Mazda 626 GE (1991-97) Subap Sesi ve Külbütör Contası Değişimi

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
626 Nın bugün contası değiştirdim ve arızalı olan 2 sibopu bulduk değiştiridik fakat bu sefer arabayı çalıştırdığımda vuruntulu çalıştı sanki motor kasılarak çalışıyormuş gibi acaba siboplar değişti ufak bi alışma sürecindenmi geçti yoksa başka sıkıntımı var şuanda çalışmasında sıkıntı yok yarın tekrar deneyeceğim. Hayırlısı bakalım
12307956_10206988909495516_1965045399765003433_o.jpg

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bende yarın sabah tekrar çalıştırıp deneyeceğim inşallah bi sorun yoktur araba tam düzeldi diyorum başka sorun çıkartıyor.

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Dayanamadım bu soğuk havada bindim gezdim şuanda o kasılma zorlanma sesi gelmedi ama sabahda yine deneyeceğim.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Subap nasıl değişti resimde gördüğümüz yerden doğru deme nolur :)

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Adem usta sende ayarının öneminden sıklıkla bahseder, aklıma o geldi.
Sente ayarını zaten Üçel deki sami ustada söyledi ve sentesinde sorun yok dedi o sibop değiştiğinde ilk bi 2 dakika yaptı o zorlamayı acaba ufak bi alışma sürecindemiydi diye düşündüm şuanda denedim geldim bi sıkıntı yok yarın tekrar denerim kesin sonucu söylerim inşallah.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Eksantirik milide çıktı abi o şekilde değişmedi :)
Subap değil değişen pull değişmiş. Subap değişimi komple silindir kapak sökülür pistonları görürsün. Yani alışma vs olmaması lazım. Hangi pullar değişti egzoz mu emme mi? Bide kaç sentil ayarlandı?

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Subap değil değişen pull değişmiş. Subap değişimi komple silindir kapak sökülür pistonları görürsün. Yani alışma vs olmaması lazım. Hangi pullar değişti egzoz mu emme mi? Bide kaç sentil ayarlandı?

Subap iticisi dedikleri parça abi 2 adet emmemi egzozmu bilmiyorum 2 tane değişti kaç sentil ayarlandığınıda bilmiyorum ayarladım dedilerde yarın kontrolunu yaparım şuanda bi sorun yoktu sabah sıkıntı çıkarsa direk giderim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Subap iticisi dedikleri parça abi 2 adet emmemi egzozmu bilmiyorum 2 tane değişti kaç sentil ayarlandığınıda bilmiyorum ayarladım dedilerde yarın kontrolunu yaparım şuanda bi sorun yoktu sabah sıkıntı çıkarsa direk giderim.

O parçalara "lifter" veya "fincan" deniliyor...

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Heee lifter değişmiş tamamdır :) onda alışma olur tabi. Alışma derken ilk sıcak devirde biter o iş.

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Yarında bir sürü işim var artık gösterge aydınlatmasının ampullerini değişeceğim , sağ ön far su alıyor onu yapacağım, gösterge çerçevesi tamirini yapacağım, arka bagaj reflektöründe bagaj açma düğmesinin kenarı kırık onu yapacağım, motor yağ kaçağı gitti motoru temizliyeceğim, sağ ön kapı sivişi sorunlu onu yapacağım, iş çok yapabildiğim kadarını yapacağım inşallah uğraşalım arabamızla ön takım motor sesi kesilince keyfim yerine geldi fotoğrafları atarım inşallah konu açıp hayırlı geceler sayın abilerim.

Üst Alt