Mazda 626 GE (1991-97) Yakıt Tüketimi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
2.0 motorun klasik tüketimi bu zaten... Guzunun suçu yok yakıt bizde oturtmasyon... :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben şehir içi 40 krş (8.5 - 9lt) yakıyorum max. 2.0 ile arada bu kadar fark olması ilginç. Ağırlıklarda hemen hemen aynı.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ben şehir içi 40 krş (8.5 - 9lt) yakıyorum max. 2.0 ile arada bu kadar fark olması ilginç. Ağırlıklarda hemen hemen aynı.
Ev iş arası 2 km. Her sabah pastanede simit almak için durk kalk yaparsan, ardından ışığa denk gelirsen ve iş yerine girerken nizamiyede aracın altı ayna ile aranması beklersen seninkide rahat 50 kuruş yakar :D

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Urfa trafiğini bildiğim için soğuk aylarda 62 kuruş yakması bana göre normal. Aracın bi suçu yok :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sen simit alırken guzu tek başına çalışır vaziyette senin gelmeni beklemiyordur inşallah... :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Sen simit alırken guzu tek başına çalışır vaziyette senin gelmeni beklemiyordur inşallah... :)
Yakıt tasarrufu için çalışır vaziyette bekliyor

Tahmin edilen olaya pek ihtimal vermiyorum ama; evden tabanca, lojmandan bisiklet ve bebek arabası çalınması olaylarını görünce kormuyor değilim. İşi sağlama alıp hırsızı günaha sokmamak gerek :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hırkız amcaların şakası olmaz hele hele çikolata renkliler hiç affetmez Allah korusun...

Eralp35

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Salı günü İzmir - Antalya yolu gittim , izmirden doldurdum antalyaya gittim full'ledim (LPG'den bahsedşyorum) .. 85 tl Gaz 465 km yol yaptı lpg litresi aldığım yerde 2,20 .. Ayrıca izmir aydın otobanı fix 120 km/h - diğer sehir içi yerler 100-110 ve denizli korkuteli arası yerler buz ve kar seklinde gittim .. Beni 2.0 benzinli araca göre performans ve yakıt olarak cok tatmin ediyor cunku bazı yokuslarda kral arabalar 4 yaparken ben 5 le girdiğim gibi cıkıyorum Maasallah :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
8,1 litre yapar ve çok çok normalinde değerler... Kazasız sürüşler. :)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
40-42 lt lpg ile 350 km yol yapıyorum. Mesafe 10 km git-10 km gel,tek kişi,double yol,hız 100-140 arasında değişiyor.
İlk aracımla aynı litre ile 400-410 km yapıyordum,o da beş kişi ve daha yüksek hızlarda kullanıyordum.
İlk aracım 98 model 626 idi.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
40-42 lt lpg ile 350 km yol yapıyorum. Mesafe 10 km git-10 km gel,tek kişi,double yol,hız 100-140 arasında değişiyor.
İlk aracımla aynı litre ile 400-410 km yapıyordum,o da beş kişi ve daha yüksek hızlarda kullanıyordum.
İlk aracım 98 model 626 idi.
100 km de ortalama 11.7 lt yapıyor. Tahminin bu aylarda 9-10 lt olması lazım.

Baskı balata iyi durumdaydı. Buji kabloları gidicimi yoksam ?

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
benim 15 jant, baskı balata son demlerini yaşıyor
yakın zamanda ankara ş.içi, ölçümlerime göre
11,67 lt/ 100 km
9,44 lt/ 100 km
son iki ölçüm böyle
ama hava soğudukça benzine daha uzun sürede geçiyor onu da hesap etmek lazım
kış şartlarında ş.içi 10-12 lt den az yakmasını beklememek lazım

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Kardeşim Adanaya gitti geldi,ortlama 10.5 lt lpg. 110-120 arası hızlarda kullanmış.Yol düz,bence yakıt fazla. Bu akşam kaputu açtığımda buji kablosundan birinden ateş çıkıyordu. Kabloların değişmesi gerekiyor galiba.

Ahmetdp

Sessiz
Araç Markası
KİA SEPHİA
Araç Renk ve Tip
PETROL MAVİSİ
Yakıt konusunda dikkatimi çekti hakan kardeşim çok güzel anlatmışsın eline emeğine sağlık. Bahsettiğim araç 94 model 626 2.0 hb modeli yani uzun yolda 100km de şuan 1.90 dan lpg sayarsak 8 lt 16 tl gibi bişey yakıyor doğru mu ? ve şehir içi de 12 lt den 100 kmde 23 tl gibi bir yakıt dan bahsediyoruz yanlış değilsem

Üst Alt