Mazda 626 GE (1991-97) Yakıt Tüketimi

omerci

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Hb
Elektrik aksamını yenilettim havaakışmetre temiz ve sağlam

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Arkadaşlar merhaba 96 model 626 ımda sente sorunu vardı çözdüm ama yakıt problemi konusunda sıkıntı var motor da sarsıntı aşırı derecede fazla içeriden direksiyondan hissediliyor 90 km yolda 20 lt benzin tüketti ve LPG yide somuruyor aracı Mazda ustası olmayan bir ustada sübap ları lastikleri değiştirdim şimdi Mazda ustasına sıkıntılarımı anlattım getir bakayım dedi Nasıl bir yol izleyeyim ?

Götürün baksın. :D

Şaka bir yana sente sorunu çözülmemiş olabilir. Bu yakıt miktarı normal değil hatta anormal. İyi bir Mazda ustasına elden geçmesi için kesinlikle götürün.

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Beyin yüksek karışım emri verebilir, yani hata yapabilir, bu da yakıtı artırır,bence de iyi bir mazdacı usta bakmalı derim.

omerci

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Hb
benzin basınç regülatörünün arızalı olması durumunda yakıtta artma olurmu? veya başka problemleri doğururmu?

bu parça

Ekli dosyalar

• x16_391809726fid.jpg
    x16_391809726fid.jpg
    112.6 KB · Görüntüleme: 24
Moderatörün son düzenlenenleri:

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
benzin basınç regülatörünün arızalı olması durumunda yakıtta artma olurmu? veya başka problemleri doğururmu?

Enjektör kütüğünün içindeki basıncı sabit tutmaya yarıyor bu regülatör. Kütüğün içindeki basınç olması gerekenden fazla ise regülatör içindeki diyafram açılır ve fazla basınçla birlikte fazla yakıtta depoya geri göndermiş oluyor. Eğer araç ilk seferde çok uzun marş istiyorsa arızalı parçalardan bir tanesi olabilir.

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
626 varken arıza yapmıştı. Çok benzin kokusu yapıyordu. Ama performans tavan Tabi. Benzini de içiyordu.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
626 varken arıza yapmıştı. Çok benzin kokusu yapıyordu. Ama performans tavan Tabi. Benzini de içiyordu.

Sizin araçta arıza yapan büyük ihtimal yakıt akışını düzenleyen yakıt sönümleyici denilen parçadır. Bu parça ise tamamen kapalı. İkiside birbirine benziyor zaten.

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Olabilir. Benimki dışardaydı.

omerci

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Hb
Sevgili mazda severler bugün itibarıyla aracımın tüm bakımlarını yaptırdım akla gelebilecek tüm sorunları yaptırdım ( sente ayarı, orjinal iridyum buji takımı, avans ayarı, su kaçağı çözümü) ve en sonunda lpg ayarını sil baştan yaptırdım. aracın lpg sini doldurdum 118 km yol yaptım ve geri dönüşte aynı petrolden lgyi tamamlattım 29 tl ye doldu. (0.245 krş) 2 aydır işi bilmeyen ustaların sayesinde arabamdan soğudum inanın ama mutlu sona kavuştuk çok şükür.

Moderatörün son düzenlenenleri:

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Geçmiş olsun, Kardeşim. Güle güle kullan.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun keyifle kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun.

LPG li araçlarda iridyum bujiler tat vermiyor ve tavsiye edilmiyor. :)

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Sevgili mazda severler bugün itibarıyla aracımın tüm bakımlarını yaptırdım akla gelebilecek tüm sorunları yaptırdım ( sente ayarı, orjinal iridyum buji takımı, avans ayarı, su kaçağı çözümü) ve en sonunda lpg ayarını sil baştan yaptırdım. aracın lpg sini doldurdum 118 km yol yaptım ve geri dönüşte aynı petrolden lgyi tamamlattım 29 tl ye doldu. (0.245 krş) 2 aydır işi bilmeyen ustaların sayesinde arabamdan soğudum inanın ama mutlu sona kavuştuk çok şükür.
Hocam güle güle keyifli günler de kullanın.sente ayarı yapılınca gidişin de arabanın değişiklik oldu mu?

omerci

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Hb
aracın triger setini değiştirdikten sonra bir türlü sente tutmadı ve kime gittiysem yapamadı bir depo lpg ile (simit tüp) 130 km yol yapıyor 94 km yolda 20 lt benzin yakıyordu ve rampalarda inip arkadan ben itecek gibiydim. sentenin bukadar önemli olduğunu anlamış bulundum ve tüm mazdacıların dikkat etmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
aracın triger setini değiştirdikten sonra bir türlü sente tutmadı ve kime gittiysem yapamadı bir depo lpg ile (simit tüp) 130 km yol yapıyor 94 km yolda 20 lt benzin yakıyordu ve rampalarda inip arkadan ben itecek gibiydim. sentenin bukadar önemli olduğunu anlamış bulundum ve tüm mazdacıların dikkat etmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum
Şu an da rampalar da Nasıl hocam?

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Bosch Car Service'de lpg bujileri taktırmıştım. Kullanımı çok güzeldi. Ancak Biraz pahalıydı. Yalnız, buji aralıkları ayarlanması ile de çözüldüğünü söylemişlerdi. İnşallah hallolmuştur.

Mustapha_topal

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ankara şehir içi
13 km git 13 km gel şeklinde işe gidip geliyorum fazla ışık Yok
Havalar soğuk sabahları -2 yada -4 oluyor
Toplamda 107 lira ile depo fulledim ve 340 km yol yaptı
Ve 0.31 krş yaktı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ankara şehir içi
13 km git 13 km gel şeklinde işe gidip geliyorum fazla ışık Yok
Havalar soğuk sabahları -2 yada -4 oluyor
Toplamda 107 lira ile depo fulledim ve 340 km yol yaptı
Ve 0.31 krş yaktı

Lpg litresini ortalama 2,7 ten hesaplarsak; yine ortalama 40 litre yapar, 100 kilometre de ise; 8,5 litreye tekabül eder ki, harika bir değer... :)

Üst Alt