Mazda 626 GE (1991-97) Sis Farı Taktırmak

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Mazda 626 ların içinde en kolay parçası bulunabilen model GE kasalar ama gel gör ki sis farının en zor bulunduğu model. Nerede bu sis farları?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 626 ların içinde en kolay parçası bulunabilen model GE kasalar ama gel gör ki sis farının en zor bulunduğu model. Nerede bu sis farları?

Benim eski besili guzumun (1993) da sis farı bölümü boş olunca araştırmaya çıkmıştım... Ne çıkmacılarda, ne yan sanayi parçacılarda, ne de seviste bulabilmiştim... Servisin, isterseniz getirtebiliriz demesiyle fiyatını sorma gafletinde bulunmuştum, hatırladığım kadarıyla ya 400 küsur, ya da 600 küsurlu bir rakam telaffuz etmişlerdi de teşekkür edemeden telefonu kapatmıştım... :)

Sis farı boşluğuna gündüz farı montajı yaptırarak o boşluktan kurtulmuştum...

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Benim eski besili guzumun (1993) da sis farı bölümü boş olunca araştırmaya çıkmıştım... Ne çıkmacılarda, ne yan sanayi parçacılarda, ne de seviste bulabilmiştim... Servisin, isterseniz getirtebiliriz demesiyle fiyatını sorma gafletinde bulunmuştum, hatırladığım kadarıyla ya 400 küsur, ya da 600 küsurlu bir rakam telaffuz etmişlerdi de teşekkür edemeden telefonu kapatmıştım... :)

Sis farı boşluğuna gündüz farı montajı yaptırarak o boşluktan kurtulmuştum...
Heh abi bunu da dedin bütün ümitlerimi yıktın :) sis farı istiyoruuummm

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Heh abi bunu da dedin bütün ümitlerimi yıktın :) sis farı istiyoruuummm

Orijinal istiyorsan bir miktar Yeni Türkiye Lirası ile vedalaşman gerek, çıkmacılarda bulursan da; adamlar piyasada olmadığını bildiği için sıfırına yakın para istiyorlar...

Gel vazgeç bu sevdadan ve oraya uygun bir şeyler ayarla, sende rahatla bizde... :D

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Orijinal istiyorsan bir miktar Yeni Türkiye Lirası ile vedalaşman gerek, çıkmacılarda bulursan da; adamlar piyasada olmadığını bildiği için sıfırına yakın para istiyorlar...

Gel vazgeç bu sevdadan ve oraya uygun bir şeyler ayarla, sende rahatla bizde... :D
Orjinal mi yok abi Depo markasına özel sipariş yapsam bile yarısı tutar :)

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis

aliparlar atlıı üyemizde olucaktı galiba bir takım orj biraz eski gibi idi ama üzerinde biraz çalışmak lazım galiba bir sorun isterseniz

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Murat göze hoş gelen kibar bişey bulursan bende alırım

Veli abi senin gündüz farları bana hoş gelmişti, yanlış hatırlamıyorsam yuvarlaktı...

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Murat göze hoş gelen kibar bişey bulursan bende alırım

Veli abi senin gündüz farları bana hoş gelmişti, yanlış hatırlamıyorsam yuvarlaktı...
:) :) :)
üniversal sisler gitmez bize çıkma başka araçlarınkini keser yapıştırırız anca. Hondaya bakmak lazım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yuvarlak değildi, diktörtgendi... Fakat piyasayı bilmememin heyecanı ile 50 Liraya yaptırmıştım... :(

Ekli dosyalar

• 4 (660 x 495).jpg
    4 (660 x 495).jpg
    67 KB · Görüntüleme: 203

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
[member=9]domestos[/member] abi bana aydınlatma lazım çok sisli buralar dağ başındayım :) o yüzden gündüz farı kesmez beni

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Orjinaller çok büyük duruyo bildiğin far gibi...Ben yuvarlak olan bi sis farı gördüm 626'larda ama hatırlayamadım. Senin kilerde fena değil Veli abi, ben de yakın zamanda bi keşfe çıkayım bakalım...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
[member=9]domestos[/member] abi bana aydınlatma lazım çok sisli buralar dağ başındayım :) o yüzden gündüz farı kesmez beni

Evet sana gerçekten ihtiyaç o zaman... :)

Murat; ya çıkmacıları sağlam araştıracaksın ya da senin dediğin gibi başka markalardan bulmaya çalışacaksın...

Fakat; Hakan'ın dediği gibi orijinali benim de hiç hoşuma gitmemişti, belki zamanla göz alışır ama sanki bildiğin far gibi oluyor...

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Evet sana gerçekten ihtiyaç o zaman... :)

Murat; ya çıkmacıları sağlam araştıracaksın ya da senin dediğin gibi başka markalardan bulmaya çalışacaksın...

Fakat; Hakan'ın dediği gibi orijinali benim de hiç hoşuma gitmemişti, belki zamanla göz alışır ama sanki bildiğin far gibi oluyor...
Orjinalinin büyük göründüğü ve hoş durmaması konusunda hemfikiriz ama ben o durumu çerçevesini siyaha yada kaporta ile ayni renge boyayarak giderebileceğimi düşünüyorum. Bu sisi çıkmacılardan araştıracam tuşu ile birlikte hadi hayırlısı bakalım :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Orjinalinin büyük göründüğü ve hoş durmaması konusunda hemfikiriz ama ben o durumu çerçevesini siyaha yada kaporta ile ayni renge boyayarak giderebileceğimi düşünüyorum. Bu sisi çıkmacılardan araştıracam tuşu ile birlikte hadi hayırlısı bakalım :)

Belki fiyatından dolayı, kendisi itici gelmiştir... :p

Gaz'an mübarek ola... Ya Allah !! :)

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Kayfenin Köşe Masasında Ağlayasım Geldi..Neden Bizim Guzuların Sis Farı Yok..Kaç Para Ulen Bi Sis Farı..

Evet Adem ustam bende vardı:)
Ama artık yok neden yok tamire calıstık ama olmadı malesef.. Attık bizde gitti..
Orjinal almak isteyen arkadaş var ise link vereyim ebayda var 65 Usd tanesi kargo ile 130 usd adet fiyatı 260 usd eder takımı 600 TL
bence yan sanayi daha iyi aydınlatanlar var onlardan alın

Üst Alt