Mazda 626 GE (1991-97) Yan Sanayi Ön ve Arka Takım Parçaları

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Servis dışında kaliteli malzeme arıyorum alt takım için işin içinden çıkamadım. Bilenlerden yorum yardım........

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Burçlar için bildiğiniz yan sanayi kaliteli marka varmı?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu konuda hiç tecrübem olmadı, emektar guzumun alt takımı sağlamdı 2 yıl boyunca bana sıkıntı yapmadı... Z rotlardan hafif bi tıkırtı geliyordu ama volume up yapınca kesiliyordu...

En detaylı bilgiyi [member=66]Adem Usta[/member] bizlere verecektir.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
ön sağ tekeri artık elimle bile çok rahat sallayabilir oldum. burçlar hiç tutmaz oldu. Karabük te uygun fiyatlı parça var ama ben kaliteli yan sanayi parça takmak istiyorum birtürlü bulamadım. Orjinal parça kalitesinde yan sanayi parça satan biryer olsa ne güzel olurdu

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
[member=10]emytoget[/member] Var ama yurtdışında malesef. Türkiye'deki yan sanayi parçalar en düşük kalite oluyor yinede bir kaç yer var.
Şuraya bir göz at derim ürünlerin markaları oem numaraları vs. yazıyor kalite kalite ayırmışlar
http://e-store.ilkcard.com/

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
[member=10]emytoget[/member] Var ama yurtdışında malesef. Türkiye'deki yan sanayi parçalar en düşük kalite oluyor yinede bir kaç yer var.
Şuraya bir göz at derim ürünlerin markaları oem numaraları vs. yazıyor kalite kalite ayırmışlar
http://e-store.ilkcard.com/
Bu site çok uygun da genel olarak kalitesiz parça satıyor gibi geldi. Çünkü benim parçacının sattığı parçalarla aynı marka.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
@CeNDeL Ömer ile Izmit oto saniyede bir parçacıya gittigimizde 626'nın ne parçalari var diye sorduğumuzda; alt takım, ön takım vs var demişti.

Ömer'e özelden bi ulaşmayı dene Murat yardımcı olacaktır. Birde İzmit'te Mazda dan anlayan Gülluce Oto varmış, sanırım istediğin parçaları orada da bulursun

sokrates

Katılımcı
bu konuda fazla bir alternatifimiz yok. bütün mazda kullanıcıların yan sanayi ön takım kullanıyor. yetkili serviste kaç paradır. istediğimiz zaman ne kadar zamanda gelir.
mrchul :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
[member=51]CeNDeL[/member] Ömer ile Izmit oto saniyede bir parçacıya gittigimizde 626'nın ne parçalari var diye sorduğumuzda; alt takım, ön takım vs var demişti.

Ömer'e özelden bi ulaşmayı dene Murat yardımcı olacaktır. Birde İzmit'te Mazda dan anlayan Gülluce Oto varmış, sanırım istediğin parçaları orada da bulursun

Hakan güllüce değil Gülünce Otomotiv, eğer Kocaeli Körfez'e gitmeyi göze alırsan sorunsuz bakım yaptıracağına kefil olurum... Randevu alarak gitmeni tavsiye ederim.

http://www.gulunce.com/

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Maşallah Veli bey her yerde varsın kardeş. :)

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Çok teşekkürler bana da yardım etmiştin. Yoksa hala yağ kaçağıyla elimde kutu kutu hidrolik dolaşcaktım. :)

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Ben ön tablaların tanesini 120 liraya almıştım parçacıdan, bu fiyat epey uçukmuş yaa. :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Servisden fiyat almadan hic bir parcayi direk almanin bi anlami yok 700tl veripde salincakda alinmaz ;-)

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Servisden fiyat almadan hic bir parcayi direk almanin bi anlami yok 700tl veripde salincakda alinmaz ;-)
Hakan servisten benim için fiyat aldı ön salıncağın ön burcu 95 arka burcu 195 gibi bir fyattı. Komple salıncak ise 900 küsür. Yüzde 30 indirim gelse bile alınmayacak kadar pahalı. İnternette en ucuz salıncak 85 en pahalısı da 250 tl civarı. Bugun zamn bulup lifte alırsam arabayı bütün sorunlu parçları tespit edip netten alacam.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Fiyatlar moralini bozmasin sen her zaman once servisden fiyat al

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Benim Karabükteki ustama uğradım az önce sonuç:
sağ salıncak komple değişecek
sol ön z rot
arka z rotları
ön ve arka viraj demir orta lastikleri
2 ön amortisör ve takozları ( amortisörler patlak değilmiş ama zayıfmış istersen değişme dedi )
ustanın tespitleri bunlar onn dışında dış ve iç akislerim zaten gidikti.
salıncağı iisinden alacam, amortisör ve taozlarını erteleycem tamamen pert olursa değişirim. akisleri de iisindenalacağım ama iisi nedir nerdedir bulamadımhenüz. diğer tüp parçaları buldum ona verdiim gibi kargolancak.
akis için garaj desteği şart :))
Emekli Memur için yardım :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Rotlar, viraj denge orta lastikleri çok para tutmaz. Sene başında sol aks başını değiştirdiğimde Düzce'deki usta faturaya 110 lira yazmıştı

Salıncaklar serviste baya pahalı gibi ama amartisörler salıncak kadar pahalı değil sanırım, yerinde olsam amartisörleri servisten alırım, konfor önemli ;)

Üst Alt