Mazda 626 GE (1991-97) Otomatik Şanzımanı Manuele Çevirmek

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Oluyor muymuş öyle? düz vites daha iyi en iyisini yaparsınız.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fotoğrafları da olsaydı güzel olurdu. Hayırlı olsun. :)

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Hayırlısıyla bügün guzu yu adem ustaya teslim ettik

Yanlış anlamadıysam Otomatik Vites kutusunu söktürüp Manuel vites kutusu taktırıyorsunuz.

Bunun sebebi nedir? Yakıt ,arıza,kullanım konforu v.s gibi şeylerin hangisinden memnun değildiniz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yanlış anlamadıysam Otomatik Vites kutusunu söktürüp Manuel vites kutusu taktırıyorsunuz.

Bunun sebebi nedir? Yakıt ,arıza,kullanım konforu v.s gibi şeylerin hangisinden memnun değildiniz?
Arkadaşımızın forumda konusu mevcut. Otomatik arızası temel sebep.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Otomatik şanzıman tamiri maliyetli olduğu ve parça bulunamadığı için uygun maliyetle aracı faal hale getirmek icin manuel şanzımana çeviriyorlar genelde.

Dönüşüm yaparken sadece şanzıman değişmiyor. Bildiğim kadarıyla boğaz kelebegi, soğutma suyu radyatörü, km gösterge saati de değişiyor. Aracın beyni değişiyormu bilmiyorum

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Otomatik şanzıman tamiri maliyetli olduğu ve parça bulunamadığı için uygun maliyetle aracı faal hale getirmek icin manuel şanzımana çeviriyorlar genelde.

Dönüşüm yaparken sadece şanzıman değişmiyor. Bildiğim kadarıyla boğaz kelebegi, soğutma suyu radyatörü, km gösterge saati de değişiyor. Aracın beyni değişiyormu bilmiyorum

Hepsini anladım da Radyatör niye?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Modifikasyon yapılsa eski Radyatörün kapasitesi yetmiyor mu ve Devridaim pompası değişiyor mu?
Değişmesede oluyor. Bazı çıkışlarını kör tapa gibi tapayla kapatıyorlar. Yağ soğutucusu borularanın girdiği yerler sanırsam.

Birde aks ile alakalı değişen bisey daha var ama hatırlamıyamadım

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Değişmesede oluyor. Bazı çıkışlarını kör tapa gibi tapayla kapatıyorlar. Yağ soğutucusu borularanın girdiği yerler sanırsam.

Birde aks ile alakalı değişen bisey daha var ama hatırlamıyamadım

Aks Vites kutusu bağlantısı nedeni ile değişebilir orası mantıklı.Flanşlar falan farklıysa. Manuel Vites kutusunu hava ile soğutmak mümkün değil mi? Bir iki saç parçası ile hava yönlendirilmesi yapılabilir gibi geldi aslında?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Manuele çevirince soğutma ihtiyacı yok ki zaten... :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bunu yanlış anladım o zaman?
Hatlar karıştı esasında... :) Otomatik şanzımanın soğutma sistemi Radyatörde var. Manuele çevirince soğutma ihtiyacı ortadan kalkıyor.

Hakan ın anlattığı üzere Manuele çevirince Radyatör değişimi yapmadan körleme yapılabilir.

Üst Alt