Mazda 626 GE (1991-97) Uzaktan Kumanda Sorunu

Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
Mrb arkadaslar benim 94 mazda 626 aracimin kapilarini kumandadan acarken sadece on sol kapi aciliyor diğer üç kapi acilmiyor bazen aciyor bazen acmiyor neden olabilir bu sorunu yassyan var mi acaba yardımlarınızı bekliyorum

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Kontak anahtarı ile aynı sorun devam ederse sistemde sorun var demektir. Anahtar ile normal çalışıyorsa merkezi kilit sisteminde elektriksel sorun var demektir.

Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
Bu merkezi sistemin direksiyon altinda kucuk bir modül var o mu acaba ayagimin altinda bazen sallaniyor bende toplayip yerine koyuyorum ondan olabilirmi acaba

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Bu merkezi sistemin direksiyon altinda kucuk bir modül var o mu acaba ayagimin altinda bazen sallaniyor bende toplayip yerine koyuyorum ondan olabilirmi acaba
Sen öncelikle anahtar ile denemesini yap, eğer aynı durumdaysa merkezi kilitlerin kendisinde sorun vardır fakat üçünün aynı anda arıza yapması çok düşük bir ihtimal.

Toplayıp, yerine koyduğun zımbırtı ana merkez, sorunun oradan kaynaklı olma ihtimali bence daha yüksek.

Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
Arkadaslar biraz önce size bahsettigim ayagimin altindaki o küçük modülü elime aldim soketleri kontrol ettim soketler yerindeydi tektar açıp kapamayi denedim yine acmadi bu sefer module bir kac kere vurdum denedim kapilar normale döndü açıp kapatmaya basladi modulde sorun var mis bunuda ogrenmis olduk sorunum giderildi cok mutluyum hepinize ilginizden dolayi çok teşekkür ederim

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Arkadaslar biraz önce size bahsettigim ayagimin altindaki o küçük modülü elime aldim soketleri kontrol ettim soketler yerindeydi tektar açıp kapamayi denedim yine acmadi bu sefer module bir kac kere vurdum denedim kapilar normale döndü açıp kapatmaya basladi modulde sorun var mis bunuda ogrenmis olduk sorunum giderildi cok mutluyum hepinize ilginizden dolayi çok teşekkür ederim
Vurduğunuzda düzeldiyse ya soğuk lehim vardır yada içerisindeki roleler arızalıdır bilginize.

Üst Alt