Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GE (1991-97) Ultrasonic Buji Hakkında

Konu, 'Motor - Şanzıman' kısmında aliparlar1983 tarafından paylaşıldı.

1. Geçenlerde internette görmüştüm bu ürünü, gg isimli net sayfasında kullanıcı yorumlarına baktım, insanlar bu bujilerin araçlarındaki tekleme ve cekiş farkı olduğunu yazmışlar.
    Bahsettiğim bu sitede kullanıcılar direkt yorumlarını yazdığı için hile söz konusu değil..
    Her ne kadar orjinal distribütor (dogal olarak bobin) sahibi olsamda otomatik aracım sakin kullanımda cok cabuk vites küçülttüğü için eser miktarda titreme yapıyordu ve ben bu durumu Hold konumuna alarak düzenleyebiliyordum...
    Vatandaşa ulaştım deneme fiyatı olarak 50+Kargo seklinde aldım ama iridyum değildi aldıklarım standart buji ama delik açılmış...
    Tereddüte düşmeden kullanalım dedim ve taktırdım...
    Alt devirlerdeki tekleme 90% ortadan kalktı...
    Belirgin bir çekiş ve yakıt durumunu denemedim deneyemedim ama şehir içindeki alt devirlerde aracı gerçekten topladı...
    Kullanımlar ile ilgili gözlemleri aktaracağım...

2. resim

Ekli Dosyalar:

3. faroz_52

faroz_52 Aktif

Buji konusunu ciddi anlamda araştırmış
    Biri olarak sana diyeceğim şudur birkaç km yap ondan sonra yorumunu yaz iridyum buji test ettim verilerim elimde ama sizleri yanıltmamak için konu açmadım buji ilk taktıktan bir kaç bin km sonra standart değerleri yakalıyor yol bilgisayarımdaki veriler ilk taktığımdaki gibi değil kısa zamanda depoyu fulleyip tespitlerimi paylaşıcam bence sende biraz bin arabaya sonra izlenimlerini aktar ilk başlardaki izlenimler buji hususunda sağlıklı olmuyor...

4. evet doğru yazdıkların daha evvelki bazı bujiler ilk başta cok iyi olmasına rağmen zamanla düşüyordu..
    ama ben performans artışı beklemiyorum zaten, tekleme bildiğin kayboldu..
    GM ve Bosch 2 tırnaklıları takar takmaz bu derece kesmemişti alt devirlerdeki teklemeyi..
    Hatta bosch un platinum bujileri bile kesmemişti...
    Gündüz Ankaraya gideceğim deneyeceğim yakıt durumunu_?

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hayırlı olsun, geçmiş olsun... :)

Fakat; bir takım buji takarak belirgin anlamda yakıt tasarrufu yapmak mümkün mü?

Bence değil.

Mümkün olsaydı; bu kadar mühendis motor geliştirmek için değil, buji geliştirmek için emek harcardı, yatırım yapılırdı...

Ayrıca; bujinin misyonunu araştırdığınızda yakıta etki edecek bir görevi yok.

6. evet ankaraya geldik 250 km de yakıt tasarrufu diye birsey söz konusu değil...
    ama tekleme sukur kı yok...
    asıl amacına hızmet ettı urun zaten satan kısıde en cok %2-%5 tasarruf demişti....

Sayfayı Paylaş