Mazda 626 GE (1991-97) Performans Düşüklüğü

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
sente yerindeyse,buji ve kablolarınız saglamsa, hem benzin hem lpg de aynı sorun varsa geriye sadece distribütor kalır ge kasa için..
avans, kapak, modül ve bobin sırasıyla bakılmalı..
Sıkıntı buji kablosunda abi kesinleştirdim fakat kablolar garantiye gidecekmiş onlarda sıkıntılı derlerse parasını vereceklermiş ben NGK getirtiyorum onu takacam. Yada yine aynı sewai mi alsam karar veremedim.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Sıkıntı buji kablosunda abi kesinleştirdim fakat kablolar garantiye gidecekmiş onlarda sıkıntılı derlerse parasını vereceklermiş ben NGK getirtiyorum onu takacam. Yada yine aynı sewai mi alsam karar veremedim.
Arkadaş bütün hatalı parçalarda sana mı denk geliyor ne, çok şanslısın valla :D

Sewia da olsa ve hatalı değilse hiç bir problem olmaz. 626'ımı alırken üzerinde Sewia vardı 22 ay kullandım ve kullanılmaya devam ediliyor...

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Arkadaş bütün hatalı parçalarda sana mı denk geliyor ne, çok şanslısın valla :D

Sewia da olsa ve hatalı değilse hiç bir problem olmaz. 626'ımı alırken üzerinde Sewia vardı 22 ay kullandım ve kullanılmaya devam ediliyor...
Benim eski kabloda sewai di sıkıntı kablonun dışına arada kıvılcım atması ydı değiştiridk çekiş düştü amacamgilinkide sewai taktık sıkıntısı yok.

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
WP_20160129_15_56_23_Pro.jpg
Evet sayın abilerim sewai marka kablolarımı ışıl ışıl pırıl pırıl NGK lar ile değiştirdim :D Performansımız normale bir nebze olsun gelmişti ayrıyetten zamanı geçmiş olan LPG filtresini değiştirdim ve LGP ayarını yaptırdım araba canavar oldu . Sadece ısındığı zaman tam performansı alamıyorum onu çözemedim gitti :) Araç normal sıcaklığına geldiğinde performansı soğukkenki hali gibi olmuyor tabi Soğuk dediğim Benzinden LPG ye geçtikten sonra hararetin normal noktasında durduğu yerde performans kaybını yine yaşıyoruz bunun nedeni nide çözdüm mü tamamdır bu iş bi fikri olan varmı aranızda?

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Ekli dosyayı görüntüle 6654
Evet sayın abilerim sewai marka kablolarımı ışıl ışıl pırıl pırıl NGK lar ile değiştirdim :D Performansımız normale bir nebze olsun gelmişti ayrıyetten zamanı geçmiş olan LPG filtresini değiştirdim ve LGP ayarını yaptırdım araba canavar oldu . Sadece ısındığı zaman tam performansı alamıyorum onu çözemedim gitti :) Araç normal sıcaklığına geldiğinde performansı soğukkenki hali gibi olmuyor tabi Soğuk dediğim Benzinden LPG ye geçtikten sonra hararetin normal noktasında durduğu yerde performans kaybını yine yaşıyoruz bunun nedeni nide çözdüm mü tamamdır bu iş bi fikri olan varmı aranızda?

Hayırlı olsun Murat.
Güle güle kullan.
Alt devirde sıkıntın varsa hava filtresi.
Gerisini de bilgili tecrübeli abilerimize bırakalım. :D

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Hayırlı olsun Murat.
Güle güle kullan.
Abi alt devirlerde sıkıntı var fakat bu sıkıntı sadece araç ısındığında oluyor hani hararet gelmesi gereken son noktaya gelip kalıyor ya orada performans kaybını yaşamaya başlıyorum ama eskisine göre performansım iyi bilmiyorum belkide açık hava filtresi kalitesiz birşeydi ondanda kaynaklı olabilir daha kaliteli bir açık hava filtresi alıp deneyeceğim maaşımızı alalımda hava filtresi hariç aklınıza gelen başka birş ey varsa belirtin çözüm yoluna gideyim bende :)

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Hayırlı olsun Murat.
Güle güle kullan.
Bu arada netten araştırdığımda kadarıyla tabi nekadar doğrudur bilmiyorum sıcak hava alması bayıyormuş aracı gaza tepki vermiyormuş ee pkei nasıl soğuk hava gönderecez buna yazın dahada sıkıntı ozaman :D

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Bu arada netten araştırdığımda kadarıyla tabi nekadar doğrudur bilmiyorum sıcak hava alması bayıyormuş aracı gaza tepki vermiyormuş ee pkei nasıl soğuk hava gönderecez buna yazın dahada sıkıntı ozaman :D

Öncelikle açık hava filtre olayını ya rafa kaldıracaksın yada kaliteli bir şey kullanacaksın.
Bende kullandım ancak sen uzatma borusu hiç koymamışsın ve filtre motora çok yakın duruyor.
Ya biraz motordan uzaklaştır, ya da orijinal veya muadili filtreni tak devam et anlarsın farkı. ;)
Dipnot: Bilmediğin filtreyi kullanman cidden çok zararlı.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
626'lar yaşlı araba. Hava, sogutma, ateşleme gibi sistemleri ile oynamamak lazım bence. Elektronik parçası zaten zor bulunuyor oda çıkma oluyor.

