Mazda 626 GE (1991-97) Triger Kapağı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Soru mantıklı ama araç çalışırken aküden yemesi söz konusu değil... Fakat şarj olmuyorsa mümkün... Yine fakat; bu sadece akünün bitme süresini öne alır...

3 gün sonra bitecekse 2 günde biter...

Merhabalar geçmiş olsunöncelikle..
Boğaz kelebeğinin(komple-rölanti motoru dahil) merser servisteki fiyatı ile rölanti motorunuzun fiyatı aynı, neden aynı derseniz, boğaz kelebeği set olarak ellerinde mevcut ve 1200 gibi alınabileceğini söylemişlerdi.. sadece rölanti motoru ise siparişle gelecek ve indirimsiz olacak..
Ebaydan almak isterseniz 210 usd+40 kargo+ %20 devletin aldığı vergi var. (yan sanayi)
Sıfır yan sanayi satılmıyor, mecburen çıkma bakacaksınız, aynı hatayı yarın verebilir.
Adem ustam kesin çözüm için komple boğaz daha mantıklı önerisinde bulunmuştu, yabana atmamak gerekir bu bilgiyi..

Isı müşürü yan sanayi mümkün 15tl ama hiç bir işe yaramayadabilir, 1 hafta da bozuladabilir vs..

Orjinali 160TL ve kesinlikle orjinal al derim.

Benim fanda ortalarda açıyor şehir içinde, takılı kalması yada devamlı soğukken dahi çalışması fan yada ısı müşür fişlerinin temas yada bozuk olup olmaması ile ilgilidir. fişleri çekildimi sürekli çalışır halde kalıyorlar..

Isı müşürünün saglamlığı konusunu kesinlikle 15 liralık bir yan sanayi alıp deneyiniz, ilgili sorun onunla ilgili ise orjinal alırsınız 15 tl ek masrafla konu kapanır, yok almaz iseniz ve sorun o parça ile ilgili değilse 160 liraya yazık olur..
Isı müşürünün fişi çekilince rölantinin bir parça artması gerekli bunuda unutmayınız..

Akü bitme durumu şarz dinamosu kaynaklıdır diyebileceğim, çalışan araçta fan ile alakalandırmamak gerekli, müşürün yan sanayisini bulamaz iseniz 0212589 84 60 ( vizyon )bülent beye sorun bu kişiyi adem usta önermişti ve hatta selamımı söyleyin demişti, yanılmıyorsam japon malı olan da 30 tl idi 1 yıl önce..

Tekrar rölanti motoru konusuna gelelim, bu parçayı çıkmacıda takarsınız, denersiniz, motor iyice ısınır bakılır.. stop edip 20 dk kadar sonra tekrar çalıştırılır tekrar denenir, bunlar tecrübe ile sabit hususlar..

badilcan

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Türkiye gündemi çalkalanırken benim 626 maceram devam ediyor ,
Geçen gün Radyotör kapağından ek su kabına giden siyah hortumun takılı olduğu uç kırıldı .
Daha önce ordan su damlatıyor diye orjinal kapak sipariş vermiştim meğer sıkıntı buymuş .
Radyatörcüde kaynak yaptırdık sıkıntı kalmadı .
takip eden 3ncü günde oh artık yolda kalmıyorum masrafda çıkmadı diye düşünürken ,
çevreyolunda çat diye bir ses ön cama şiddetli bir taş geldi , leblebi kadar iz kaldı.
Otocamcı ya gösterdim çizelim mi diye gerek yok , gittiği yere kadar dediler .
Hani camıda yeni değiştirmiştim :) .

Sabır Onur sabır .

Boğaz kelebeğinide İzmir de buldum ama vakit ayırıp gidemedim . Dediğiniz gibi komple gövde olarak almayı düşünüyorum. Ama bir yandanda satmayı düşünüyorum.
Bakalım zamana bıraktım artık .

