Mazda 626 GE (1991-97) Tavan Lambası-Kapı Işıkları Ve Alarm Arızası

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Öncelikle Herkese Selamlar..97/626 Aracım. Kafasına Göre Yanan Tavan Lambasına Vakit Bulmuşken Bi Bakayım Dedim..Söktüm Baktım Lambası Sağlam Kablolarında da Takip Edebildiğim Yere Kadar Bi Sorun Yoktu..Yerine Taktıktan Sonra Tavan Lambası Haricinde Kapı Işıklarınında Yanmadığını Gördüm..Çay Molası İçin Alarmı Kurduğumdan 25-30 sn Sonra Sanki Kapı Açık Kalmış Gibi alarm Çalmaya Başladı.. Sigortaları Kontrol Ettim Onlarda Sağlamdı..Konu Hakkında Yardımcı Olabilecek Arkadaşlara Şimdiden Teşekkürler..

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Daha önce yanıp sönen daha sonra hic yanmadiysa kablolarda/bağlantılarda sıkıntı var gibi. Ölçü aletiniz varsa bağlantıları kontrol edin

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kapıdaki switchlerden olabilir ;) zamanla içine su girip küf yapabiliyor.

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kapıdaki switchlerden olabilir ;) zamanla içine su girip küf yapabiliyor.
Kapı Switchlerini Kontrol Ettim Bi Sıkıntı Yoktu.. Şuan Kapı Işıkları Yanmıyor..Alarmı Kurduktan Bir Müddet Sonra Cıyaklıyor..

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
aynı sıkıntı bendede vardı kapı switchini soküp güzelce balata spreyi ile temizleyip taktım sıkıntı çözüldü.

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan

aynı sıkıntı bendede vardı kapı switchini soküp güzelce balata spreyi ile temizleyip taktım sıkıntı çözüldü.

Bu noktalar küf alabiliyor. Genellikle işe yarayan çözüm bu!
Dediğiniz Noktalara Bakıldı Ama Tekrar Elden Geçerim..Ben Daha Çok Sigortalardan Şüpheleniyorum..İlginiz İçin Teşekkürler..

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Abi, ölçü aletin (voltmetre veya AVOmetre) varsa lambaların olduğu yerlerin voltajını falan ölç, sigortaların sağlamlık kontrolünü yap, daha sonra ulaşabilirsen kablo bağlantılarının kısa devre kontrolünü yap sorunu bulabilirsin diye düşünüyorum

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Daha önce aynı duruma benzer bir olay benim aracımda da oldu, İç lamba, kapı lambaları ve teyp'elektrik gelmiyordu. Sigorta kutusunu açtım ilgili sigortayı çıkarıp taktım düzeldi. Sanırım teyp falan aynı sigortaya bağlı. Hangi sigortaya bakacağınızda faydası olabilir diye söylemek istedim. Kolay gelsin.

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Daha önce aynı duruma benzer bir olay benim aracımda da oldu, İç lamba, kapı lambaları ve teyp'elektrik gelmiyordu. Sigorta kutusunu açtım ilgili sigortayı çıkarıp taktım düzeldi. Sanırım teyp falan aynı sigortaya bağlı. Hangi sigortaya bakacağınızda faydası olabilir diye söylemek istedim. Kolay gelsin.
Sigortaları Kontrol Ettim Hatta Aynı Olanları Birbiriyle Değiştim Sonuç Değişmedi..Ölçüm Aleti Bulabilirsem Detaylı Kontrol Yaparım..Mürsel Balcı ya Baktım Uzun Zamandır Foruma Girmemiş Belki Bişeyler Söylerdi..Saol Hakan..

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Kapilari tek tek acip kapatarak ayni zaman tavan isini kontrol et hangi kapida sorun cikariyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kapı switchlerini tek tek sök ve zımpara ile paslarını gider, büyük ihtimalle düzelecektir... Aynı sorunu yaşamıştım...

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Hesapta Temassızlık Olan Tavan Lambasına Bakacaktım.. :) Ama Bu Sayede Kapı Switchlerini Ve Bütün Sigortalarıda Kontrol Etmiş Oldum..Şoför Kapısının Oradaki Sigortalardan Birinin Arızalı Olduğunu Gördüm.. Değişince Sorun Çözüldü.. Tavan Döşemesinin Cırtlarının Bazıları Yapışmıyor Bu Konu Hakkında Fikri Olan Varmı..Herkese Teşekkürler..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Hesapta Temassızlık Olan Tavan Lambasına Bakacaktım.. :) Ama Bu Sayede Kapı Switchlerini Ve Bütün Sigortalarıda Kontrol Etmiş Oldum..Şoför Kapısının Oradaki Sigortalardan Birinin Arızalı Olduğunu Gördüm.. Değişince Sorun Çözüldü.. Tavan Döşemesinin Cırtlarının Bazıları Yapışmıyor Bu Konu Hakkında Fikri Olan Varmı..Herkese Teşekkürler..
Cırt derken neyi kastettiğinizi anlamadım :)

Bir gün elektrikçiden kapı otm yaptırdım eve gittim akşam araca bindim baktım sorun var...
İç aydınlatma kapı isıgı karışıyor teyp de gelip gidiyor canım sıkıldı.. Gündüz gittim adama baktırdım sigorta değişimiyle sorun düzeldi...

Mustafakanar

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Mavi - Sedan
Gündüz ledi RGB led ve İp neon ambians ledi ile iç ışıklandırma :) :D

Ekli dosyalar

• 1a92ff5f-dcc0-4fb3-a697-d25afceadd4b.jpg
    1a92ff5f-dcc0-4fb3-a697-d25afceadd4b.jpg
    118.2 KB · Görüntüleme: 56
  • a7d27352-a95a-46e2-a3d9-b1bc3a1d6b8d.jpg