Mazda 626 GE (1991-97) Tavan Lambası-Kapı Işıkları Ve Alarm Arızası

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Tavanda biliyorsunuz aydınlatma kutusu 2 vida ile tutuyor evveli gün led taktım fakat araç kapalıyken çok az yandığını fark ettim bir vidası kablo bağlantılıydı ben o kabloyu sökünce led söndü olması gerektiği gibi kapı açıldığında yandı sonra da söndü bugün yine fark ettim sönmüyor çok çok az yanıyor zararı olur mu? O şasisi tavan aydınlatmanın ne işe yarıyor tam olarak

Ayrıca şöför kapısı açıldığında tüm kapılar ve tavan yanması gerektiği gibi yanıyor ama diğer kapılardan biri açıldığında 2 kere yanıyorsa 3 kere tepki vermiyor sağ arka kapı ise hiç tepki vermiyor kapı açık uyarısı dahi çıkmıyor gösterge de swich söktüm temizledim ama nafile

Ekli dosyalar

• 20200103_132211.jpg
    20200103_132211.jpg
    238.1 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tavanda biliyorsunuz aydınlatma kutusu 2 vida ile tutuyor evveli gün led taktım fakat araç kapalıyken çok az yandığını fark ettim bir vidası kablo bağlantılıydı ben o kabloyu sökünce led söndü olması gerektiği gibi kapı açıldığında yandı sonra da söndü bugün yine fark ettim sönmüyor çok çok az yanıyor zararı olur mu? O şasisi tavan aydınlatmanın ne işe yarıyor tam olarak

Ayrıca şöför kapısı açıldığında tüm kapılar ve tavan yanması gerektiği gibi yanıyor ama diğer kapılardan biri açıldığında 2 kere yanıyorsa 3 kere tepki vermiyor sağ arka kapı ise hiç tepki vermiyor kapı açık uyarısı dahi çıkmıyor gösterge de swich söktüm temizledim ama nafile
Led ampullerde böyle bir sorun oluyor maalesef ve uzun soluklu olmuyorlar, 626 aracımda bende bir hevesle tüm ampulleri led yaptım, ancak 2-3 ay ömürleri olmayınca geri söktüm...

Kapı swichlerinin yerini değiştirerek, sorunun swich kaynaklı olup olmadığını öğrenebilirsin.

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Tavan dikiz aynasını oraya bir aydınlatma daha yapacağım yetersiz kalıyor en kısa yolu nerede bu tavan tesisatının arkadaşlar ayrıca klima tuşlarının ışıkları ile daha önce ilgilenen oldu mu karanlıkta zorluk oluyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tavan dikiz aynasını oraya bir aydınlatma daha yapacağım yetersiz kalıyor en kısa yolu nerede bu tavan tesisatının arkadaşlar ayrıca klima tuşlarının ışıkları ile daha önce ilgilenen oldu mu karanlıkta zorluk oluyor
Tavan lambası en yakın yer, klima ışıkları ile ilgili çalışma yapanı hatırlamıyorum forumda.

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Diğer forumda okudum bizim tombalaklarda ayak aydınlatması varmı ben bakındım ama bulamadım

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Ne yaparsam yapayım çalışmıyordu arka sağ kapı swici ön swicten kablo çektim miss şimdi

Ekli dosyalar

• 20200225_095128.jpg
    20200225_095128.jpg
    315.1 KB · Görüntüleme: 47

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Şerit neon ip fotoya aldanmayın mükemmel bir görüntü apaçi değil bu neonları kesip kullanmanın bir yöntemi olmalı 20 cm için koca ışık zayi oluyor

Ekli dosyalar

• 20200225_201955.jpg
    20200225_201955.jpg
    244.4 KB · Görüntüleme: 31

Üst Alt