Mazda 626 GE (1991-97) Sinyalin Hızlı Yanıp Sönmesi

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Merhaba dostlar,

Son bir haftadır sağa sinyal verdiğimde, gösterge ekranındaki yeşil ok çoğu zaman normalden daha hızlı yanıp sönüyor bazen de normale dönüyordu.
İnternette genel olarak problemin iki nedeni olduğundan bahsedilmiş: Birincisi sistemin şase yapması, ikincisi de bir ampulün kesik olması. Benimki arada sırada düzeldiğinden kesin şase yapan bir yer var dedim ama şükür ki öyle değilmiş. Ampulü değiştirdim düzeldi.
Aracın üzerinden çıkan ampulün de Koito olması, yani 23 senedir çalışıyor olması da hayret verici doğrusu. Yeni taktığım 1 liralık ampul 23 ay dayanırsa ne âlâ... :)

IMG_1120.JPG

Forumda sanırım buna benzer konu olmadığından, bu ufak ama can sıkıcı deneyimimi sizinle paylaşmak istedim. Herkese kazasız günler...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bilgilendirme için teşekkürler, ayrıca geçmiş olsun. :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Geçmiş olsun. Birkaç gün öncede 92 model bir 626'nın sis ampulü elveda demiş. Yüksek ihtimalle orijinal 24 yıllık ampul :)
Bu süreler hayret verici

Gerçekten öyle... Eve tasarruf edelim diye aldığımız ampuller bile 1 sene dayanmıyor.
Parklara turuncu ampul takmak için eskileri çıkardığımda da biri Koito'ydu. Diğerini attım ama onu bagajda saklıyorum... :)

Üst Alt