Mazda 626 GE (1991-97) Radyatör Su Eksilmesi

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Herkese Selamlar Saygılar.. Küçük Bir Sorunla Yeniden Karşınızdayım..:eek: 1 Hafta Önce Radyatör Alt Hortumunu Değiştim..Kaçırma Varmı Yokmu Kontrol Ederken Radyatörün Yan Plastik Kısmında 2 tane Sızıntı Gördüm..Üstekini Sunfix İle İçten Ve Dıştan Sıvadım Sonuç Olumlu..Alttakine Dıştan Bişeyler Yapsamda Olmadı..Bu konuda Fikirlerinizi Bekliyorum..Şimdiden Teşekkürler..

7831d4fc75c11d9eb961938c7edb8cda.jpg

86b829d389f1176b7ddae6822fcf5137.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
En sağlıklısı değişmek abi. Plastik kazanlı radyatörün tamiri randıman vermiyormuş.

180 lira yeni radyatör fiyatları

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Yama tutmayınca yapacak bişey yok. Bende tamir ettirdim, sıkıntı yoktu ama randımanlı olmaz diyolar. Tamir parası vermektense 0 almak daha mantıklı :)
Hakan Tamir Ettirdiğin Yer Plastik Kısmındamıydı..Biraz Sorup Soruşturalım Olmadı Yenisine Müracaat ..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kesinlikle tıkayıcı vs. atma rölanti motoru arıza verebilir... Başıma geldi çünkü... En sağlıklısı radyatörü değiştirmek, fakat eksiltme durumuna göre su veya antifriz ilavesi ile günü kurtarabilirsin ama olmadık yerde yarılma olursa o kötü...

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Kesinlikle tıkayıcı vs. atma rölanti motoru arıza verebilir... Başıma geldi çünkü... En sağlıklısı radyatörü değiştirmek, fakat eksiltme durumuna göre su veya antifriz ilavesi ile günü kurtarabilirsin ama olmadık yerde yarılma olursa o kötü...
Allah Korusun..Sanayide Radyatörcülere Bi Sorayım Bakalım Ne Diyecekler, Olmadı Yenisini Alırız.. Tıkayıcı Kullanmaya Hiç Niyetim Yok..Saol Abi..

böcek

Katılımcı
Sizinde aracınızda bilmiyorum hiç denedinizmi motor soğukken önce radyatör kapağını açıp sonra aracı çalıştırdığınızda bir süre (1 dakika gibi) sonra su yükseliyormu arkadaşlar benimki öyle oluyor bu normalmi

GALAXY J7

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sizinde aracınızda bilmiyorum hiç denedinizmi motor soğukken önce radyatör kapağını açıp sonra aracı çalıştırdığınızda bir süre (1 dakika gibi) sonra su yükseliyormu arkadaşlar benimki öyle oluyor bu normalmi

GALAXY J7
Kapağı açık unutup, yolculuk yapmadığın sürece normal... :D

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan

GALAXY J7
Radyatör Ve Sistemdeki Suyun Seviyesine Göre Değişir..

Tapatalk

böcek

Katılımcı
Veli abi suyun yükselmesi normal ozaman ben contam yanıkmı diye anlamaya çalışıyorumda

GALAXY J7

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Isındıkça yükselip yoğunluğu azalmasın diye basınçlı kapak ve antifriz icat etmişler.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Isındıkça yükselip yoğunluğu azalmasın diye basınçlı kapak ve antifriz icat etmişler.
yedek su kabı hakkındaki görüşlerin nedir murat? orada eksilme olursa neye dikkat edilmeli?
sen o kabı pek dikkate almaya gerek yok demiştin galiba, radyatörden kontrol edildiği sürece sıkıntı oluşturmaz değil mi?

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
yedek su kabı hakkındaki görüşlerin nedir murat? orada eksilme olursa neye dikkat edilmeli?
sen o kabı pek dikkate almaya gerek yok demiştin galiba, radyatörden kontrol edildiği sürece sıkıntı oluşturmaz değil mi?
1 seferlik ağzına kadar doldurun. Taşan taşsın daha sonra eğer içinde hiç su kalmaz ise radyatör kapağından eksilme varmı yokmu diye bakın varsa uygun hava alma yöntemiyle tamamlayın ve sebebini araştırın. Radyatörde eksilme yoksa ek depo niye dibe vurdu delik mi var diye ek depo ve hortumuna göz atın.

Ama hiçbir zaman ek depoya güvenmeyin araçta sıkıntı varsa ek depo dolu olsa bile radyatörde su olmayabilir.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
İki tüp halinde karışımlı yapıştırıcılar mevcut. Mesela İran yapıştırıcı. Düzgün şekilde uygulanırsa eskisi kadar sağlam olur. Bu ilacı çok yerde kullandım ve hiç bir olumsuz yönünü görmedim. Hatta çok daha kuvvetlisi var ama şu an ismi aklımda değil. Fiyat olarakda 5-10 tl arası.
Bu arada radyatör kapağı açık iken suyun taşması gayet normal.

208930682_tn30_0.jpg

Son düzenleme:

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Veli abi suyun yükselmesi normal ozaman ben contam yanıkmı diye anlamaya çalışıyorumda

GALAXY J7

Conta sorunu icin biz acemilerin kullanabileceği birkaç yöntem var aslında (Ya da ben öyle yapıyordum yanlışım varsa düzeltin lütfen).
Yedek su deposundaki suyun üst seviyesini görecek kadar doldurup üst kısmına yağ karışmış mı diye bakmak. Soğukken radyatör kapağını açıp üst kısımlarda kabarcık baloncuk köpükçük vs. var mı diye bakmak. Yine aynı şekilde yağ kontrol ederken yağın kıvamına ve akışkanlığına bakmak. Araç uzun km süre kullanıldıktan sonra dahi normal hava sıcaklığında beyaz duman çıkıyor mu kontrol etmek. Araç tekleme yapıyorsa bujiler pas ya da leke yapmış mı kontrol etmek gibi benim bildiğim basit yöntemler. Tabi en doğrusu bir ustaya göstermek ki sağlam bir usta aracın sesinden bile anlıyor bu durumu. Tecrübeyle sabit. :)

Üst Alt