Mazda 626 GF (1997-02) 1.8 Hakkında

CeNDeL

Katılımcı
Bir aydır çok sevdiğim bir arkadaşım için Mazda arıyordum ve ani bir gelişmeyle bu aracı almış olduk. İyimi ettik kötümü ettik bilmiyorum ama aldık bi kere dediğim gibi çok ani olduğu için burda sorma fırsatı bile bulamadım. Araç 2001 model makyajlı kasa Mazda 626 1.8 114 hp FP motor ve 97 bin km'de. 2 sene önce Almanya'dan getirilmiş ve Türkiye'ye geldiğinde 85 bin km'de tüp takılmış.Aracın sahibi olan amca 2 ay önce vefat etmiş ve varisleride aracı satılığa çıkarmış.İlana düştükten 1 saat sonra aradığım için arkadaş biraz ağırdan satarak 24 bin liradan aşağı inmedi ilk etapta ama en sonunda zar zor 22 bin liraya alabildik aracı.Eskpertiz için servise gittiğimde 1.8 motor olduğunu öğrenince moralim bozuldu hatta vazgeçecektim ama servisteki usta hiçbir sıkıntı olmaz dedi.Ben yinede Adem ustayı arayıp onada durumu anlattım o da 323'lerin motoruyla aynıdır o sıkıntı olmaz deyince ve ekspertiz sonucuda çok iyi çıkınca fiyatı biraz yüksek olmasına rağmen aldım aracı.Araç gerçekten çok temiz ve diri duruyor nazar değdircem diye çok korkuyorum ufak tefek eksikleri var onlarıda hallettikmi uzun yıllar sorunsuzca kullanır inşallah.

CeNDeL

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
4b0f3b76afec8168bfc80d8fda78b00c.jpg

98438935347920da6295b4e793eefb5b.jpg

820ed8c6ca75bf9803f1d99fa8568a67.jpg

6e4dcc79bceba56075465ad74bd56b97.jpg

5d3df9d6c5ae2e8bd9d4479d03e5e290.jpg

7a500d54447f60f01a4178b74c81b621.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hayırlı olsun, temiz ve düzgün duruyor... Allah kaza bela nazar vermesin... :)

CeNDeL

Katılımcı
Makyajlı 5 kapı gayet güzel hayırlı olsun :)
Sağol Oğuzhan herşeyi güzelde bir tek 1.8 motor olması sıkıntı biraz. Dün parçacıya gittim triger setini sordum 626 larda 1.8 yokki diyor :) bende dedimki Türkiye'de olmayabilir ama dünyada var işte. Numune getircen yada kodunu söylücen diyor. Kaputun altındaki herşey benim arabayla aynı hiçbir fark yok motorda dıştan aynı ama içi farklıdır heralde. Acaba motorla ilgili parça sorarken senin arabanın modelinimi söylesem seninkiyle aynı heralde?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Sağol Oğuzhan herşeyi güzelde bir tek 1.8 motor olması sıkıntı biraz. Dün parçacıya gittim triger setini sordum 626 larda 1.8 yokki diyor :) bende dedimki Türkiye'de olmayabilir ama dünyada var işte. Numune getircen yada kodunu söylücen diyor. Kaputun altındaki herşey benim arabayla aynı hiçbir fark yok motorda dıştan aynı ama içi farklıdır heralde. Acaba motorla ilgili parça sorarken senin arabanın modelinimi söylesem seninkiyle aynı heralde?
Evet Avrupa versiyon FP motor birebir aynı herşeyi ;)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Bir haftaya bahar kampanyası başlar servisten fiyat alırsan iyi olur. Eğer beklenilen %30 indirimde olursa tadından yenmez...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hayırlı olsun Ömer, kazasız belasız kullanır inşallah arkadaş.

1.8 olduğunu nasıl anladınız peki?

CeNDeL

Katılımcı
Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Bir haftaya bahar kampanyası başlar servisten fiyat alırsan iyi olur. Eğer beklenilen %30 indirimde olursa tadından yenmez...
Teşekkürler Yakup abi bende kampanyayı sabırsızlıkla bekliyorum 3 günde bir gidip soruyorum ama bir haber yok hala :)

CeNDeL

Katılımcı
Hayırlı olsun Ömer, kazasız belasız kullanır inşallah arkadaş.

1.8 olduğunu nasıl anladınız peki?
Sağol Hakan şase numarasından baktım motor kodu fp. Birde bunun arka camlar manuel. İlk defa 626'da manuel cam gördüm 90 modelleri bile otomatik :) Sen olmasaydın mazda 6 almıştık belkide :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Sağol Hakan şase numarasından baktım motor kodu fp. Birde bunun arka camlar manuel. İlk defa 626'da manuel cam gördüm 90 modelleri bile otomatik :) Sen olmasaydın mazda 6 almıştık belkide :)
:)

Arka camlar manuel deyince şimdi hatırladım bu aracı :)

Tekrar hayırlı olsun, ne varsa eskilerde var bence bu araç Mazda 6 yı aratmaz ;)

Üst Alt