Mazda 626 GE (1991-97) Silecek Kolundaki Ayar Nasıl Yapılır?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu 626'ların en çok sevdiğim özelliğidir...

Hatırladığım kadarıyla 5 kademesi var onun ve saniye ayarlamaya yarıyor, en alta veya en üste getirdiğinde sanırım 1 veya 2 saniyede silecek çalışıyor, kademe kademe değiştirdikçe sileceğin fasıla ayarı süre olarak uzuyor...

Son düzenleme:

alperbey

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
yani silgecin otomatık olarak çalısıp durması ıcın zaman ayarı yapıyor o halde benım aracta o fonksiyon calısmıyor yada ben dıkkat etmedım zamanlama konusunda

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
yani silgecin otomatık olarak çalısıp durması ıcın zaman ayarı yapıyor o halde benım aracta o fonksiyon calısmıyor yada ben dıkkat etmedım zamanlama konusunda

Sileceğin kademesini fasılaya al ve o çerçeveyi aşağı yukarı doğru kademe kademe hareket ettir... Süre olarak hızlanıp, yavaşladığını mutlaka fark edeceksin, çünki en düşükte silecek çalışma süresi 1 veya 2 saniye... ;)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
[member=9]domestos[/member] Veli baba imdada yetişmiş :)

Aracınız 92-97 kasa ise, silecek kolundaki kademeli olarak dönen şey zaman ayarı. Kendinize doğru cevirseniz zaman süresi uzar, ön cama doğru çevirirseniz zaman kısalması lazım.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
[member=9]domestos[/member] Veli baba imdada yetişmiş :)

Aracınız 92-97 kasa ise, silecek kolundaki kademeli olarak dönen şey zaman ayarı. Kendinize doğru cevirseniz zaman süresi uzar, ön cama doğru çevirirseniz zaman kısalması lazım.
bir sonraki kasada da mevcut komutanım :)

Oziyal

Katılımcı
Araç Markası
1991 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Benim araba 91 626 GD kasa silecek kolunu 1 kademe indirdiğimde zaman ayarlı seçenek var silecek kolunu kendime doğru çevirmeye başladığımda. 2 kademe indirdiğimde düz çalışma 3 kademede ise hızlı çalışma yapıyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim araba 91 626 GD kasa silecek kolunu 1 kademe indirdiğimde zaman ayarlı seçenek var silecek kolunu kendime doğru çevirmeye başladığımda. 2 kademe indirdiğimde düz çalışma 3 kademede ise hızlı çalışma yapıyor.

Sizin kasalarda ilk kademedeki fasıla ayarı yok diye biliyorum... ::)

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
626 nın Gd Ge ve Gf modellerinin tümünde hassas silecek hızı ayarı mevcut. Kaloriferin Swing özelliği ise Gd ve Ge kasada mevcut Gf de yok

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu bilgiyi de öğrenmiş oldum teşekkürler Murat... ;)

böcek

Katılımcı
Arkadaşlar ge kasa 626 farları acan kolun detaylı anlatımını yaparmısınız lütfen benim merakım şu bu kolu sağa sola sinyal veriyor tamam ama birde ileri geri fonksiyonkarı var ortaya alınca parkların yanması normalmi kolu çevirmeden sadece ileri geri hareketten bahsediyorum yani farlar kapalı diyelim ben kolu ikeriden bir kademe geri çekince parkların yanması normalmi sizdede böylemi durum

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar ge kasa 626 farları acan kolun detaylı anlatımını yaparmısınız lütfen benim merakım şu bu kolu sağa sola sinyal veriyor tamam ama birde ileri geri fonksiyonkarı var ortaya alınca parkların yanması normalmi kolu çevirmeden sadece ileri geri hareketten bahsediyorum yani farlar kapalı diyelim ben kolu ikeriden bir kademe geri çekince parkların yanması normalmi sizdede böylemi durum

İleri geri hareket ettirmeyle farlar açıkken uzun kısa haricinde bir şey yapmaması gerekiyor, yuvarlık kısmı bir kademe çevirdiğinde parklar, iki kademe çevirdiğinde de farların yanması gerekiyor, far kolu bu şekilde çalışıyor normalde.

böcek

Katılımcı
Tamam böyle oluyor dogru ama herşey kapalı yuvarlak baslıkta kapalı kol ilerde diyelim bir kademe kendime doğru çektiğimde parklar yanıyor bu normalmi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tamam böyle oluyor dogru ama herşey kapalı yuvarlak baslıkta kapalı kol ilerde diyelim bir kademe kendime doğru çektiğimde parklar yanıyor bu normalmi

Değil... :)

Farlar açıkken uzun kısayı normal şekilde yapıyorsa, bu durumu kim becerdiyse helal olsun demek geliyor içimden... :D

Üst Alt