Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GE (1991-97) Tavan Lambası-Kapı Işıkları Ve Alarm Arızası

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında mcmelankolia tarafından paylaşıldı.

1. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Öncelikle Herkese Selamlar..97/626 Aracım. Kafasına Göre Yanan Tavan Lambasına Vakit Bulmuşken Bi Bakayım Dedim..Söktüm Baktım Lambası Sağlam Kablolarında da Takip Edebildiğim Yere Kadar Bi Sorun Yoktu..Yerine Taktıktan Sonra Tavan Lambası Haricinde Kapı Işıklarınında Yanmadığını Gördüm..Çay Molası İçin Alarmı Kurduğumdan 25-30 sn Sonra Sanki Kapı Açık Kalmış Gibi alarm Çalmaya Başladı.. Sigortaları Kontrol Ettim Onlarda Sağlamdı..Konu Hakkında Yardımcı Olabilecek Arkadaşlara Şimdiden Teşekkürler..

2. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Daha önce yanıp sönen daha sonra hic yanmadiysa kablolarda/bağlantılarda sıkıntı var gibi. Ölçü aletiniz varsa bağlantıları kontrol edin

3. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Kapıdaki switchlerden olabilir ;) zamanla içine su girip küf yapabiliyor.

4. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    En Son Tavan Lambası Elimde Kaldı.. :) Alarmı Kuramıyorum..

5. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Kapı Switchlerini Kontrol Ettim Bi Sıkıntı Yoktu.. Şuan Kapı Işıkları Yanmıyor..Alarmı Kurduktan Bir Müddet Sonra Cıyaklıyor..

6. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    aynı sıkıntı bendede vardı kapı switchini soküp güzelce balata spreyi ile temizleyip taktım sıkıntı çözüldü.

7. Dinçer

Dinçer Katılımcı

Bu noktalar küf alabiliyor. Genellikle işe yarayan çözüm bu!

8. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan

aynı sıkıntı bendede vardı kapı switchini soküp güzelce balata spreyi ile temizleyip taktım sıkıntı çözüldü.

Dediğiniz Noktalara Bakıldı Ama Tekrar Elden Geçerim..Ben Daha Çok Sigortalardan Şüpheleniyorum..İlginiz İçin Teşekkürler..

9. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Abi, ölçü aletin (voltmetre veya AVOmetre) varsa lambaların olduğu yerlerin voltajını falan ölç, sigortaların sağlamlık kontrolünü yap, daha sonra ulaşabilirsen kablo bağlantılarının kısa devre kontrolünü yap sorunu bulabilirsin diye düşünüyorum

10. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Daha önce aynı duruma benzer bir olay benim aracımda da oldu, İç lamba, kapı lambaları ve teyp'elektrik gelmiyordu. Sigorta kutusunu açtım ilgili sigortayı çıkarıp taktım düzeldi. Sanırım teyp falan aynı sigortaya bağlı. Hangi sigortaya bakacağınızda faydası olabilir diye söylemek istedim. Kolay gelsin.

11. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Sigortaları Kontrol Ettim Hatta Aynı Olanları Birbiriyle Değiştim Sonuç Değişmedi..Ölçüm Aleti Bulabilirsem Detaylı Kontrol Yaparım..Mürsel Balcı ya Baktım Uzun Zamandır Foruma Girmemiş Belki Bişeyler Söylerdi..Saol Hakan..

12. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Kapilari tek tek acip kapatarak ayni zaman tavan isini kontrol et hangi kapida sorun cikariyor

13. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Kapı switchlerini tek tek sök ve zımpara ile paslarını gider, büyük ihtimalle düzelecektir... Aynı sorunu yaşamıştım...

14. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Hesapta Temassızlık Olan Tavan Lambasına Bakacaktım.. :) Ama Bu Sayede Kapı Switchlerini Ve Bütün Sigortalarıda Kontrol Etmiş Oldum..Şoför Kapısının Oradaki Sigortalardan Birinin Arızalı Olduğunu Gördüm.. Değişince Sorun Çözüldü.. Tavan Döşemesinin Cırtlarının Bazıları Yapışmıyor Bu Konu Hakkında Fikri Olan Varmı..Herkese Teşekkürler..

15. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Cırt derken neyi kastettiğinizi anlamadım :)

16. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Yapışkan Cırt..Biraz Kalınca Yaklaşık 1 Santim Kadar..Döşemenin Destek Almayan Yerlerine Özellikle Orta Kısma Koymuşlar..

17. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Yapışması lazım. Yapışmıyorsa cırtın araları dolmuş olabilir temizleyin düzelir.

18. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Bir Daha ki Söktüğümde İnşallah..

19. Bir gün elektrikçiden kapı otm yaptırdım eve gittim akşam araca bindim baktım sorun var...
    İç aydınlatma kapı isıgı karışıyor teyp de gelip gidiyor canım sıkıldı.. Gündüz gittim adama baktırdım sigorta değişimiyle sorun düzeldi...

Sayfayı Paylaş