Mazda 626 GE 92-97 Accent Era Sis Farları Montajı

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Tombak kasacılar bilir, bizim guzuların sis farı y.servis harici bulunmuyor. Çıkma nadirde olsa 20 yıllık olunca camı çevresi solmuş oluyor.

Bizde naptık, Hyundai Accent Era'ların sis farlarını uydurduk. Napalım gariban adamız (telefon fırlatma olayı yanlış anlaşılmasın ;) )800 -900 lira orjinal sis farına vercek paramız yok, 100 liraya düğme röle dahil işin içinden çıktık :)

Çok estetik olmamış olabilir ama ben beğendim. Yakından bakılmadığı sürece çakma sis farı olduğu anlaşılmıyor :)

Sis farlarını monte etmeden önce gündüz ledi denmesi yaptım gözüme pek hoş gelmemişti

Era sisleri yuvaları tam kapatmadığı ve vidaları gizlemek için sis farı yuvalarındaki kapaklardan parçaları keserek yama işlemi yapmaya çalıştık

Konsolda bulunan boş düğmeyi çıkardık. Yerine [member=250]ÇAVUŞOĞLU MAZDA[/member] 'dan aldığım cam rezistansı düğmesini sis farı düğmesi olarak taktık

Düğme arasına röle koyduk. Düğme zarar görmesin ve farlar daha canlı yansın diye

Yapılan yamalar yakından belli oluyor

Sonuç olarak ben beğendim, kaza bela olmadığı sürece kullanırım

Buda gece çekimi olsun ;)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Harika bir çözüm ve uygulama olmuş... Besili guzu varken çok aramıştım ama orijinal haricinde bulamamıştım.

Allah kazasız günlerde kullanmak nasip etsin, fazlasıyla beğendim... :)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Sağol Veli abi sen beğendiysen herkes beğenir demektir ;)
Beğenmeme ihtimalim yok gibi bir şey, çünki zamanında arayıp bulamadığım bir şeydi, yapılmışını görünce ve fiyatını öğrenince mecburen insan beğeniyor...

Ayrıca; gerçekten de güzel olmuş, orijinali gibi kapatmış bulunduğu yeri.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Beğenmeme ihtimalim yok gibi bir şey, çünki zamanında arayıp bulamadığım bir şeydi, yapılmışını görünce ve fiyatını öğrenince mecburen insan beğeniyor...

Ayrıca; gerçekten de güzel olmuş, orijinali gibi kapatmış bulunduğu yeri.
Evet abi tespitlerin çok doğru özelikle maliyet

Sis farı takımı 36 TL
Düğme 15 TL
Röle ve kablo 10 TL
İşçilik 40 TL

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Bu arada, bu sis farı fikrini veren [member=41]aliparlar1983[/member] Ali abiye teşekkür ediyorum, tekrar aramızda olmasını temenni ediyorum.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Bu arada, bu sis farı fikrini veren [member=41]aliparlar1983[/member] Ali abiye teşekkür ediyorum, tekrar aramızda olmasını temenni ediyorum.
Kapımız gelene de, gidene de açık Hakan... ;)

Murat, bu noktada işlevsellikten öte, görsellik önemli diye düşünüyorum. İsteyince bulunabilen ve o boşluğu doldurabildiğimiz başka bir seçenek yoktu...

Üst Alt