Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GE (1991-97) Radyatörün Havası Nasıl Alınır ?

Konu, 'Bakım - Periyodik Bakım' kısmında böcek tarafından paylaşıldı.

1. böcek

böcek Katılımcı

Arkadaşlar sistemde hava olup olmadığı nasıl anlaşılır ve varsa nasıl alınır

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Aralık 2015
  2. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Motorun üst taraflarına su gitmez. En üsttede rolanti valfi var. Ona da su gitmezse rolanti yükselir

3. böcek

böcek Katılımcı

Peki hava nasil alinir

4. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Hava en kolay tüp hortumları yukarıda ise oradan olur. 2 hortumuda sök uclarını yukarı kaldır. Sonra birini tak diğerinden biraz daha su koy onu da tak.
    Diğer yöntem radyatör kapağına hortum huni vs geçir ama altından kaçırmasın. Rolanti motoru su hortumunu sök. Ralanti motorundan veya sökülen hortumdan su gelene kadar radyatördeki huniden su ekle. Huni rolanti motorundan yüksekte olmalı

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. böcek

böcek Katılımcı

Rolanti motoru nerdedir nasil biseydir bilmiyorumki bide sol tarafta amortisor kule basinin yaindan gecen borular var birtanesinde sibob kapagi gibi bi kapak var icindede sibob var o ne ise yariyor nedir o basinca hava cikiyor fıs fıs

6. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Ordan klimaya gaz basılıyor...

7. böcek

böcek Katılımcı

Bende havayı alıyorum diye klima gazını bitirdimndemekki ona bastim bastim hava cikti bayaa soguk hava sorada bitti

8. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe

70-80 lirayı bağıra bağıra uçurdun demek

9. böcek

böcek Katılımcı

Bilsem yapmazdım bende bastıkça su cıkıcak diye beklerken meğersem gaz çıkıyormuş bide ne soğuk hava ya diyorum niye böyle soğuk acaba diyorum :)

10. böcek

böcek Katılımcı

Bu arada yan sanayi radyatör alıp taktım eski radyatörün kapağını taktım bu defada radyatör kapağından su fışkırıyo deli olucam ya

11. böcek

böcek Katılımcı

Anasilan bu arabanin derdi bitmiycek elden cikatmak geciyor aklimdan bas edemm ben bunla

12. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    koptum

bjemate bunu beğendi.
  13. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Kapak uygun değil demek ki, bu önemli çaresine bak hemen

14. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Kapağın yan tırnakları oturmuyordur o yüzden de kapakta oturmaz. Tan tırnakları uygun şekilde açmak veya kapamak gerekir.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Durum buysa sat gitsin... Forumda mutlaka müşteri çıkar gözü gibi bakıp dilinden anlayacak olan...

Guzuların dilinden anlamazsan biz ne yazsak buradan nafile olur... :)

16. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Radyatör ü Kaça Aldın..

Tapatalk

17. böcek

böcek Katılımcı

200 dedi 180 e aldım veka marka bir radyatör bu arada problem kapaktan deilmiş kapağın yanından çıkan bir boru var kısa orayada bir hortum takılıyo yeni radyatörün o çıkıntı ağzı eskisindn inceymiş o yuzden hortum bol gelmiş su sızmış kapağa doğru atmış suyu bende ilk kapaktan sanmıştım şimdi o boruya bir kelepçe aldım nalbırdan takıcam heralde keser suyu

18. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Aracın yaşı dolasıyla bazı aksamlarda sorun çıkma ihtimali yüksek...marş motoru, şarj dinamosu, distribütör, vs gibi elektronik aksamlar her an arıza yapıp elden geçmek isteyebilir

19. böcek

böcek Katılımcı

Doğru diyorsun hakan inş onlar idare eder her parcası pahalı bütce yetmiyor bazen

20. böcek

böcek Katılımcı

Sizlerin araçlarındada radyatör de bir iki günde biraz eksilme oluyormu benimkinde oluyor ustaya sordum lpgli arabalarda yapar normal dedi çok deilde az bişey eksiliyo mesela ağzına adar dolduruyorum sora iki gün sora açıp bakınca azcık eksilmiş oluyo

Sayfayı Paylaş