Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GE (1991-97) Rolanti Ayarı

Konu, 'Motor - Şanzıman' kısmında MAZDA626 tarafından paylaşıldı.

1. MAZDA626

MAZDA626 Katılımcı

Araç Markası:
    1994-Mazda626
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo-Sedan
    Buyurun arkadaşlar daire icine almış olduğum soketli demir parçası rölanti ayar zimbirtisi o soketi sağlam bi şekildeyerinden çıkarın çok dikkatli olun o soketi biz koskoca samsun sanayisinde bulamadık çok değerli bi sokettir kendisi fan bile ona bağlı o cikikken fan bi acildimi cok uzun sure sonra kapaniyor radyatör buz gibi olsa bile motoru soğutmaya calisiyor neyse o soketi cikariyosunuz o uzun demirin i civatayi gevşetip uzun parçayı sağa sola cevirerek rolantiyi ayarlayabiliyorsunuzayarladikdan sonra o civatayi cok iyi sıkın sıktikdan sonra kelebekden elle gaz vererek bakın sağa sola donmesin uzun zimbirti bi sıkıntı olursa yardımcı olurum tekrar kullanilacak anahtar 14 15 çift ağız
    NOT:abilerim mecbur motor sicakken bu işi yapacaksiniz yaparken dikkat edin de eliniz motora felan değmesin bugün ben yaşadım parmağım kabardı yanmaktan bana bi tecrübe oldu buda :)

Ekli Dosyalar:

domestos bunu beğendi.
  2. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Rolanti ayarı bu değilki. :( rolanti motoru sensörü ile oynamussınız

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

domestos bunu beğendi.
  3. MAZDA626

MAZDA626 Katılımcı

Araç Markası:
    1994-Mazda626
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo-Sedan
    Sonuçta devir saatinden rölantiyi ayarliyoruz. Devir saatinden rolanti düşüyor kalkıyor bu bize yeterli :) sizin bildiginiz yer neresi oraya bakalım birde ;)

4. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Kelebeği ayarlayan vida var bende o aractan olmadığı için foto atamıyorum. Tornavidayı yukarıdan aşağı doğru tutacağınız biyerde kelebeğin üzerinde ve vidanın olduğu yer çeperli.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Bu işin doğrusunun fotosunu atacak kimse yok mu havada kalmış konu :)

domestos bunu beğendi.
  6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bir ara ben atarım. :) :) Dün aklıma gelmedi ayar yapmışken fotoğraf çekip paylaşırdık.

Oğuzhan bunu beğendi.
  7. mustafayk

mustafayk Katılımcı

Araç Markası:
    1993 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo Sedan
    Ben de de bu sıkıntı var tam olarak çözemedim.durduğum zaman devir saati inip çıkma yapıyordu sonra gaz ayarı yaptırdım biraz düzel di gazcı motor ustana gittiğn zaman kelebek var ona Ayar yaptırır sin dedi geçen yaptırdım ama bu sefer de ışıklar da filan durduğum zaman Araba stop ediyortekrar gaz ayarına girmem gerek diye düşünüyorum.

8. MAZDA626

MAZDA626 Katılımcı

Araç Markası:
    1994-Mazda626
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo-Sedan
    Ayarı çok düşürmüş olabilirsiniz bizdede öyle oluyordu deviri 750 800 civarına ayrladik maşallah 10 numara suanlik bi sıkıntı yok

mustafayk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş