Mazda 626 GE (1991-97) Performans Düşüklüğü

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Sa sayın abilerim benim bu araçta belli olur dercede performans kaybı olmaya başladı 1. 2. viteste bile tam gaz verdiğimde tabiri caizse araç kafayı yere yatırarak hızlanıyor nazlanıyor toplayamıyor acaba taktığım buji kablolarındanmı seiwa idi birde geçen gün bişey yaşadım araç teklemeye başladı akşam saatiydi kaputu açtım buji kablolarından motor bloğuna doğru sanki ateş atıyor gibiydi normal bişeymi? Garantisi varmış değişime gittiğimde ngk alacağım rczydi galiba. Başka bu çekiş konusunda sıkıntı yapabilecek bişey varmı? Akış metreyi söktüm yine aynı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Buji kablosundan şüpheleniyorsan eğer, anlayan birisine ölçüm yaptırmalısın...

böcek

Katılımcı
Bide triger kayışını kontrol eddir derim eğer sende atlamışsa araç da dediğin şey olabilir

LG G3 GOLD

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Benim araçtakilerde Sewia'ydı ama ne tekleme gördüm nede performans düşmesi.

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bujiler ngk eskilerimde ngk idi onlarda yeni gibiydi fakat ben buji kablosu değişirken onlarda yeni olsun diye değiştirmiştim buji kablolarını maaşımı alıcna değiştireceğim birde tekrar bi lpg ayarı yaptırayım benzinde ufak bi performans düşmesi var eskiye nazaran ama lpgde aşırı derecede var yakıt alıdğım yerden kaynaklı olup olmadığını öğrenmek için lpg bitince farklı bi şirketten aldım değişen yok 3.500 4.000 devire kadar çok nazlı bi lpg ayarı sonrada artık NGK buji kablosu alıcam. Senteyede baktırırım tekrar.subaplar değişirken ayarlanmıştı fakat araç ondan sonra çekmemeye başladı yalnış ayalarnmış olabilirmi dediğimde ise sente kaçık olsa araba çalışmaz gitmez dedi usta. Başka bir yerden daha sorayım.

böcek

Katılımcı
Lpg sistemini kontrol eddir enjektörleri filan filtreyi birde hava filtresinide deiştir derim

LG G3 GOLD

böcek

Katılımcı
Sente ayarı bozuk oluncada yürür ama buna yürüme denirse.. Sen sente ayar8na baktır hava filtresini eskiyse deiştir ustada bi tur atsın daha iyi olur anlaması açısından

LG G3 GOLD

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Sente ayarı bozuk oluncada yürür ama buna yürüme denirse.. Sen sente ayar8na baktır hava filtresini eskiyse deiştir ustada bi tur atsın daha iyi olur anlaması açısından

LG G3 GOLD
Artık maaşı alınca gideceğiz abi hava filtreini orjinalini taktım kutu olarka değişen bişey yok açık hava filtresi taktım sonuç yine aynı

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
kıvılcım atlıyorsa o kabloda sıkıntı vardır. seiwa piyasada en çok sahtesi olan sanırım yada orijinalide kalitesiz. doducoda alabilirsin 60-70 liraya. gaza bastığında silkelemede oluyorsa büyük ihtimal kablodur yada bobin

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
kıvılcım atlıyorsa o kabloda sıkıntı vardır. seiwa piyasada en çok sahtesi olan sanırım yada orijinalide kalitesiz. doducoda alabilirsin 60-70 liraya. gaza bastığında silkelemede oluyorsa büyük ihtimal kablodur yada bobin
Almışken ngk alıcam sport buji kablosu olarak geçen bi versiyonu varmış galiba tek şansım o kaldı birde sente olayına baktıracam

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
yarın bi video çekmeyi deneyeceğim araç sürerken biraz zor olacak ama en azından tam olarak tarif edebilirim sıkıntımı gibi.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bujinin kodu dogru demi bundan eminmisin bu tur yanlisliklar oluyor buji kodunun dogrulugunu teyt edin servisde sanirim bujinin tanesi 9tl

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sente değil bunu unut ayrıca video ile biz bir şey anlayamayız... Mesela benim araca göre senin guzu füzedir füze.

Üst Alt