Mazda 626 GE (1991-97) Otomatik Şanzıman Hakkında

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Geçmiş olsun..
Hold açıp gaza basabilirsin o şekilde dene öncelikle..
gazda hafifde ceksen vites düşüyor..

ahmoztrk

Katılımcı
merhaba arkadaşlar ,
benim aracımda otomatik geçen gün d kullanırken ani dik rampa çıkmam gerekti ama hızım yüksekti ve 4 viteste idi rampaya sardım ve ortasında devir düşmeye başladı haliyle bende gaza yüklendim ama hızlanmadı hold a bastım 1-2 vitese geçmedi bayıldı araba ama rampayı çıktım şimdi
1- rampaya ilk sardığımda tapa gaz mı yapmam mı gerekiyordu,
2-yada tam gaz yapıp hold a mı basmam
aracı alalı 16 gün oldu dik rampa ilk geldi ve böyle bir şey geldi başıma normal yolda her şey normal hata süper rampada nasıl yapayım . tşk.

Sizin araçların otomatiği tam gaz yapınca "kick down" yapıyor mu? Eğer yapıyor ise bayıldıkça tam gaz yapın. Bir de otomatik arabalar yokuşlarda biraz fazla bağırır ama o bağırmanın hakkı gibi gitmezler ya da bize öyle gelir.

ali abi video daki sorun tp sensörden yapıyor abi onun ayarı ile alakalı bir durum :)

Eyvallah [member=66]Adem Usta[/member] 'm...
Değişmesi gerek dersen alayım..
Al-tak ile sorun geçer ise kolay...
300 TL..
Ama al-tak ile değilde ince işciliği var dersen, senin diyeceğine göre hareket edelim...

piramitmurat

Sessiz
merhaba arkadaşlar,
benim bahsettiğim pampada devir düşüp hızlanmaması sadece benim kullanımım dan kaynaklı çıktı sevindim.ben rampada gaz kesip yavaş yavaş vermiştim, halbuki gazı kesmeden tam gaz yapıp roketlemesine izin vermişm. denedik araç ta hata yok benim kullanım hatam çıktı çok iyi meğer rampa tırmanırmış... :)

Evet arkadaşlar [member=66]Adem Usta[/member] tarif etti tp sensörünü bende 10 dk uğraş ile vidası gevşemiş olan sensörün pozisyonunu yukarı kaldırmak suretiyle düzelttim..
Devir dalgası kayboldu..
Ustamıza sonsuz teşekkürler diliyorum..

Eğer sorusu olan çıkmaz ise 2-3 gün içinde konu [member=9]domestos[/member] Veli abi tarafından kilitlenebilir..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet arkadaşlar [member=66]Adem Usta[/member] tarif etti tp sensörünü bende 10 dk uğraş ile vidası gevşemiş olan sensörün pozisyonunu yukarı kaldırmak suretiyle düzelttim..
Devir dalgası kayboldu..
Ustamıza sonsuz teşekkürler diliyorum..

Eğer sorusu olan çıkmaz ise 2-3 gün içinde konu [member=9]domestos[/member] Veli abi tarafından kilitlenebilir..

Hızır mübarek yahu... :D Allah razı olsun, gelmiş geçmiş olsun... Kilide gerek yok bana kalırsa, daha sonradan konuya yazmak gerekebilir...

Evet malumhane durum nüksediyor tekrardan, tam olarak çözdük derken adem ustamızın dediği gibi sensörü aldım hayırlısıyla, bakalım inşallah tamamen düzelecektir..

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    66.1 KB · Görüntüleme: 49
  • 3.JPG
    3.JPG
    13.1 KB · Görüntüleme: 55
  • 2.jpg
    2.jpg
    113.6 KB · Görüntüleme: 66
  • 3.JPG
    3.JPG
    13.1 KB · Görüntüleme: 50
Gaz'an mübarek ola... :D

Dur abi gaza bela çıkarma sefer ayında değiliz.. Yeni çıktık, ordu harap ve bitap durumda..
Oldu oldu, olmadı rölanti motoru sıfır 600 TL o parça inşallah gerek kalmaz..

3 yıl daha satmama kararı aldık hanımla.. iç döşeme, komple boya ve kelebek yaptırıp kullanacağız. sonra 2. el forumdan satılık Cx-3 4*4 otm dizel inşallah..

Cx-3 alanları takip edeceğim ki sorunsuzca 2. el sahibi olalım :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dur abi gaza bela çıkarma sefer ayında değiliz.. Yeni çıktık, ordu harap ve bitap durumda..
Oldu oldu, olmadı rölanti motoru sıfır 600 TL o parça inşallah gerek kalmaz..

3 yıl daha satmama kararı aldık hanımla.. iç döşeme, komple boya ve kelebek yaptırıp kullanacağız. sonra 2. el forumdan satılık Cx-3 4*4 otm dizel inşallah..

Cx-3 alanları takip edeceğim ki sorunsuzca 2. el sahibi olalım :)

Allah gönlüne göre hayırlısını versin... ;)

Bu arada P çalışma sorunu olursa araçta, marş dinamosu vs işlerine girmeden şu Neutral safety denen siviçin kablolarına bakınız. O ilk çalıştırmada P konumuna bakan siviç

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    17.3 KB · Görüntüleme: 22
Throtte Position Sensör denen parçamızda voltmetreyi fişe takıp kelebek kapalı konumda iken 0.3-0.7 voltaj değeri kelebek açık iken 3.4-5.3 volt değeri alamıyorsan benim yaşadığım dalgalanma sorunu ile karşılaşırsınız..

Ne kadar zor ne kadar kolay :)

Şimdi bu parçanın değer ölçümlerini yapıp video olarak ekleyeceğim..

ademusta yön vermese, kitapçıktan uygun parça ve değerli bulamasak şayet kasapların eline kalsak Sensör değiş, kelebek değiş, motor değiş, araç değiş.. Sonu yok..

Düşünsenize bir kasap, bacağı kırılmış olan koyuna ne gibi bir iyilik yapabilir..

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    26.1 KB · Görüntüleme: 47

Üst Alt