Orjinal hava filtre sistemine derhal geri dön bence Murat

Son düzenleme:

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Öncelikle açık hava filtre olayını ya rafa kaldıracaksın yada kaliteli bir şey kullanacaksın.
Bende kullandım ancak sen uzatma borusu hiç koymamışsın ve filtre motora çok yakın duruyor.
Ya biraz motordan uzaklaştır, ya da orijinal veya muadili filtreni tak devam et anlarsın farkı. ;)
Dipnot: Bilmediğin filtreyi kullanman cidden çok zararlı.
Abi kalitelinisi alacağım fakat önce bi eski filtre kutusunu takıp denemesini yapacayım uzatma borusu derken ne tarafa doğru götürecez abi fazla yer yok :) Ayrıyetten uzatma borusunu kullanınca ses azalmıyacakmı? Anladığım kadarıyla ve araştırdığım kadarıyla aşırı sıcak havadan boğuluyor gibi

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
626'lar yaşlı araba. Hava, sogutma, ateşleme gibi sistemleri ile oynamamak lazım bence. Elektronik parçası zaten zor bulunuyor oda çıkma oluyor.

Orjinal hava filtre sistemine derhal geri dön bence Murat
Abi hava filtre kutum biraz hasarlı tamir işi sıkıntılı ateşlemeyide mecburen ngk aldım eski sewai ler sıkıntılıydı. Ses istiyorum ama önceliğim performans yönünde eğer eski filtren takıldığında performansım aratacaksa gözümü kırpmam yarın takar bi deneme yaparım hemen. Buradanda bildiririm performanstaki değişiklikleri baktık olmuyor artık bi vanalı yapıştıracaz :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Orjinal filtre kazanı gruptaki çıkmacıdan temin edebilirsin. Gruba fiyatları uygun tutuyor, istersen bi gorus.

Dumlu Otomotiv

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Orjinal filtre kazanı gruptaki çıkmacıdan temin edebilirsin. Gruba fiyatları uygun tutuyor, istersen bi gorus.

Dumlu Otomotiv
Kendi filtremi yarın sakin kafayla bi gözden geçireyim bakayım olmadı amcamgilinkini alıp deneyeyim sorun giderilirse sesten vaz geçecez artık ses konusunada bakcaz artık

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bu arada akışmetrende sorun yoktur inşallah. Emin değilim ama senin performans zayıflığı akışmetreden bile olabilir

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Akışmetreyi çektiğimde aşırı derecede ölüyor sadece ısındığında ufak bir performansta düşme yaşıyorum araştırdığıma göre araç sıcak hava çekmesi nedeniyle boğuluyormuş eski kuruyu takıp bi deneyeceğim artık

böcek

Katılımcı
Murat merhaba bizim guzular zaten şuanki bazı yeni otolardan daha performanslı ekstra bir şey yapıcaksan ya gerçekten orijinal ve kaliteye yönelik olucak yada hiç oynamıycaksın hakanında dediğine katılıyorum yaşlı bu araçlar dikkat ed kaş yapayım derken göz çıkmasın ki ses istiyorsan egzosa yönelikte bir şeyler yapabilirsin kaliteli abarth gibi..
Zevk meselesi .. Ama ben herzaman orijinal halini sade halini severim her şeyin en fazla güzel bir jant olur :)

LG G3 GOLD

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Murat merhaba bizim guzular zaten şuanki bazı yeni otolardan daha performanslı ekstra bir şey yapıcaksan ya gerçekten orijinal ve kaliteye yönelik olucak yada hiç oynamıycaksın hakanında dediğine katılıyorum yaşlı bu araçlar dikkat ed kaş yapayım derken göz çıkmasın ki ses istiyorsan egzosa yönelikte bir şeyler yapabilirsin kaliteli abarth gibi..
Zevk meselesi .. Ama ben herzaman orijinal halini sade halini severim her şeyin en fazla güzel bir jant olur :)

LG G3 GOLD

Abi tek sıkıntısı ısındığında düşen performans kaybı başka sorunum kalmadı onuda şu hava filtre kutusunu takıp bir test yapacağım sonuca bakacağız artık

Üst Alt