Mazda 626 GE (1991-97) Yakıt Tüketimi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu modelin yakıt tüketim değerlerini bu konu altında paylaşabiliriz.

90-110 arası otomatik araç 2100-2500 devir aralığı boş olarak 2,54 TL lpg litre fiyatı 0,21 kuruş km başı...
Şehir içi 45-58 kuruş arası
Malum otomatik...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
90-110 arası otomatik araç 2100-2500 devir aralığı boş olarak 2,54 TL lpg litre fiyatı 0,21 kuruş km başı...
Şehir içi 45-58 kuruş arası
Malum otomatik...
Şehir dışı iyiymiş. Şehir içi aynı yakıyoruz lpg yok :)

Dinçer

Katılımcı
496 km tek şerit yol, 2 yetişkin 1 çocuk, bebek arabası ve valiz. Bunun 40-50 kmsi şehiriçi. Klima sürekli iki kademe açık. toplamda 39.8 litre lpg.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Geçtiğimiz kurban bayramında (04.11.14) 2.45 TL'den Mogaz'dan aldığım 80 TL'lik LPG ile 274 km yol yaptım 40 km uzun yol, geri kalanı şehir içi

100 KM'de 11.9 LT = KM'de 29 KRŞ

:hi:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
80 TL'lik LPG ile ortalama 60-70 km uzun yol 210-220 şehir içi yoğun trafik, toplamda 280 km, LPG 2,35'den yakıt tüketimi 31 kuruş...

piramitmurat

Sessiz
merhaba arkadaşlar,
aracımın yakıtı çok iyi idi az yakıyordu karmada 26-27 krş km de fakat yeni testimde tamamı şehir içi 91 km de 17.40 lt lpg yaktı hayret ettim şehir içi çok sakin kullandım hemde acaba 1 haftada 91 km yaptım gaz sisteminde bir yerlerde küçük çaplı da olsa kaçak mı var? araç üzerinde zavoli sıralı sistem var,şubat ayında garantisi bitiyor zavoli servise mi göstereyim acaba ne dersiniz..

ahmoztrk

Katılımcı
merhaba arkadaşlar,
aracımın yakıtı çok iyi idi az yakıyordu karmada 26-27 krş km de fakat yeni testimde tamamı şehir içi 91 km de 17.40 lt lpg yaktı hayret ettim şehir içi çok sakin kullandım hemde acaba 1 haftada 91 km yaptım gaz sisteminde bir yerlerde küçük çaplı da olsa kaçak mı var? araç üzerinde zavoli sıralı sistem var,şubat ayında garantisi bitiyor zavoli servise mi göstereyim acaba ne dersiniz..

Lpg yi aldığınız yerde bir sıkıntı olabilir mi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
merhaba arkadaşlar,

En yakın lpg servisine veya kendi tanıdığınız bir yere giderek sistemde lpg kaçağı olup olmadığını kontrol ettirin... Gaz kaçağı olabilir ama bu bana göre düşük bir ihtimal...

Çünki, tamamı şehir içi kullanımda Aydın trafiği berbat zaten, kış aylarında 22 litreyi görmüşlüğüm var... Yani çok afaki bir şey değil gibi... Birde otomatik bu araba... ;)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

merhaba arkadaşlar,

Başka bir istasyonda alıp tekrar deneyin, gaz aldığınız istasyonda da sıkıntı olabilir, benim başıma daha önce böyle bişey geldi. Aynı istasyondan 2 kez gaz aldım ortalama menzilimin yarısı kadar ancak km yapmıştım...

serhat

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
1994 model 626 2.0 260000 km atiker lpg şehir dışı yakıt tüketimi hız ortalaması 110-120 7.5 litre şehir içi 11.5 litre.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
1994 model 626 2.0 260000 km atiker lpg şehir dışı yakıt tüketimi hız ortalaması 110-120 7.5 litre şehir içi 11.5 litre.

Bu değerler işin çok güzel tarafı, yakıt harika... Kötü tarafı ise; bunu Mazda sahibi olmayan başkalarına anlatamıyorsun... Sanki yalan borcumuz var gibi... :D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu değerler işin çok güzel tarafı, yakıt harika... Kötü tarafı ise; bunu Mazda sahibi olmayan başkalarına anlatamıyorsun... Sanki yalan borcumuz var gibi... :D
Ben 1.6 lar ile aynı hatta uzun yolda daha az yakıyorum diyorum saf saf suratıma bakıyorlar :D

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
3.20 lerin difransiyel oranları çok değişkendir. Birine denk gelirsin son vitese kadar kafa tutamaz. Birine denk gelirsin plakasını bile oluyamazsın. Bende bir ara 3.20 vardı 3 tane difransiyelim vardı. Difransiyelin biriyle max160 km hız diğeriyle sonunu göremediğim kadar hız yapabiliyordum

Eralp35

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Bu arabalar yakmıyormus onu anladım :) cekiş mükemmel 5 kişi bagaj full dolu korkuteli rampalarında 4 ten asağa inmedim bi yerde 3 ledim . Kırmızı yandı lpg,yi doldurdum km'yi sıfırladım , sonra yola cıktım tekrar kırmızı yanar yanmaz full ledim. 70 tl gaz aldı ibredeki km de 375 km idi .. Yani 70 tlye 375 km yol bu da 18,6 kurus yapar. Ben bu arabayı satmam :D :)

Üst Alt