Mazda 626 GE (1991-97) Yakıt Tüketimi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Yakıt konusunda dikkatimi çekti hakan kardeşim çok güzel anlatmışsın eline emeğine sağlık. Bahsettiğim araç 94 model 626 2.0 hb modeli yani uzun yolda 100km de şuan 1.90 dan lpg sayarsak 8 lt 16 tl gibi bişey yakıyor doğru mu ? ve şehir içi de 12 lt den 100 kmde 23 tl gibi bir yakıt dan bahsediyoruz yanlış değilsem
Evet doğru. Birçok kez denedim hemen hemen hep yanı aynı sarfiyat olurdu.

Yeni sahibi 1.5-2 lt fazla hesaplıyor. Sanırım sürücü ve havalardan kaynaklı

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
o kasa daha da iyiymiş, benm 2000 hb kasa 8,5 lt 100 km de. Çok nadirdir 8 lt ye düştüğü. Bu bile çok güzel, gitti gitmedi korkmuyosun, özellikle sollamalarda ani hızlanması çok güzel. 92-97 kasa sanki kalkışta daha seriydi. Ben öyle hissettim, sonraki kasa daha ağır kalkıyor gibi.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
o kasa daha da iyiymiş, benm 2000 hb kasa 8,5 lt 100 km de. Çok nadirdir 8 lt ye düştüğü. Bu bile çok güzel, gitti gitmedi korkmuyosun, özellikle sollamalarda ani hızlanması çok güzel. 92-97 kasa sanki kalkışta daha seriydi. Ben öyle hissettim, sonraki kasa daha ağır kalkıyor gibi.
Kasa ağırlaştı mı acaba, belki de sebep odur, motor aynı diye biliyorum

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Olabilir, arada 140kg fark var ama önceki 115 beygirdi, bu ise 136, velki de vites dişlilerindendir.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
İzmir'den Çanakkale üzerinden İstanbul'a geldik. Şu an İstanbul'dan yazıyorum. :) 530 km yolda 46 lt lpg harcamışım. (İstanbul'a girmeden ölçtüm) Tamamı uzun yol ve sadece Kaz dağlarında zorladım aracı. Sanırım 100 km'de 8,5 lt gibi bir değer çıkıyor. 5 kişi ve bagaj dolu halde geldik. İlk doldururken lpg litresi 1,89 TL, Burhaniye civarında 2,11 ve İstanbul'a girmeden 2,09'dan aldım yakıtı. Şahsen iyi buldum değerleri.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
İdeal, benimki de aynı, her ne kadar 2000 motor çok yakar bilinse de.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
İzmir'den Çanakkale üzerinden İstanbul'a geldik. Şu an İstanbul'dan yazıyorum. :) 530 km yolda 46 lt lpg harcamışım. (İstanbul'a girmeden ölçtüm) Tamamı uzun yol ve sadece Kaz dağlarında zorladım aracı. Sanırım 100 km'de 8,5 lt gibi bir değer çıkıyor. 5 kişi ve bagaj dolu halde geldik. İlk doldururken lpg litresi 1,89 TL, Burhaniye civarında 2,11 ve İstanbul'a girmeden 2,09'dan aldım yakıtı. Şahsen iyi buldum değerleri.

Zannımca çok iyi değer. Allah nazar vermesin. Böyle verileri görünce LPG taktırmaya kayıyor ibre. Ben şehirdışı (İzmir-Ödemiş arası) ortalama 80km hızla 7,5 - 8 litre (100km de) harcıyorum benzinde. Litresi 4,40 civarı... Yani LPG ile yakılanın iki katı. :(

serhat

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
herkese selamlar tatilden yeni döndüm 3400 km yol yaptım araçta yaklaşık 350 kg yük hız ortalama 120-130 yer yer otobanda fluance görürsem 200-210 toplam 600 tl. 1994 626 2.0 bu araç bir harika hiç yorulmuyorsunuz içinde. lpg tankım 200 litre olsa hiç aşağı inmem.ah bide hız sabitleyici olsaymış başka birşey istemem.ben aracın 115 hp olduğundan şüpheleniyorum yanlışlıkla 136 hp koymasınlar fabrikada.iki oldu i 30 a kalkışta iki araba boyu fark attım.

Son düzenleme:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Haftasonu Antalya'ya gittim. LPG deposu tamamen boştu. 2.19'dan 36 TL LPG aldı ve 375 km'de bitti. 10 km sonra BPet diye bir yerden 39 Lt lpg aldım, araç Antalya'da şu an. Ne zaman böyle bilinmedik yerlerden lpg alsam normalden 3-4 Lt daha fazla alıyor depo.

İzmir Aydın arasında 150-160 km ile gittim. Yolda bir çok yerde 130-140 ile gittim. Denizli üzerinden değil de Karacasu-Tavas üzerinden gittiğim için sabit hız pek olmadı. Hız sürekli değişkendi. 2 kişiydik ama arka koltuk ve bagaj full eşya doluydu.

9.6/100 km = 21 kuruş yakmış.

Ekonomik kullandığımda, sabit hız 90-100 km olduğunda 8-8.5 Lt/100 (18 kuruş) gibi değerler de yakalayabiliyorum.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Dün köye giderken Aytemiz'den her yerde 4,86-4,91 fiyat aralığında gezen benzini 4,75'e alarak depoyu doldurmuştum. Acaba sıkıntılı bir yakıt mı diye düşünsem de dönüş yolculuğumda aynı yerden ve aynı pompadan tekrar doldurdum. Km saati 105'i (%90'ı şehirdışı) gösterirken 7,40 litre aldı. Sıkıntı yok gibi. Tavsiye edilir. ;)

IMG_1446.JPG

omerci

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Hb
Arkadaşlar merhaba 96 model 626 ımda sente sorunu vardı çözdüm ama yakıt problemi konusunda sıkıntı var motor da sarsıntı aşırı derecede fazla içeriden direksiyondan hissediliyor 90 km yolda 20 lt benzin tüketti ve LPG yide somuruyor aracı Mazda ustası olmayan bir ustada sübap ları lastikleri değiştirdim şimdi Mazda ustasına sıkıntılarımı anlattım getir bakayım dedi Nasıl bir yol izleyeyim ?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Sarsıntı motor takozlarından olabilir.

Yakıt epey fazlaymış. Oksijen sensörlerinde veya hava akışmetrede de sıkıntı olabilir. Ehil usta gerekleri yerlere bakar

omerci

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Hb
Egzoza elimi tuttuğumda çıkan hava patırtılı bir üflemeyle çıkıyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar merhaba 96 model 626 ımda sente sorunu vardı çözdüm ama yakıt problemi konusunda sıkıntı var motor da sarsıntı aşırı derecede fazla içeriden direksiyondan hissediliyor 90 km yolda 20 lt benzin tüketti ve LPG yide somuruyor aracı Mazda ustası olmayan bir ustada sübap ları lastikleri değiştirdim şimdi Mazda ustasına sıkıntılarımı anlattım getir bakayım dedi Nasıl bir yol izleyeyim ?
İlk ustaya durumu anlat, çözüm bulamazsa, ikinci ustaya götür bence...

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Arkadaşlar bu araç şehir içi 11 lt lpg -şehir dışı 7 litre karmada ise 9 litre tüketmektedir.Biraz gazına fazla bastığını zaman 1 litre artabiliyor.

Fazla yakıt tüketimi varsa direk hava akış metre ye bakın derim. Tabi elektrik aksamları düzgün ise.

Üst Alt