Mazda 626 GE (1991-97) Sabahları Geç Çalışma (Isı Sensörü)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Arkadaşlar bir şey farkettim ve sizinle paylaşmak istedim.Benim guzuda havalar soğuynca geç çalışma ya başlamış ti ama geçen 50 lira lik benzin aldım cunki benzin ışığı yanmı yo ne olur ne olmaz diye.şu an çeyrek deponun üstün de ve geçen eksi 10 derece de çalıştırdm hemen çalıştı.demek ki bizim guzularda depo çeyrek den aşağı düşmeme si lazım diye düşünüyorum.eğer aracı geç çalışan arkadaşımz varsa depo şu da çeyrek depo dan aşaği ise benzin alma sini tavsiye ediyorum ve tecrübeli abilerime soruyorum sizce geç çalışmamasinin sebebi de benzin çeyrek deponun altına düştüğü için ola bilir mi bu mantık li mi?

Gaz ayarı derim ben :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Abi gaz la alakası ne ola bilir ilk baş benzin de çalışıyor ya onun için soruyorum.

Veli abi de çokça söylüyor valla dilimde tüy bitti :)
Gaz ayarı aşırı bozuksa motorun ayarınu bozar ve motor da lpg ye müdahele edemediğinden motordaki hata artar. bu öyle bir noktaya ulaşırsa motor ilk başladığında etkiler ve motor boğulur.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Veli abi de çokça söylüyor valla dilimde tüy bitti :)
Gaz ayarı aşırı bozuksa motorun ayarınu bozar ve motor da lpg ye müdahele edemediğinden motordaki hata artar. bu öyle bir noktaya ulaşırsa motor ilk başladığında etkiler ve motor boğulur.
Böyle bir şeyi ilk kez senden duyuyorum hocam... Lpg sisteminde kaçak vs. yoksa gazın ayar bozukluğu benzine etki etmez diye biliyorum.

:rolleyes::rolleyes:

Üst Alt