Mazda 626 GE (1991-97) Silindir Kapak Conta Değişim Sonrası Yakıt Artışı

isler.ramazan

Katılımcı
Arkadaşlar lpg beyni donmasi ve su eksiltme sorununa binaen kapagi actirdim ve contanin kacirdigini gorduk ve contayi subaplari subap lastiklerini keceleri vs degistirdik. Arabanin gidisi rolantisi motor sesi herşey guzel fakat lpg de 30 krş benzinde 47 krs yakiyor sehirdisi hemde lpg ayarida yapıldı sizce sorun ne olabilir

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Subap ayarlarının düzgün yapıldığına emin misiniz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Subap ayarı düzgün değildir, hava akışmetre görevini yapmıyor olabilir. İlk aklıma gelenler bunlar hocam.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Haa bizim araçlarda olmadığını biliyorum, o nedenle yok sanmıştım. 626da hidrolik itici varsa ayara gerek kalmaz diye biliyorum.

Valla o zaman aklıma bir tek lpg ayarı geliyor. Aküyü resetleyin, bir süre benzinde binin ve yakıt tüketimini izleyin derim. Lpg ayarı yolda mı yapıldı?

isler.ramazan

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Haa bizim araçlarda olmadığını biliyorum, o nedenle yok sanmıştım. 626da hidrolik itici varsa ayara gerek kalmaz diye biliyorum.

Valla o zaman aklıma bir tek lpg ayarı geliyor. Aküyü resetleyin, bir süre benzinde binin ve yakıt tüketimini izleyin derim. Lpg ayarı yolda mı yapıldı?

Lpg ayarina gittim ayar yapti fakat ayarlarin zaten bozulmadigini soyledi yani eski ayarlarim cok iyiydi 0.20 krs yakiyordu

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Atesleme sistemi elemanlarinin durumu nasil? Ayrica araciniz kac model bilemiyorum ama avans ayari yapiliyorsa bir kontrol ettirmekte fayda var.

isler.ramazan

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar lpg beyni donmasi ve su eksiltme sorununa binaen kapagi actirdim ve contanin kacirdigini gorduk ve contayi subaplari subap lastiklerini keceleri vs degistirdik. Arabanin gidisi rolantisi motor sesi herşey guzel fakat lpg de 30 krş benzinde 47 krs yakiyor sehirdisi hemde lpg ayarida yapıldı sizce sorun ne olabilir

@Adem Usta

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
300 binde bir aracın subapları değişirde segman atılmazsa. Alt ile üst uyumu bozulur. Segmanlara yük biner yağ yakar. Yakıtta değişebilir. Segmansız kapanmamalıydı yada subaplar değişmemeliydi.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt