Mazda 626 GE (1991-97) Yan Sanayi Ön ve Arka Takım Parçaları

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Emekli bir memuru ne kadar uygun fiyata adam edebilirsen bence o kadar yap derim... Yaşlı araçlar için servise danışmaya gerek yok, bulunmayan veya orijinal olması elzem olanlar hariç ben olsaydım yan sanayi ile guzuyu baştan sona yenilerdim...

Ön motor kulağı için 460 Yeni Türk Lirası artı KDV denildiğinden beridir hafif bir servis tırsaklığım vardır... Yan sanayisi 30 Yeni Türk Lirasıydı çünki... ;)

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Rotlar, viraj denge orta lastikleri çok para tutmaz. Sene başında sol aks başını değiştirdiğimde Düzce'deki usta faturaya 110 lira yazmıştı

Salıncaklar serviste baya pahalı gibi ama amartisörler salıncak kadar pahalı değil sanırım, yerinde olsam amartisörleri servisten alırım, konfor önemli ;)
Salıncak aks ve amortisörleri iisinden alacam ama amortisörü şimdi değil yazın değiştiririm patlayana kadar gitsin. Salıncak 190 tl ye iisinden buldm. Z rot un tanesini 15 ten viraj demirlerinde 4 ünü 15 ten buldum. Onlar tamam da iç ve dış akis baslarının iisini bulamadım. Onlar önemli parçalar kötü parça takınca 1 aya yine tıkırdayabilir. Aks kafalarını Hakan senn dediğin ustadn isterim artık bulamazsam.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Emekli bir memuru ne kadar uygun fiyata adam edebilirsen bence o kadar yap derim... Yaşlı araçlar için servise danışmaya gerek yok, bulunmayan veya orijinal olması elzem olanlar hariç ben olsaydım yan sanayi ile guzuyu baştan sona yenilerdim...

Ön motor kulağı için 460 Yeni Türk Lirası artı KDV denildiğinden beridir hafif bir servis tırsaklığım vardır... Yan sanayisi 30 Yeni Türk Lirasıydı çünki... ;)
Uygun almaya calışıyorum abi de yine salıncak ve aks kafaları kaliteli olsa ii olur. Amortisör ve aks kafaları hariç 250 civarı tutuyor parçalar. Komple aks kafalarını iisinden 200 civarı bulursam cok iyi olcak. 50 de benim ustaya veririm 500 e biter inş.

ahmoztrk

Katılımcı
Dış Aks kaflarının japon malı olan iyileri urw marka olanlar. Burada tanesi 120tl den bulmuştum ben ama almadım henüz, alt tablalara 115 tl fiyat almıştım ama sadece lastiklerini değiştirdim daha karlıya geldi.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Bende eski 626 aracıma 70*2 140 TL ye almıştım sorunluydu salıncaklar rot ayarı tutmadı..
Usta salıncakları söktü ve ne dedi tahmin edin?
Eski çıkanlar yeni getirdiklerinden daha sağlam:(((
Neyse taktık 2 ay sonra bir taraf tekrar sorun yarattı...
Ben taktırmadım, sadece lastik kısımlarını değiştirdim bir de rot başları ve Z rotları değiştirdim, tablaları boşuna almışım iade ettim. Aynısını benim usta da dedişti, senin eskiler daha sağlam diye. Doğruymuş. :)

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Dış Aks kaflarının japon malı olan iyileri urw marka olanlar. Burada tanesi 120tl den bulmuştum ben ama almadım henüz, alt tablalara 115 tl fiyat almıştım ama sadece lastiklerini değiştirdim daha karlıya geldi.
Tablanın ucuzu tam oturmadığını çok duydum ve gördüm o yüzden sade burç değişecektim ama rotilde gitmiş tablayı komple almak daha karlı gibi çünkü tornacılar genelde rotili çakarken bozuyor. Kaliteli tabla aramamın en önemli sebebi oturmama ihtimalindendi zaten. Urw aks kafasını araştırıyım fiyat olarak o da kaliteli olmalı yoksa dönüş esnasında 2 pati çekse bozuluveriyor. Önümüz kış elbet karda zorlayacaz arabayı 2 zorlamada yine tıkırtı yaparsa moralim bozulur:)

ahmoztrk

Katılımcı

Tablanın ucuzu tam oturmadığını biliyorum o yüzden sade burç değişecektim ama rotilde gitmiş o yüzden tablayı komple almak daha karlı gibi çünkü tornacılar genelde rotili çakarken bozuyor. Kaliteli tabla aramamın en önemli sebebi oturmama ihtimalindendi zaten. Urw aks kafasını araştırıyım fiyat olarak o da kaliteli olmalı yoksa dönüş esnasında 2 pati çekse bozuluveriyor. Önümüz kış elbet karda zorlayacaz arabayı 2 zorlamada yine tıkırtı yaparsa moralim bozulur:)

Urw den başka iyi ve ye japon malı var mı bilmiyorum. Ama aynı parçanın 40tl olanıda var düşününce urw 3 katı muhakkak iyidir diye düşünüyorum. Ama araştıralım belki daha da iyisi vardır. Ben bir site bulmuştum ama sonra kaybettim ismini yabancı bir site japon arabalarına en kaliteli yan sanayi japon üretimi markaların ürünlerini bulabiliyorduk. Belki arkadaşlardan bunu bilen birisi çıkar.

