Mazda 626 GE (1991-97) Tekleme - Çözümü Nedir?

-leonard-

Sessiz
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Yeşil - Sedan
Tavsiyeleriniz için tesekkurler umarım çok mekik dokunmadan hallolur bu sorun:)
Zira tosun ustaya işim sebebiyle bayrama kadar gidebilecegimi sanmıyorum atikercide pek güven vermedi sorun buyumezse iyidir..

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Merhaba arkadaslar aranıza 1994 Mazda 626 hb ile yeni katılmış bulunmaktayim. Araci bağrıma basasim gelio o derece seviyorum ama bu ara biraz sıkıntılarımız var..

Aracı aldıktan sonra ilk iş rolanti sorununu çözmek için işinin ehli olan tosun ustaya göstermek oldu yapılan sente ayarı üst kapak conta değişimi gaz kelebeği, egr temizliği ve sensör bakimlarindan sonra aracın problemi olan rolanti dalgalanmasi çözüldü motordan gelen şıkırtı artık yok denecek kadar az..

Ancak bizim kuzu rampa çıkarken 5. Viteste öksürmeye ve silkelemeye başladı 2. Vitese kadar düşmek zorunda kaldım lpg de silkeleyen aracin benzine geçince bunu yapmadığını farkettim tosun ustaya konuyu anlattığımda sorunun lpg ayarinin yapilmasiyla cozulecegini söyledi ancak burdaki atiker ustası ateslemeden bujilerden buji kablolarindan distributorden ya da sensorlerden kaynaklanacaginı söyledi...

Daha önce lpg de silkeleme problemi yaşayan arkadaşlar sorun nası çözüldü bu lpg ustası bana biraz bu işi bilmio gibi geldi paylasimlariniz tecrubeleriniz için şimdiden teşekkürler :)
Hangi LPG'ciye gittiniz?

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Manisa da bulunan atiker lpg
Tosun Usta'nın sokağında Atiker bayii var. Ege Otogaz. Oraya gösterseydiniz keşke. Yalnız dikkat edin, Efe Otogaz değil, Tosun Usta'ya sorsaydınız tarif ederdi diye tahmin ediyorum. Ege Otogaz gördüğüm kadarıyla işini düzgün yapan bir esnaf. Hem git gel kolay olur ya da ustaları yanyana getirip çözmelerini de bekleyebilirsiniz. :D

Mustapha_topal

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Arkadaşlar merhaba benim araçta da tekleme var. Aslında daha ziyade lpg de vuruntu tarzında dengesiz çalışıyor. BenZinde ise çok az bir düzelme oluyor. Hem lpg de hem benZinde araç durur halde ilken gaza sonuna kadar bastığımda 4-5 bin devire gelince boğulma oluyor öksürme de var (tabir olarak) devir düşüyor sonra tekrar 5-5.5 oluyor tekrar boğulup devir düşüyor. Sente ayarı yapıldı avans ayarı yapıldı lpg tesisatı söküldü yine aynı.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Arkadaşlar merhaba benim araçta da tekleme var. Aslında daha ziyade lpg de vuruntu tarzında dengesiz çalışıyor. BenZinde ise çok az bir düzelme oluyor. Hem lpg de hem benZinde araç durur halde ilken gaza sonuna kadar bastığımda 4-5 bin devire gelince boğulma oluyor öksürme de var (tabir olarak) devir düşüyor sonra tekrar 5-5.5 oluyor tekrar boğulup devir düşüyor. Sente ayarı yapıldı avans ayarı yapıldı lpg tesisatı söküldü yine aynı.
Buji, buji kabloları, distribütör kontrol edilmeli

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Sadece distribütör kaldı birde kelebekte bi sıkıntı var 5 ay önce temizletmiştim ondan sonra gaz pedalında takılmalar olmaya başladı.
Buji ve buji kabloları kodu markası uygun mu. Ucuz buji kablosu aldıysanız belki randıman vermeyebilir. Birde distribütör içinde modül var o zamanla zayıflıyor diye biliyorum. Sizin usta Yasin ustaydı sanırım o tam teşhis koyması lazım

Mustapha_topal

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Buji ve buji kabloları kodu markası uygun mu. Ucuz buji kablosu aldıysanız belki randıman vermeyebilir. Birde distribütör içinde modül var o zamanla zayıflıyor diye biliyorum. Sizin usta Yasin ustaydı sanırım o tam teşhis koyması lazım
Buji kablosu serviste değişti kalitesiz değil ama orjinali de değil. Herter deyim şuan usta bakmamız lazım araba kalacak diyor. Yani yapılan işlemlerin çoğu orijinal yada muadili servis garantisinde.

-leonard-

Sessiz
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Yeşil - Sedan
Mazdayla başladığımız maceraya devam ediyoruz..
Yapılan sente ayarı kelebek ve egr temizliği yağ ve filtrelerin değişimi ve lpg ayarindan sonra yani onca zahmetten sonra arabamız hala silkelemeye devam ediyo ve bunlar yetmezmiş gibi birde geç çalışma sorunu patlak verdi olsun yinede seviyoruz koca bogayi :)
Bu sorunlardan sonra buji kablolarini kontrol ettiğimde distributorden çıkan en alttaki buji kablosunda yüksek akım olduğunu farkettim kaçak var o kabloda inşallah sorun ordadır silkeleme ve geç çalışma sorununu cozeriz..
koca boganin da bizi sevmesi umuduyla
Selamlar

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Yapılan sente ayarı kelebek ve egr temizliği yağ ve filtrelerin değişimi ve lpg ayarindan sonra yani onca zahmetten sonra arabamız hala silkelemeye devam ediyo ve bunlar yetmezmiş gibi birde geç çalışma sorunu patlak verdi olsun yinede seviyoruz koca bogayi :)
Bu sorunlardan sonra buji kablolarini kontrol ettiğimde distributorden çıkan en alttaki buji kablosunda yüksek akım olduğunu farkettim kaçak var o kabloda inşallah sorun ordadır silkeleme ve geç çalışma sorununu cozeriz..
Selamlar

Bilgilendirme için teşekkürler..en kısa zaman da sorunlar çözülür ve goca boğayı daha çok seversiniz.:harika:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Selamlar

Geç çalışma yazınca aklıma ısı sensörü geliyor.

-leonard-

Sessiz
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Yeşil - Sedan
Isi sensörü mu.. yeni ufuklara yelken açmayalım aman diiim:)buji kablosundandir umarım
Bu arada direk lpg de calistirdigimda benzinde çalışmasından daha kısa sürede çalışıyo ama dediğinizde olabilir çünkü motor sıcakken böyle bi sorun yok hemen çalışıyo

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Isi sensörü mu.. yeni ufuklara yelken açmayalım aman diiim:)buji kablosundandir umarım
Bu arada direk lpg de calistirdigimda benzinde çalışmasından daha kısa sürede çalışıyo ama dediğinizde olabilir çünkü motor sıcakken böyle bi sorun yok hemen çalışıyo
Isı sensörü değişecekse orjinal al. Denso marka oluyor serviste. Bir ihtimal Denso piyasada da bulunabilir

Üst Alt