Dündar Usta
tel:0535 279 11 11

Başka bir Mazda ustası ise; Tosun usta

bornova 2. özcan mazda servisi. 0532 465 3117 tosun usta

abi önerilenleri yazıyorum, bir kişiyle bağımlı kalmasın diye..

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    33.6 KB · Görüntüleme: 25

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi o ustaların hepsiyle daha önce tanışmıştım,
İllaki Güngöre gitmek istiyorum :) .

Dündar yazım hatası olarak Güngör yazılmış, Ali yazdı ama ben mesajları düzelttiğim için o nüans kaçmış oldu... Yani Güngör Usta diye birisiyle görüşmen imkansıbıl, taze bitti, Dündar Usta verelim Onur... :D

badilcan

Katılımcı
Farkındayım abi ,
Dündarı daha önce tecrübe etmiştim ,
Aslında servisteki Mert ustada akılda kalsın çok titiz çalışıyor.
Boğaz kelebeğini değiştirmeden çözebilirmiyim onun peşindeyim yarın bir Tosun ustayı ziyaret edeceğim.

Sen araç rölantideyken dikkatlice ısı müşürünün fişini sök dene önce, kısmen devir artışı varmı dikkatlice boş yolda dene, harareti gözlemleyerek yapmalısın. Onu bi anlasak..
Isı müşürü ön cama yakın olan o üçlü guruptaki,yeşil başlıklı..
Tepki muhakkak veriyordur, masraf olmadan deneyebileceğimiz bir yöntem.
Benim araç rölanti sorunlarını o şekilde kesmişti, sen dikkatlice dene..
Yakıt bariz artıyor ancak en azından rölanti motorun toplayacakmı biraz görelim.

badilcan

Katılımcı
Arkadaşlar , Tosun usta varolan sıkıntılarımı çözdü görünüyor .
Boğaz kelebeğini değiştirmeden , temizleyerek ve bir kaç ayar yaparak işlemleri tamamladı.
Ayrıca buji kablolarımıda NGK olarak değiştirdik.

Tosun ustayı diğer ustalardan en büyük ayıran özelliği Eski tip bir tamirci olması.
Başkalarının değiştirilmesi gerek dediği parçayı öncelikle tamir etmeye çalışıyor.
Aracımın bir kaç ufak eksiği vardı , diğer ustalar ötelerken Tosun Usta ve yardımcısı 5 dakikada müdahil oluyorlar.

Şöyle bir bilgide vermek istiyorum Tosun Usta İzmirdeki en eski yetkili bayi imiş.
Bence eski tip mazda araç sahiplerinin kesinlikle gitmesi gereken bir yer.

NGK yada orjinal bu önemli husus araç fark ediyor buji kablosu kalitesinde..
Boğaz kelebeği temizliği ayarı için [member=66]Adem Usta[/member] ben bile çekinirm demişti çünki bozulma olasılığı var eskisine göre..
Geçmiş olsun..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu tarz ustalara bayılıyorum... Geçmiş olsun Onur.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Arkadaşlar , Tosun usta varolan sıkıntılarımı çözdü görünüyor .
Boğaz kelebeğini değiştirmeden , temizleyerek ve bir kaç ayar yaparak işlemleri tamamladı.
Ayrıca buji kablolarımıda NGK olarak değiştirdik.

Tosun ustayı diğer ustalardan en büyük ayıran özelliği Eski tip bir tamirci olması.
Başkalarının değiştirilmesi gerek dediği parçayı öncelikle tamir etmeye çalışıyor.
Aracımın bir kaç ufak eksiği vardı , diğer ustalar ötelerken Tosun Usta ve yardımcısı 5 dakikada müdahil oluyorlar.

Şöyle bir bilgide vermek istiyorum Tosun Usta İzmirdeki en eski yetkili bayi imiş.
Bence eski tip mazda araç sahiplerinin kesinlikle gitmesi gereken bir yer.
bunu öğrendiğimiz iyi oldu ilerde değerlendirilebilir ;) :)

Üst Alt