Mazda 626 GE (1991-97) Radyatörde Hava Var

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Sa cümleten. SE 026 nın yeni bir sıkıntısına daha hoşgeldiniz :) Aracım 3 gün önce radyatör hortumlarından birisi yılrıtlı ve suyu indirdi harareti oynatmadan hemen stop ettim arızalı olan hortuma bağlı T parçayı değiştirdim aracın suyunu tamamladık fakat araç ısınana kadar gaz alıp vermeye başladı bunların tesisatı havayı otomatikmi alıyor yoksa bizmi alıyoruz. Radyatör borularını lpg beynini kontrol ettim ısınıyor fanda açıyor. Soğukken ısınana kadar rolantı alıp vererek alışıyor ısındıktan sonra bi problem yok sebebini bilen varmı acaba?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Büyük ihtimal hava var... Kendisi otomatik havayı almaz.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Sa cümleten. SE 026 nın yeni bir sıkıntısına daha hoşgeldiniz :) Aracım 3 gün önce radyatör hortumlarından birisi yılrıtlı ve suyu indirdi harareti oynatmadan hemen stop ettim arızalı olan hortuma bağlı T parçayı değiştirdim aracın suyunu tamamladık fakat araç ısınana kadar gaz alıp vermeye başladı bunların tesisatı havayı otomatikmi alıyor yoksa bizmi alıyoruz. Radyatör borularını lpg beynini kontrol ettim ısınıyor fanda açıyor. Soğukken ısınana kadar rolantı alıp vererek alışıyor ısındıktan sonra bi problem yok sebebini bilen varmı acaba?

rolanti motorunun üzerinde su sevyesi en yüksek olan su hortumu var serce parmagın kalınlıgında aracın önü yokuş yukarı bir yer olursa daha iyi olur
o hortumu çıkar radyatörün agzına honi bulamazssan bir şaşal kez agzına igcene oturt etrafını bezle doldur suyunu çıkardıgın hortumdan su gelene kadar.. ordan su gelince tak hortumu kapat radyatör kapagını hava mava kalmaz o hortumu çıkardıgın zaman agzınla her iki taraftan üfle tıkalı olmasın bunada dikkat et kolay gelsin ...

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
rolanti motorunun üzerinde su sevyesi en yüksek olan su hortumu var serce parmagın kalınlıgında aracın önü yokuş yukarı bir yer olursa daha iyi olur
o hortumu çıkar radyatörün agzına honi bulamazssan bir şaşal kez agzına igcene oturt etrafını bezle doldur suyunu çıkardıgın hortumdan su gelene kadar.. ordan su gelince tak hortumu kapat radyatör kapagını hava mava kalmaz o hortumu çıkardıgın zaman agzınla her iki taraftan üfle tıkalı olmasın bunada dikkat et kolay gelsin ...
Saolasın adem abi bakalım bugğn bi dalgalanma yaşamadım eğer yaşacak olursam sanayiye götüreyim alsınlar havasını eski passatlar audiler tofaşlar olsa hallederimde tam bilmediğim bi iş kurcalamamakta yarar vardır teşekkür ederim bilgilendirmen için.

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Anında cevap seviyorum bu forumu ben ya. Geçmiş olsun murat bu arada. :)
Saolasın abi şimdilik bi sıkıntı yok heralde tesistta ufak bi hava oldu onuda araba kendi kendine halletti rolantide sorun kalmadı zaten pazartesi işe başlayacağım artık para biriktirip şu arabamızı güzelliştirelim diyorum :)

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Saolasın abi şimdilik bi sıkıntı yok heralde tesistta ufak bi hava oldu onuda araba kendi kendine halletti rolantide sorun kalmadı zaten pazartesi işe başlayacağım artık para biriktirip şu arabamızı güzelliştirelim diyorum :)

Sen de beni görüyorum. Bak fazla değil kararınca :)

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Murat forumda ben ve kardeşim varız sen, başka var mı bi yoklama al havalar ısınınca yapalım bir şeyler. Şehir dışı da buyursun gelsin :)

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
nisan ayı bi gelsin bakalım abi en azından taşırız fikir alışverişi olur sohbet muhabbet :)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bugün havayı almaya çalıştım,tam olmasa da düzelme oldu demekki hava varmış.hortuma üfledim radyatörden su geldi,honi ile antifiriz doldurdum,hortumdan su gelmedi ama tam doldu. şimdi 1500 de takılı kalan rolanti 1200 de takılıyo 1-2 snye sonra normale düşüyor.bazende düşmüyor ama takılma sıklığı da azaldı.

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
bendede rolanti düşüklüğü sorunu başladı ayarlamıştım ne güzel :)

Üst Alt