Benim rotilleri çaktırdığım tornacı da söylemişti ama ben göze aldım şükür bir şey olmadı. Ama eğer iyi bir şey bulunursa komple almakta mantıklı.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
ön sağ salıncak CTR marka
arka viraj demir rotları CTR marka
ön sol viraz demir rotu CTR marka
ön ve arka viraj demir orta lastikleri
bu ürünlerin siparişini tamamladım [member=2]Oğuzhan[/member] ın dediği ilkerler estore adlı siteden 358tl tuttu. CTR marka ürünlerin kore malı olduğunu bazı araçların orjinal parçaları olduğunu sölediler.
Urw marka iç ve dış aks kafalarını araştırmaya devam ediyorum online satan yer henüz bulamadım.
Amortisörlerim ses yapmadığı için şu anda değiştirmeyecem yaza belki değişirim.
CTR marka ürünler diğer markalara göre 2 kat daha pahalı ama kaliteli olduğunu düşündüm ve aldım. Bakalım gözle görünce ve araca takılıncaki hislerimi yazarım

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
bu ürünlerin siparişini tamamladım [member=2]Oğuzhan[/member] ın dediği ilkerler estore adlı siteden 358tl tuttu. CTR marka ürünlerin kore malı olduğunu bazı araçların orjinal parçaları olduğunu sölediler.
Urw marka iç ve dış aks kafalarını araştırmaya devam ediyorum online satan yer henüz bulamadım.
CTR marka ürünler diğer markalara göre 2 kat daha pahalı ama kaliteli olduğunu düşündüm ve aldım. Bakalım gözle görünce ve araca takılıncaki hislerimi yazarım
Ctr iyidir ;) Hayırlı olsun.

ahmoztrk

Katılımcı

Hayırlı olsun. Eğer sen memnun kalırsan bizde o marka alırız bundan sonra.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Uyaydı iyiydi :) Bir işe yarardı.
Bende de 95-98 kasa 323 lerin arka z rotları ve hava filtresi var. Eski arabadan kalma almıştım takamadan satıldı. Bide ön balata takımı var ama hangi model için bilmiyorum galiba 90-95 kasa 323 ler için. ihtiyacı olan çakarsa gönderirim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bende de 95-98 kasa 323 lerin arka z rotları ve hava filtresi var. Eski arabadan kalma almıştım takamadan satıldı. Bide ön balata takımı var ama hangi model için bilmiyorum galiba 90-95 kasa 323 ler için. ihtiyacı olan çakarsa gönderirim.
Parça sahiplendirme diye konu açalım bari :p

Dinçer

Katılımcı
Arkadaşlar, mazdanın ateşleme elemanları konusunda oldukça seçici olduğunu biliyorum ama alt takım için böyle bir şey yok. Hangisi gözünüze daha sağlam ve fiyatı uygun geliyorsa onu alın. Çok sıkıntı olmaz.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Arkadaşlar, mazdanın ateşleme elemanları konusunda oldukça seçici olduğunu biliyorum ama alt takım için böyle bir şey yok. Hangisi gözünüze daha sağlam ve fiyatı uygun geliyorsa onu alın. Çok sıkıntı olmaz.
Yok bu yumurta kasada daha önce cok duydum arkadaslarında basına gelmişti. salıncağı ucuz olanlardan alınca tam uymuyor. boyu biraz kısa gelıyor zorlamayla oturtuyorsun yerıne falan fılan sıkıntı cıkarıyor yanı. ucuz olup hepsı ole olcak dıe bısey yok tabıde cok kısıye denk geldı. o sebepten burçlar bozuksa salıncak değil de sade burc çaktırmak daha doğru rotil olunca da aynısı yapılabılır ama rotılı gecırmesı daha zor oldugundan tornacılar takarken bozabılıyor. benım rotıl de gitmiş o yuzden kalıtelı salıncak aradım CTR markayı bulduk bakalım boyu boyuna huyu huyuna cıkarsa ne mutlu. He bide binceğim araba olunca kaliteli takasım geliyor ama orjinali de çok ucuk gelior bana. yan sanayi kaliteli olsun benım olsun :)

Dinçer

Katılımcı
Zaten yan sanayi de olsa, bazısı orijinalini aratmıyor bazısı da (daha kötüsü olamazdı) dedirtiyor.

Üst Alt