Mazda 626 GE (1991-97) Rölanti Sorunu Olanlar İçin

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Guzuyu sanayiye götürdüm bugün. Tahmin ettiğim gibi radyatör hortumlarından biri su kaçırıyormuş. Yasin usta orijinal hortumu olduğunu söyledi, bayağı sağlammış :)
Böylece toplamda 4 parça hortum değişmiş oldu 1,5-2 sene içinde. Önümüzdeki servis kampanyasında hortumları orijinalleri değiştirebilirim belki.
İşte patlayan hortum
P_20170729_135908_1_p.jpg

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Guzuyu sanayiye götürdüm bugün. Tahmin ettiğim gibi radyatör hortumlarından biri su kaçırıyormuş. Yasin usta orijinal hortumu olduğunu söyledi, bayağı sağlammış :)
Böylece toplamda 4 parça hortum değişmiş oldu 1,5-2 sene içinde. Önümüzdeki servis kampanyasında hortumları orijinalleri değiştirebilirim belki.
İşte patlayan hortum
Ekli dosyayı görüntüle 20683
Tam da tahmin ettiğim gibi başıma gelen iş. Yan sanayi takmayın derim, orjinallerini alın kafanız rahat etsin. Yan sanayi sızıntı akıntı vs yapabiliyor. Geçmiş olsun. :)

Uzmancavus73

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Arkadaslarim herkeze merhaba balon kasa 626 92 model arabamin gaz kelebegini degistirdim ve soyle bi sikinti cikti arabayi ilk calostirdigimda motor sicaksa devir 3 bine cikip geri iniyor ama soguksa cikiyor inmek bilmiyor bayagi bi gaz veriyorum ve debriyaja bas cek yapiyorum anca iniyor ikincisi kalkis yaptiktan sonra yine basliyor 3 bine hatta 3500 e kadar cikiyor debrija basinca vitese atip yuke binince hala devam ediyor seyir halindeyken bosa atip sadece birkere aragazi verip ayagimi cektigim zaman geri dusuyor ne yapmam gerek nereye gitmem gerek bu arada sirnaktayim

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Arkadaslarim herkeze merhaba balon kasa 626 92 model arabamin gaz kelebegini degistirdim ve soyle bi sikinti cikti arabayi ilk calostirdigimda motor sicaksa devir 3 bine cikip geri iniyor ama soguksa cikiyor inmek bilmiyor bayagi bi gaz veriyorum ve debriyaja bas cek yapiyorum anca iniyor ikincisi kalkis yaptiktan sonra yine basliyor 3 bine hatta 3500 e kadar cikiyor debrija basinca vitese atip yuke binince hala devam ediyor seyir halindeyken bosa atip sadece birkere aragazi verip ayagimi cektigim zaman geri dusuyor ne yapmam gerek nereye gitmem gerek bu arada sirnaktayim
Soğutma sisteminde hava olabilir. Sistemin havasını almayı deneyin. Forumda arama yaparsanız nasıl alınacağına dair yöntem vardı

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Rölanti motorunda otomatik jikle varsa eğer (emin değilim) takılı kalıyor olabilir. Başka bir ihtimal Hakan'ın yazdığı sistemde hava olma ihtimali. Soğutma suyu kalın ve kirliyse değiştirin faydası olacaktır.

Uzmancavus73

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Arkadaslar ankaradan bi arkadasin tanidigi parcacidan aldigimiz gaz kelebegine 500 tl +25 tl bosa para vermisim ( kendimi enayi gibi goruyorum ) yeni kelebegin ustundeki rolanti motorunu sokup eskisine taktik balata temizleyicisiyle temizledik kelebegin oynar yerlerini hidrolikle yagladik sonuc 3 viteste bayildigi yokusta 4 istedi rolanti mukemmel sadece klimayi actigimda biraz dusuyor 800 den 600 550 civarina onumuzdeki surecte hava akis metresini temizleyecegim 1. Viteste fark cok acik yapistiriyor arkaya ve toparlanmasi cok rahatladi arabanin suyunuda tamamladim bugune kadar en az 3 ustaya sokturdum gaz kelebegini 2 isi direk geri takti digeri ise sivi contayi surdu yapistirdi bu usta ise karton kesti sivi conta surdu yapistirdi ustada 6 sene ayni kasaya binmis dilinden anliyor konu disina cikacagim ( 4 takim helezon yayini 220 tl ye buldu diyarbakirda cikma orjinal )

Bu arada arabam yag yakiyor komple 2700 tl dedi usta

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Arkadaslar ankaradan bi arkadasin tanidigi parcacidan aldigimiz gaz kelebegine 500 tl +25 tl bosa para vermisim ( kendimi enayi gibi goruyorum ) yeni kelebegin ustundeki rolanti motorunu sokup eskisine taktik balata temizleyicisiyle temizledik kelebegin oynar yerlerini hidrolikle yagladik sonuc 3 viteste bayildigi yokusta 4 istedi rolanti mukemmel sadece klimayi actigimda biraz dusuyor 800 den 600 550 civarina onumuzdeki surecte hava akis metresini temizleyecegim 1. Viteste fark cok acik yapistiriyor arkaya ve toparlanmasi cok rahatladi arabanin suyunuda tamamladim bugune kadar en az 3 ustaya sokturdum gaz kelebegini 2 isi direk geri takti digeri ise sivi contayi surdu yapistirdi bu usta ise karton kesti sivi conta surdu yapistirdi ustada 6 sene ayni kasaya binmis dilinden anliyor konu disina cikacagim ( 4 takim helezon yayini 220 tl ye buldu diyarbakirda cikma orjinal )

Bu arada arabam yag yakiyor komple 2700 tl dedi usta
Motor yaptırmaya mi 2700 dedi??

