıca filtreler vb. parçaları orjinal almalı mıyım.uygun fiyatlı (orjinal-yan sanayi) sipariş verebileceğim telefon adre vs. varsa sevinirim.
    bir de bu periyodik bakımla ilgili tcrübelerinizi de paylaşabilrisiniz
    şimdiden tesekkurler.

2. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
  3. Yağ filtren orjinal uzun tip olmalı (Adem Usta'nın görüşüdür)
    Benim yan sanayi patlamıştı, uğultu yapıyormuş, Adem usta tespit etti ve sorunu çözdü kendisi..
    Tecrübeyle sabittir.

4. alptug

alptug Sessiz

oğuzhan bey mesajı yeni farkettim.kusura bakmayın..gereğini yaptım :)
    yağ filtresinin yan sanayii uzunu yok değil mi?yoksa mecbur orjinal alıyım o zaman..orjinal parçaları sadece servisten mi temin edebiliyoruz..eğer öyleyse servisler arasında fiyat farkları oluyor mu

5. ahmoztrk

ahmoztrk Katılımcı

Evet orijinalleri sadece serviste, ve filtre gibi şeyler için yan sanayi uğraşmayın çok fiyat farkı yok.

6. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Forum referansı ile kolayca periyodik bakım malzemesi sipariş edebileceğiniz yeitkili servis var

Mazda Muğla Bayi Gören Otomativ

Özel serviste değişim yapmak isterseniz Düzce'de [member=92]Mazda_Ruzgar_Ahmet[/member] usta var, elinde bizim araçların parçası bolca mevcuttur.

Kolay gelsin.

7. alptug

alptug Sessiz

hakan bey ahmet ustayı duymuştum ama benim ustam var parça temini konusunda muğlayla mutlaka görüşeceğim uygun fiyat verebilirse siparişi ordan veririm forumda da bu bilgileri paylşırım.çok teşekkür ederim

8. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Kasım başında servislerde yüzde 30 kampanya vardı foruma daha önce üye olmuş olsaydınız indirimli alırdınız, neyse hayırlısı olsun

Mazda'da yaz kampanyası diye Mayıs ayındada bir kampanya oluyor bilginize....

9. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Kampanya ne zaman başladı ne zaman bitti ayakta uyuyoruz valla:)

10. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hocam forumu asarsan olacağı o :) çok devamsızlık yaptın çok :)

1-22 Kasım'dı bas bas bağırdık :D

11. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Haberi bekliyordum ama dediğin gibi devamsızlığıma denk geldi:)Ben de geçen resmi siteye baktım kampanya falan yok mu diye:)

12. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe

Başka bahara artık

Kampanya vesilesi ile buluşma tertip ederiz artık hocam Antep'te has Mazdacı çok

13. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hocam Yeni yılı ve bahar kampanyasını beklemekten başka çare yok, ya da sağlam bir özel servis/usta bulmak gerek...

14. alptug

alptug Sessiz

üstatlar ilk mesajımda sorduğum bir soru sanırım unutulmuş :)
    onu da bir yanıtlarsak sevinirim..:)
    "castrol magnatec 10/40 kullanıyorum.lpg li ve km si yuksek olan araçlar için mobilin 15000 de bir değiştirilen bi yağı var dediler..tavsiye edermisiniz ya da tavsiyeniz ne olur.."

15. Hakan servisten indirim döneminde malzeme aldık ama orada yaptırmayınca indirim uygulamadılar. 2-3 yere danıştım. Giriş kaydı yapılması gerekiyormuş..
    Ek bilgi mahiyetinde yazayım.

16. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe

PM ile bilgilendiriyom

17. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hocam Castrol kötü bir marka olmamasının yanında, Adem Usta nın motor içinde karartma yapıyor demesinden sonra artık ilk tercihlerim arasında değil. Mobil için çok olumlu yorumlar sürekli duyuyoruz ama hangi yağ koyarsan koy 15 bine kadar beklemenden yana asla değilim.

18. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    7-8 binde değişmeniz daha sağlıklı olur. Yaşlı araçlar için 5 binde bir değişim öneriliyor

19. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Mobil1 5*30 nonstop :) Baskı balata değiştirirken şanzıman yağını değişmeyi de unutmayın. 75*80 şanzıman yağı kullanın. 6-7 bin km de 1 yağını ve filtresini değiştirin bence. Adem ustanın sözünü hatırlatalım en iyi motor katkısı erken yağ değişimidir.

20. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Evet bu soru arada kaynamış... Memnunsan devam et, eksiltme yoksa işini görür, uzun kilometre aralıklı bakımlar bana mantıklı gelmiyor...

Sayfayı Paylaş