Mazda 626 GE (1991-97) Kapı Trim Sesleri

böcek

Katılımcı
Arkadaşlar iyi günler aracımın sag ön kapısında seyir halindeyken titresimler oluyor iç döşemeyi tutunca kesiyor kapıyı nasıl sökerim

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Kapı döşemelerinin cep kısmının altında kalan kumaşlarda iki tane vida var onları söküp sonra asılacaksın dikkatli bir şekilde.

Ama o sesin kapı içinden geleceğini sanmam, tahminimce motor takozlarında sıkıntı var

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar iyi günler aracımın sag ön kapısında seyir halindeyken titresimler oluyor iç döşemeyi tutunca kesiyor kapıyı nasıl sökerim

Bu konuyla ilgili çalışma yapan üyemiz henüz olmadı, kendin yapacak olursan fotoğraflamanı tavsiye ederim, senin gibi meraklı başka üyelerimize yol göstermiş olursun. Hayır duası da cabası... :)

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Epey zor sökülüyor dikkat etmek lazım, bir de tırnaklarını kırarsan zor bulunuyor. Kapı kolunun altında bir küçük kapak var vidanın birisi onun altında.ben serviste sökülürken görmüştüm.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
İçten kapı açma kolunun orda da bir vida ve kapıyı çekmeye yardım eden bir çukur varya onun içinde iki tane vida var onlarda sökülecek yukarda yazmayı unutmuşum :)

Son düzenleme:

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Sökerken yavaş ve dikkatli sokerseniz bisey olmaz ama sert ve dikkatsiz sokerseniz dosemeyi kirabilirsiniz sonradan keşke ses yapsaydi da kirilmasaydi demeyin sonuçta 20-25yillik malzeme

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

böcek

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Denedim ama birde ayna tatafında koşede siyah bir üçgen parca var onu sokemedim kırıcam zarar vericem diye vazgeçtim zorlamadım bir ara servise gittiğimde kaporta bölümündeki arkadaşa söylerim artık bide motor takozundan deil ses kapı döşemesinin içinden bir yerden geliyo zırıltı şeklinde elimi bastirınca kesiyo ozaman çok hoşuma gidiyo ses kesilince ☺ bırakinca yine geliyo neyse çok büyütülecek bir sorun deil çok şükür veli abi serviste sökülürken videoya çekerim unutmazsam buraya yüklerim herkese faydası olur inş ☺ birde kapıları kilitlemek için bir kol varya kapı içinde aşa yukarı inip çıkan o kolda biraz titreşimle zırıltı yapıyo normal şeyler tabi bunlar ama hallolmıycak şeyler deil bunlar

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Önce o üçgen parçayı çıkarmanız lazım kendinize doğru çekin cikar

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

böcek

Katılımcı
Kendime dogru çekmedim pek anlamadım o yüzden cesarette edemedim bir şey olur diye bir yerde videyosunu izlesem mantığı çözerimde yok abi acelesi yok zaten bilmeyince zor oluyo işte her şey en basiti bile..

böcek

Katılımcı
Video süper sadece ingilizcem yok adamı hiç anlamadım sadece mazda 626 diyo bazı yerlerde ☺ ama şaka bir yana işime yarar o parçayı bir düz tornavidayla yerinden alabilirim kolaymış dedim izleyince müsait bir zamanda uygulıycam inş ☺ teşekkür ederim herkesin de işine yarar bu video

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Sökmesi Zor Değil..3 Vida yı Sök, Alt Kısımdan Parmak Uclarıyla Kendine Çek Klipslerden Kurtar, Yukarı Kaldırıp Döşeme yi Al.. O Üçgen Parçayla Hiç İşin Yok..

Tapatalk

böcek

Katılımcı
Videodaki adam neden söküyor üçgen parçayı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Videodaki adam neden söküyor üçgen parçayı

Kendisine sormak lazım... Dilini anlamadığın adama uymak yerine burada tecrübe etmiş ve sana anlatanları dinlemek bence daha mantıklı ama nihayetinde sen bilirsin...

Başka bir yol da ben önereyim mesela; komple menteşeden kapıyı sök ve düz bir zemine koy... Niye diyecek olursan da; rahat çalışırsın... :p

:D

Üst Alt