Uzmancavus73

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Simdi komple motordan kastini anlamadimda adamin bana dedigi 2700 falan tutar yapariz dedi ama kendisi rektefe yapmiyor cizrede birisine gonderiyor o yapiyor geri kalan ne varsa kendi yapiyor

Uzmancavus73

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
O fiyata komple motor yapılmaz, segman ve keçe olayına girecektir usta.
Aynen oyle yapacak en ucuz maliyetle kurtaracak beni burasi sirnak olmasa komple yaptiririmda iste hayaller ve hayatlar :naslyany:

Acaba benim klima motorundami sikinti varda acimca rolantiyi bu kadar etkiliyor bide rolantide acinca cit cit ses geliyor tuplu ocak ateslemesi gibi

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Klimadan gelen sesin nedeni, kompresördeki bıçaklardır. Belirli bir zaman sonra görülebilen bir problem. Tamiratı yok, kompresörün değişmesi gerek.

Klima açıkken rolantinin düşmesinin ne türlü olduğunu yazmamışsınız? İbre düşüp düşüp kalkıyor mu yoksa düşüp o şekilde mi kalıyor?

Uzmancavus73

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Klimadan gelen sesin nedeni, kompresördeki bıçaklardır. Belirli bir zaman sonra görülebilen bir problem. Tamiratı yok, kompresörün değişmesi gerek.

Klima açıkken rolantinin düşmesinin ne türlü olduğunu yazmamışsınız? İbre düşüp düşüp kalkıyor mu yoksa düşüp o şekilde mi kalıyor?
Su anda tam denemek nasip olmadi actim en fazla 3 sn bekledi geri kapattim 1 saat sonra nobetim bitiyor accar beklerim sonucu buraya tekrardan yazarim gaz kelebeginden sonra ismarlama is yapmak istemiyorum ama bu yeni kesfettigim ustaya bi sordururum onuda

10 saniye arayla bunu yapiyor ama birden

Ikisinide ayni gondermisim yanlis digeri bu

Ekli dosyalar

• 20171018_211338.jpg
    20171018_211338.jpg
    458.2 KB · Görüntüleme: 24
  • 20171018_211338.jpg
    20171018_211338.jpg
    458.2 KB · Görüntüleme: 24
  • 20171018_211345.jpg
    20171018_211345.jpg
    375.1 KB · Görüntüleme: 21

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Su anda tam denemek nasip olmadi actim en fazla 3 sn bekledi geri kapattim 1 saat sonra nobetim bitiyor accar beklerim sonucu buraya tekrardan yazarim gaz kelebeginden sonra ismarlama is yapmak istemiyorum ama bu yeni kesfettigim ustaya bi sordururum onuda

10 saniye arayla bunu yapiyor ama birden

Ikisinide ayni gondermisim yanlis digeri bu

Öncelikle hava ayarını yapın olmazsa akışmetreyi ve filtreyi kontrol edin. Eğer ki düzelmezse avans ayarına baktırın derim. ;)

Uzmancavus73

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Akismetreye bi el atacam zaten onu kendimde temizlerim ama hava filtreside olabilir bugun soktugumuzde on taraftan sise kapagina varana kadar birsuru sey cikti benim zamanim olmadigi icin acip bakamadim malesef
Öncelikle hava ayarını yapın olmazsa akışmetreyi ve filtreyi kontrol edin. Eğer ki düzelmezse avans ayarına baktırın derim. ;)

ati67

Sessiz
Araç Markası
93 Mazda-626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Selam arkadaş lar yeni bir 93 model 626 aldık daha önce 90 model vardı model yüksektik yanlız sorunumuz var aracın sabah geç çalışma sorunu yüzünden ustamıza gittik usta gaz kelebegi i söküp temizledi ve kabus başladı aracımız ne rölanti tutuyor ne gaz yiyor ned e düzgün çalışıyor arabadan soğumak üzereyiz babam emekli uğraşıyor olmuyor ve çok üzgün şu ana kadar değişen parçalar ısı musuru,geri dönüş valfi hiç bir değişiklik yok test ederken bile inanılmaz yakıt tüketiyor sadece sanayilerde test ederken 200 tl yaktim:(( acill yardımınızı bekliyorum telefon ile dönüş yapabilirsinizz 05335589330 tesekkurler

Üst Alt