Mazda 626 GE (1991-97) Otomatik Şanzıman Drive Modunda İlerlemiyor

giresunlu4

Sessiz
Araç Markası
1992-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
peki üstat dediğin bu 4.vites selenoidi değişim maliyeti ne kadar tutar ?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Emin olmamakla birlikte en fazla 100 tl tahmin ediyorum. Ama sorun gerçekten selenoidlerse 4 selenoidi de değiştirmenizi tavsiye ederim daha sonradan diğer viteslerde sorun yaşamamak için.

giresunlu4

Sessiz
Araç Markası
1992-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
arkadaşlar diğer sorumda arkadaşlar araç vites geçişlerinde 3 kadar problem yok 3 ten sonra gaza bastığımda 3500 4000 lere kadar 3 vitesde gidiyor ayağımı hafif gazdan çekiyorum 4 vitese o zaman geçiyor tekrar gaza bastığımda devir yükseliyor ama araç hızlanmıyor en son 130 km çıkıyor fakat devir 5000 6000 oluyor acaba araç tekrar 3.vitesemi geçiyor orasını anlamıyorum ama araç gitmiyor hızlanmıyor bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım edin?

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
arkadaşlar diğer sorumda arkadaşlar araç vites geçişlerinde 3 kadar problem yok 3 ten sonra gaza bastığımda 3500 4000 lere kadar 3 vitesde gidiyor ayağımı hafif gazdan çekiyorum 4 vitese o zaman geçiyor tekrar gaza bastığımda devir yükseliyor ama araç hızlanmıyor en son 130 km çıkıyor fakat devir 5000 6000 oluyor acaba araç tekrar 3.vitesemi geçiyor orasını anlamıyorum ama araç gitmiyor hızlanmıyor bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım edin?

Senin Bu Derdini Otomatik Şanzumancının Birine Sordum 130 un Üstüne Neden Çıkmaz Diye..O da Bana 92 Model Arabanın Zamanında 160 lara Çıkıp Şimdi İse 130 lara Çıkması Gayet Normal Dedi..O An Aklı Başka Yerdemiydi Yoksa Başka Araçlamı Karıştırdı Bilmiyorum Ama Dükkandan Çıkarken Bir An Kibar Feyzo Filminde Maho Ağa Şener Şen Gibi Topuklarım Vura Vura Koşmak İstedim Fakat Elimde Poşet İçinde Malzemeler Vardı..:)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gece gece iyi güldürdün Fatih :) Sorun çözülmese de olur artık... Adam son noktayı koymuş. Bu mantıkla o araç 3-5 sene sonra 100'ü geçmez... :)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
bir önceki konudaki tahmin ettiğimiz gibi işte kaydırıyor vites
otomatik şanzımancı ne diyor ne kadar masraf gidermiş ?

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Neler Yapılır, Ne Kadar Maliyeti Vardır Daha Onları Sormadan Önceki Yazdıklarımı Ağzında Geveleyince Dükkandan Acil Çıkış Yaptım..

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Neler Yapılır, Ne Kadar Maliyeti Vardır Daha Onları Sormadan Önceki Yazdıklarımı Ağzında Geveleyince Dükkandan Acil Çıkış Yaptım..
o beyefendi dükkanını açalı on yıl oluyor ise normal çıkmışsınız :)
yok eğer yirmi yıldır bu işleri yapıyorsa sokağından geçmeyin :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
o beyefendi dükkanını açalı on yıl oluyor ise normal çıkmışsınız :)
yok eğer yirmi yıldır bu işleri yapıyorsa sokağından geçmeyin :D
Genelleme yapılabilir ama her sektörde iyiler ve kötüler muhakkak vardır, var olmaya da devam edecektir... :)

giresunlu4

Sessiz
Araç Markası
1992-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar bunu yaptırmam konusunda yardım edebilecek arkadaşlar varmı

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Çorlu'dasınız, İstanbul'a Adem ustaya randevu alıp gitsenize?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

giresunlu4

Sessiz
Araç Markası
1992-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar gecen gün oto Veysel gitti şanzıman için malesef benim şanzıman bitmiş balatalar kaçırıyormuş maliyet olarakta 2.250 2.750 diyor bakalım namaz çok gibi geldi bana nette çıkma şanzıman buldum 1300 e ama nekadar iyidir bilmiyom yer çok uzak aksi durumda param yanar gibi geliyo?

Üst Alt