Mazda 626 GE (1991-97) Yakıt Tüketimi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu arabalar yakmıyormus onu anladım :) cekiş mükemmel 5 kişi bagaj full dolu korkuteli rampalarında 4 ten asağa inmedim bi yerde 3 ledim . Kırmızı yandı lpg,yi doldurdum km'yi sıfırladım , sonra yola cıktım tekrar kırmızı yanar yanmaz full ledim. 70 tl gaz aldı ibredeki km de 375 km idi .. Yani 70 tlye 375 km yol bu da 18,6 kurus yapar. Ben bu arabayı satmam :D :)
Parçası yok, çok yakar, satamazsın ben sana diyim :p

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu arabalar yakmıyormus onu anladım :) cekiş mükemmel 5 kişi bagaj full dolu korkuteli rampalarında 4 ten asağa inmedim bi yerde 3 ledim . Kırmızı yandı lpg,yi doldurdum km'yi sıfırladım , sonra yola cıktım tekrar kırmızı yanar yanmaz full ledim. 70 tl gaz aldı ibredeki km de 375 km idi .. Yani 70 tlye 375 km yol bu da 18,6 kurus yapar. Ben bu arabayı satmam :D :)

Evet aynen öyle... Sen bunu gözünle görene kadar inanmamışken, başkalarına anlatmak hayli hayli zor oluyor... Hiç uğraşma bence... Çok yakıyor bu almayın de soranlara... :)

Eralp35

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Parçası yok, çok yakar, satamazsın ben sana diyim :p

Hahahahahaha :D acıkcası bana cok yakar diyen olmadı ben yakmıyomus kıyasını kullandığım diğer 2.0 motorlara göre yaptım ( crv , accord )kendim için soyliyim gözüme kestirdiğim arabayı alırım 929'dada öyle oldu ve herkese bole yapmasını tavsiye ederim değeri bilinmeyen ama altın değerindeki arabaları almayı cok severim parca sıkıntısından hiç korkmam olmadı amerikadan siparis gecerim :) bunu da oyle aldım cok ta memnunum valla :D Sahin doğan parasına onlardan daha az yakan kaliteli bir araba , Japon aslanı :D :D

Eralp35

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Bir de su detayı atlamayı unuttum hdi dizel 301 ile lambalarda kalktık biraz gaza getirdi 2. Vitesin sonunda 3 e atarken aramızda 2 boy fark vardı dikiz aynasında plakasını gördüm :) Efsane 2. Ve 3. Vites dişlisi var bu arabada bitmiyo :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hahahahahaha :D acıkcası bana cok yakar diyen olmadı ben yakmıyomus kıyasını kullandığım diğer 2.0 motorlara göre yaptım ( crv , accord )kendim için soyliyim gözüme kestirdiğim arabayı alırım 929'dada öyle oldu ve herkese bole yapmasını tavsiye ederim değeri bilinmeyen ama altın değerindeki arabaları almayı cok severim parca sıkıntısından hiç korkmam olmadı amerikadan siparis gecerim :) bunu da oyle aldım cok ta memnunum valla :D Sahin doğan parasına onlardan daha az yakan kaliteli bir araba , Japon aslanı :D :D
Aynen öyle O0

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Urfa-Yozgat arası yüzde 95'i uzun yolmak üzere 681 km yol yaptım

3 farklı yerden LPG aldım, almış olduğum ortalama LT fiyatı 2.14 TL'ye geldi

116 TL'ye 54,5 LT gaz almış oldum

Sonuç; 100 KM'de 8 LT - KM'de 17 KRŞ :tey:

aracımızın olmayan hiçbir parçası yok..
Bazıları y.dışından servisce elinde yoksa getiriliyor, biraz bekletebilir ki o başka araçlardada mevcut. Sadece her parçamızda kaliteli yan sanayi yok o kadar..

258 km 150 km şehir dışı gerisi ş.içi 51 TL lpg aldım dün lpg 1.90

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Rekorumu tazeledim

1.99 TL'den 50 Liralık ile 304 km = Km'de 16 Krş

Bitmedi

Daha iyi bir markadan alırım diye Termo yazan bi yerden 1.95 TL'den 20 liralık aldım 127 km = Km'de 15 Krş

Herkese tasarruflu sürüşler

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Rekorumu tazeledim

1.99 TL'den 50 Liralık ile 304 km = Km'de 16 Krş

Bitmedi

Daha iyi bir markadan alırım diye Termo yazan bi yerden 1.95 TL'den 20 liralık aldım 127 km = Km'de 15 Krş

Herkese tasarruflu sürüşler
veriler çok iyi ortalama kaç ile gittin komutanım 90-100 mü

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Evet abiler 120 yi geçmemeye çalıştım

Murat rampa aşağı 110 la gitmem için frene basmam lazım

Birazdan yeni hesap yapcam bu kez baya artar. Az önce 1.9 2.0 mı bilmiyorum ama Caddy iyi kapıştım 15-20 km 160 - 180 gittim baktım peşimi bırakmıyor radara falan girerim diye yol verdim geçti.
Herif 88 hız sınırı olan arabayla 150-160 gidiyor manyak

Eralp35

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Evet abiler 120 yi geçmemeye çalıştım

Murat rampa aşağı 110 la gitmem için frene basmam lazım

Birazdan yeni hesap yapcam bu kez baya artar. Az önce 1.9 2.0 mı bilmiyorum ama Caddy iyi kapıştım 15-20 km 160 - 180 gittim baktım peşimi bırakmıyor radara falan girerim diye yol verdim geçti.
Herif 88 hız sınırı olan arabayla 150-160 gidiyor manyak

Helal Hakan abi Maasallah kazasız belasız :) bende valla kim denk gelirse ısıklarda bi patinajla gürültüyle kalkıoz :D yiyoz gazı benzini ama olsun Aslan besliyorsan yediğine bakmayacaksın :D

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Helal Hakan abi Maasallah kazasız belasız :) bende valla kim denk gelirse ısıklarda bi patinajla gürültüyle kalkıoz :D yiyoz gazı benzini ama olsun Aslan besliyorsan yediğine bakmayacaksın :D

Aslında senden farkım yok Eralp, uzun yolda arkadan biri sellektör yapıp yol isteyen Audi, Mercedes, Bmw gibi arabalar değilse veriyom son gazı yada yol veriyom ama sollayamıyor bastığım için

Gecen gün ilk defa kendime hakim oldum ama dönüş yolunda 200 ü geçtiğim bile oldu

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Güncel yakıt tüketimi, şehir dışı
Lt fiyatı: 2,20
Alınan litre: 41 lt
Gidilen mesafe: 450 km
Tüketim: 9,1 lt/ 100km

giderken bagaj boş, 2 kişi
dönüş 3 kişi bagaj full dolu

120 nin altına pek düşmedim, yer yer 140-150 de gittim

biraz daha az yaktırmak lazım :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Urfa için 13 lt. çok değilmi Hakan ?
İş yerimin eve uzaklığı 1.6 km. Varana kadar 2 ışık ve nizamiyede araç altını aramaya takılınca böyle oluyor abi :)

Urfa merkezi çok küçük, o kadar çok dur kalk varki, ayağım debriyaja basamaktan Drogbanın ayak kasları gibi oldu :D

Şimdilerde 12 lt yakıyorum, havalar soğuyunca yine 13'e çıkar sanırım

Üst Alt